Blog
Zaginieni Przed Laty

Polka pięć lat była przetrzymywana w niewoli.

Polka pięć lat była przetrzymywana w niewoli.

Polka pięć lat była przetrzymywana w niewoli. Wyjechała do Wielkiej Brytanii do pracy… Niestety tam zaczął się jej prawdziwy koszmar.

Polka

Obywatelkę Polski zwabiono na Wyspy pod pozorem super pracy i dobrego wynagrodzenia… Młodą kobietę do Wielkiej Brytanii przywiozło dwóch mężczyzn i dwie kobiety.  Polka miała pracować jako pomoc domowa u jednej z kobiet. Kobieta zafascynowana, że jej życie zmieni się na lepsze, doznała ogromnego szoku po przybyciu do nowego miejsca zamieszkania. Padła ofiarą współczesnego niewolnictwa, była zmuszana do pracy przez siedem dni w tygodniu, praktycznie do dyspozycji cały czas. W zamian za to pracodawca kazał jej spać w szopie. Za wykonywaną pracę nie otrzymywała żadnego wynagrodzenia.

Polka pracowała dla rodziny w Birmingham i Enfield  w warunkach, które były współczesnym niewolnictwem.

Kobieta żyła w bardzo trudnych warunkach, spała w przydomowej szopie na podłodze, przykryta tylko kocem, nie mogła korzystać z telefonu. Gospodarze zabrali jej polski dowód osobisty, który był jej jedynym dokumentem tożsamości i użyto go, do wzięcia kredytu w banku.

Cały koszmar trwał pięć lat… Polka

Polka myślała, że już do końca swojego życia będzie niewolnikiem. Tymczasem nietypowe zachowanie gospodarzy i kobiety wzbudziło podejrzenia sąsiadów. Od jakiegoś czasu sąsiedzi bardzo zwracali uwagę na wszystko. Któregoś dnia zauważyli, że pracownica w ekstremalnych warunkach pogodowych czyściła samochody, należące do członków przetrzymującej ją rodziny. Od razu sąsiedzi powiadomili policję o swoich podejrzeniach. Funkcjonariusze niezwłocznie udali się na miejsce. Nie rozumieli pracownicy, ponieważ nie mówiła po angielsku. W związku z tym funkcjonariusze skontaktowali się z tłumaczem. Na początku kobieta bała się przyznać do wszystkiego. Kiedy zdała sobie sprawę, że nic jej nie grozi, opowiedziała o tym, jak jest traktowana przez gospodarzy. Opowiedziała o tym, że od pięciu lat jest przetrzymywana tam siłą.

"<yoastmark

Uwolnienie kobiety Polka

– To jest jak sen. Nie mogę uwierzyć, że jestem teraz wolna – powiedziała do funkcjonariuszy, kiedy ją uwolnili. W raporcie policyjnym znalazła się adnotacja, że kobieta była wyraźnie poruszona, gdy policjanci przynieśli jej kawę. Polka opowiedziała, że przez ostatnie lata bardzo źle ją traktowano… Nie dojadała. Bała się, że nigdy jej życie się już nie zmieni i do końca swoich dni pozostanie niewolnicą.

W sądzie w Reading zapadł już wyrok w sprawie osób, które przez pięć lat przetrzymywały kobietę i zrobili z niej swoją niewolnicę. Co jest przykre w tej sprawie? Cała czwórka to również obywatele Polski – 47-letnia Izabela D., 19-letnia Szanel D., 63-letni Andrzej K. i 22-letni Kamil K.

Wyroki

 

Izabelę D. skazano na dziewięć lat pozbawienia wolności za handel ludźmi w celu wyzysku, przetrzymywanie osoby w niewoli i oszustwo. Nastoletnią Szanel D. skazano na 16 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 24 miesiące oraz 180 godzin prac społecznych za trzymanie osoby w niewoli. Andrzej K. otrzymał karę dziewięciu lat więzienia za trzymanie osoby w niewoli, oszustwo i pranie brudnych pieniędzy. Z kolei Kamil W. karę 12 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 24 miesiące, 120 godzin prac społecznych za trzymanie osoby w niewoli.

– Ofiara przedstawiła wstrząsającą relację ze swoich doświadczeń z tą rodziną. Podróżowała z nimi z Polski do Wielkiej Brytanii w poszukiwaniu lepszego życia tylko po to, aby zostać uwięzioną. Wyroki skazujące w tej sprawie są świadectwem jej odwagi – powiedziała prokurator Patricia Strobino w wywiadzie z mediami.

"<yoastmark

– Potrzebujemy pomocy ze strony społeczeństwa, ponieważ ma ono do odegrania ważną rolę w rozpoznawaniu i zgłaszaniu współczesnego niewolnictwa. Każde zgłoszenie jest traktowane poważnie, zapewniane jest wsparcie i ochrona. Ofiarom często mówi się, że policji i władzom w Wielkiej Brytanii nie można ufać, a przy ograniczonej znajomości języka angielskiego mają problem ze znalezieniem pomocy, nawet jeśli jej potrzebują – powiedziała w wywiadzie z mediami rzecznik Metropolitan Police, która uważa, że w każdej londyńskiej dzielnicy mieszkają ofiary współczesnego niewolnictwa, a zaangażowanie lokalnej społeczności jest niezwykle ważne w tego typu przypadkach.

 

Źródło: Pięć lat w niewoli. Straszny los Polki w Wielkiej Brytanii (msn.com)

Pięć lat w niewoli. Straszny los Polki w Wielkiej Brytanii – WP Wiadomości

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

Może zainteresować Cię również

Może zainteresować Cię również: Zabójstwo Kelly Worgan. “Tatuś Was kocha”. (zaginieniprzedlaty.com)

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl