Blog
Zaginieni Przed Laty

Porwał i zamordował 8-latkę

Porwał i zamordował 8-latkę. Kara śmierci wykonana po niemal 40 latach. Egzekucję przeprowadzono przy użyciu zastrzyku z trucizną.

Porwał i zamordował 8-latkę

Sprawa, o której dzisiaj napiszemy, miała miejsce w 1984 roku. Pomimo upływu wielu lat od zabójstwa małej dziewczynki, sprawca bestialskiej zbrodni poniósł karę. Istnieje tylko jedno pytanie… Czy ukarano prawdziwego mordercę? 8 czerwca 2022 roku 66-letni Frank Atwood został stracony w więzieniu stanowym we Florencji w stanie Arizona. O godzinie 10:00 mężczyzna otrzymał dożylnie śmiertelną dawkę z trucizną, a o godz. 10:16 stwierdzono jego zgon.

Egzekucja 66-latka była drugą wykonaną w Arizonie w ciągu niespełna miesiąca. W 2014 roku komplikacje związane ze straceniem skazanego na śmierć Josepha Wooda doprowadziły do pozwu sądowego, w wyniku którego wprowadzono siedmioletnie moratorium.

Porwanie i zabójstwo 8-latki

17 września 1984 roku w Tucson została porwana 8-letnia dziewczynka. Od samego początku zaczęły się intensywne poszukiwania dziewczynki, które na samym początku nie przyniosły oczekiwanego efektu. Po małej Vicki nie było śladu. Mundurowi namierzyli Franka Atwood, który po kilku dniach od porwania dziewczynki, uciekł do Teksasu. To właśnie on jako pierwszy stał się podejrzanym w tej sprawie.  Franka dość szybko aresztowano pod zarzutem porwania. Jednak nawet po zatrzymaniu domniemanego porywacza, po dziewczynce nie było śladu. Dopiero w kwietniu 1985 roku na pustyni odnaleziono ciało dziecka. Wówczas Frank został oskarżony również o morderstwo. Według akt sądowych eksperci nie byli w stanie ustalić przyczyny śmierci dziewczynki na podstawie szczątków.

– Dziś nadeszła ostateczna sprawiedliwość dla naszej córki Vicki Lynne. (…) Nasza rodzina czekała na ten dzień 37 lat, osiem miesięcy i 22 dni. Vicki była pełną życia małą dziewczynką o zaraźliwym uśmiechu, który roztopiłby wasze serca – mówiła po egzekucji matka Vicki – Debbie Carlson w rozmowie z mediami.

Porwał i zamordował 8-latkę
zdjęcie ze strony wiadomosci.wp.pl

Adwokat Atwooda, Joseph Perkovich twierdził, że wyrok śmierci na mężczyźnie wykonano pomimo wątpliwości co do jego winy. – Sprawa przeciwko Frankowi miała charakter czysto poszlakowy, a istotne dowody wskazywały na innego podejrzanego – argumentował adwokat.

Atwood cały czas twierdził, że jest niewinny. Nie przeprosił rodziny Vicki Lynne Hoskinson, ponieważ cały czas powtarzał, że nie miał nic wspólnego ze śmiercią 8-latki.

Czy kara śmierci została wykonana na niewinnym? Być może już nigdy na to pytanie nie poznamy odpowiedzi.

Źródło:  Porwał i zamordował 8-latkę. Kara śmierci wykonana po niemal 40 latach – WP Wiadomości

Kara śmierci dla niewinnego? “Zignorowano istotne dowody” (msn.com)

Porwał i zamordował 8-latkę. Kara śmierci wykonana po niemal 40 latach (vnexplorer.net)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

Może zainteresować Cię również: Skazany za gwałt na 16-latce znaleziony w Wlk. Brytanii. (zaginieniprzedlaty.com)

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl