Blog
Zaginieni Przed Laty

Niepołomice. 26-latek skoczył z mostu. Szczęśliwy finał poszukiwań!

Niepołomice. 26-latek skoczył z mostu. Szczęśliwy finał poszukiwań!

Niepołomice. 26-latek skoczył z mostu. W tym przypadku poszukiwania zakończyły się szczęśliwie. Dzięki szybkiej akcji ratunkowej mężczyzna żyje. Poszkodowany został przewieziony do szpitala, a jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Niepołomice

Sprawa, którą dzisiaj opiszemy, daje do myślenia, że jednak cuda się zdarzają. Mężczyzna miał wiele szczęścia, że pomoc przyszła tak szybko.

Do zdarzenia doszło 27 listopada 2021 roku o godzinie 21:52, kiedy to do dyżurnego komisariatu w Niepołomicach wpłynęło niepokojące zgłoszenie na numer alarmowy. Zgłoszenie dotoczyło nieznanego mężczyzny, który skoczył z mostu do Wisły na ul. Brzeskiej w Niepołomicach (droga krajowa 75). Niezwłocznie na miejsce został skierowany patrol prewencji i kryminalnych z niepołomickiego komisariatu oraz kryminalni z komendy powiatowej. Na miejscu zdarzenia bardzo szybko pojawiły się również służby ratownicze.

Na miejsce udał się też komendant komisariatu wraz z funkcjonariuszami, którzy wcześniej zabezpieczali mecz w Niepołomicach (MKS Puszcza – Korona Kielce).

Świadkowie

Z relacji świadków wynikało, że mężczyzna najpierw rzucił w przejeżdżający pojazd jakimś przedmiotem. Następnie, kiedy świadkowie już zawrócili i zapytali mężczyznę, dlaczego tak postąpił, wówczas on przekroczył barierki i rzucił się w nurt rzeki.

W związku z tym wszystkie służby ratunkowe i policja przystąpili niezwłocznie do akcji poszukiwawczej. Na początku działania nie przyniosły oczekiwanego rezultatu, a nadzieja na uratowanie życia mężczyzny z minuty na minutę malała. W tym przypadku wszyscy liczyli się z najgorszym zakończeniem, ponieważ pod mostem nurt rzeki jest bardzo silny.

Niepołomice. 26-latek skoczył z mostu. Szczęśliwy finał poszukiwań!
zdjęcie ze strony Małopolska policja

Straż pożarna i policja nie odpuszczała i dzięki ich ogromnemu zaangażowaniu, około godziny 23:30 kryminalni z KPP Wieliczka, oświetlając latarką rejon koryta rzeki, kilkaset metrów od mostu, na brzegu, pod skarpą dostrzegli postać człowieka i usłyszeli jego krzyki.

Funkcjonariusze dotarli do wyziębionego mężczyzny i przekazali mu okrycie. Z uwagi na trudny dostęp, został podjęty z linii brzegowej na łódź straży pożarnej. Poszkodowany 26-latek ogrzał się w radiowozie, następnie został przekazany załodze pogotowia ratunkowego i przetransportowany do jednego z krakowskich szpitali. Akcję zakończono niedługo po północy.

W tym przypadku działania strażaków PSP Wieliczka, zastępów miejscowej ochotniczej straży pożarnej oraz Straży z Wolic, Woli Batorskiej, Zabierzowa Bocheńskiego, jak również policji z Niepołomic i Wieliczki uratowały życie 26-latkowi. Dzięki ich szybkim działaniom mężczyzna żyje.

Gdzie szukać pomocy?

Tel. 116 123  – Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych w kryzysie emocjonalnym, czynny przez 7 dni w tygodniu w godz. 14.00–22.00
Tel. 116 111  – Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu
Tel. 800 108 108  – Bezpłatny telefon wsparcia, czynny od poniedziałku do niedzieli (z wyjątkiem dni świątecznych) w godz. 14.00–20.00
Tel.  121 212 – Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu
Tel. 22 635 09 54  – Telefon zaufania dla osób starszych, czynny w poniedziałek, środę, czwartek w godz. 17.00–20.00

Źródło: Niepołomice: Służby ratowały mężczyznę, który skoczył z mostu do rzeki – Bochnianin.pl

(3) Facebook

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

Może zainteresować Cię również: Etan Patz-chłopiec z kartonu na mleko (zaginieniprzedlaty.com)

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl