Blog
Zaginieni Przed Laty

Okrutne oszustwo. Polak upozorował własne porwanie

36-letni Mariusz K., mieszkał i pracował w angielskim mieście Trowbridge. 24 marca 2021 media poinformowały, że mężczyzna trafi do brytyjskiego więzienia za upozorowanie własnego porwania.

Mariusz K. w imieniu ,,porywaczy’’

Mariusz K. na emigracji pracował jako kucharz. Pewnego dnia napisał wiadomość sms do swojego szefa, w której powiadomił, że został porwany i wywieziony w nieznane miejsce. Mężczyzna zrelacjonował, że porywacze chcieli w ten sposób odebrać długi, które u nich zaciągnął. Chodziło o kilka tysięcy funtów.  Mariusz K. poinformował o zdarzeniu także swoją polską przyjaciółkę, prosząc ją o pomoc.

Kilka godzin później Mariusz zrelacjonował, że udało mu się uciec porywaczom. Spotkał się wówczas ze swoją przyjaciółką, aby ją uspokoić i opowiedzieć o szczegółach zdarzenia. Twierdził, że jego rodzinie w dalszym ciągu grozi niebezpieczeństwo, a on sam musi przekazać porywaczom  1600 funtów. W związku z tym, kobieta bez chwili zawahania zdecydowała się pomóc przyjacielowi. Wypłaciła z banku potrzebną sumę i przekazała ją Mariuszowi.

Fot. Mariusz K.

Prawda wyszła na jaw

Sprawa porwania Mariusza K. zainteresowała lokalną policję. 22 funkcjonariuszy pracowało nad dotarciem do porywaczy. Finał ich pracy okazał się jednak zupełnie inny, niż się spodziewano. Okazało się, że mężczyzna zmyślił całą historię, a podczas rzekomego porwania przebywał w swoim domu. Powodem dla tak okrutnego oszustwa miały być kłopoty finansowe Polaka i potrzeba szybkiego zdobycia gotówki.

Mariusz K. usłyszał wyrok

Choć obrońcy 36-latka wnioskowali o łagodny wyrok, brytyjski sąd postrzegał zachowanie Mariusza K. jako niewybaczalną drwinę z szefa, przyjaciółki i w końcu- samej policji. W lutym 2021 roku mężczyzna został uznany za winnego składania fałszywych zeznań i wprowadzania służb w błąd. 22 marca usłyszał wyrok skazujący na 16 miesięcy pozbawienia wolności. Dodatkowo, mężczyzna musi zwrócić z nawiązką pieniądze, które wyłudził od swojej przyjaciółki.

Źródło:

  1. https://metro.co.uk/2021/03/24
  2. https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-03-25/wymyslil-wlasne-porwanie-polak-idzie-do-brytyjskiego-wiezienia/?ref=kafle&fbclid=IwAR29C2qnRwpOqyVzRDmvUu1UMlMVCPdDl3DO-56TGr7e_2WbEMWtoSZQJzk

 

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl