Blog
Zaginieni Przed Laty

Ostatni „Nowy Rok” Reynaldo Dagsa – historia jednego zdjęcia, cz. 3

Reynaldo Dagsa Kolejny wpis przybliżający historię jednego, na pozór zwykłego zdjęcia, które kryje za sobą przerażającą zbrodnię. Dziś przyjrzymy się fotografii, cofając się do 1 stycznia 2011 roku.

Fotografia

Reynaldo Dagsa
Rodzina Reynaldo Dagsa

Reynaldo Dagsa był radnym z przedmieścia Manili w Caloocan City. W nocy z 31 grudnia na 1 stycznia 2011 roku wyszedł wraz ze swoją rodziną na ulicę, by móc świętować przyjście Nowego Roku. Mężczyzna zdecydował się zrobić zdjęcie swojej żonie, córce oraz teściowej. Nie zauważył, że w tym samym czasie ktoś mierzy do niego z pistoletu.

35-latek został postrzelony w klatkę piersiową, nie miał szans na przeżycie. Zmarł w drodze do szpitala.

Bliscy Reynaldo przyznają później, że początkowo nie zdawali sobie sprawy z tego, co się stało. Nie słyszeli strzału, ponieważ w tym czasie wszędzie wybuchały petardy.

Dochodzenie

Dzięki wykonanej fotografii kilka dni po wstrząsających wydarzeniach, udało się zatrzymać sprawców. Mężczyźni uchwyceni w tle, w przeszłości byli skazani na karę pozbawienia wolności za kradzież samochodów. Gdy wyszli za kaucją, zdecydowali się zemścić na polityku. Mężczyzna bowiem przyczynił się do ich zatrzymania.

Współpracownicy Dagsy wspominają go jako dobrego, pracowitego i aktywnego polityka, który angażował się w utrzymaniu pokoju na Filipinach.

Źródło

https://facet.wp.pl/

https://www.theguardian.com/

https://abcnews.go.com/

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zaglądaj tu częściej!

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl