Blog
Zaginieni Przed Laty

Nie bądź obojętny- Pomóżmy bezdomnym, gdy nadchodzi zima!

Nie bądź obojętny- Pomóżmy bezdomnym, gdy nadchodzi zima!

Nie bądźmy obojętni, pomóżmy bezdomnym, gdy nadchodzi zima! Kochani udostępniamy apel, ponieważ temperatury są coraz niższe i w tym okresie wielu bezdomnych traci życie. Pomagajmy!

Nie bądź obojętny!

Kochani, niestety termometry wskazują coraz niższe temperatury. Bez wątpienia to dopiero początek trudnego okresu dla osób bezdomnych i samotnych. Nie bądźmy w takich chwilach obojętni. Wiele osób trafia na ulicę, ponieważ los był dla nich okrutny, stracili cały dorobek życia. Pamiętajmy, że nigdy nie wiemy, co tak naprawdę przyniesie nam życie. Wasza pomoc może uratować komuś życie. Korzystajmy również z aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wzorem lat ubiegłych policjanci włączają się w akcję “Zima” i już od pierwszych dni października zwracają szczególną uwagę na miejsca, w których takie osoby mogą przebywać.

 

Nie bądź obojętny- Pomóżmy bezdomnym, gdy nadchodzi zima!
Zdjęcie ze strony policji w Łodzi

Pomagajmy!

Każdego roku w okresie jesienno – zimowym policjanci często odnotowują przypadki zgonów, których przyczyną jest wychłodzenie organizmu. Policja w tym trudnym okresie intensywnie działa. Docierają do osób, które nie mają dachu nad głową i osób, które zmagają się ze skrajną biedą. Osobom bezdomnym udzielają niezbędnej pomocy i informacji o schroniskach, noclegowniach, jak również o jadłodajniach.

 

Nie bądź obojętny- Pomóżmy bezdomnym, gdy nadchodzi zima!
Zdjęcie ze strony policji w Łodzi

Policjanci wspólnie z innymi służbami biorącymi udział w działaniach, między innymi funkcjonariuszami straży miejskiej, przeprowadzają stałe kontrole ogrodów działkowych, pustostanów, klatek schodowych i innych miejsc, w których mogą przebywać osoby bezdomne.  Informacje o osobach, które z racji swojego wieku, samotności, niezaradności, bądź trudnej sytuacji materialnej mogą być narażone na wychłodzenie organizmu, przekazywane są pracownikom socjalnym.

Skuteczność działań uzależniona jest także od aktywności mieszkańców, dlatego mundurowi apelują o informowanie policjantów lub instytucji pomocowych o osobach, które takiej pomocy potrzebują. Telefonujmy do służb i instytucji pomocowych, gdy widzimy osoby leżące na mrozie, przebywające w okolicach dworców, siedzące dłuższy czas na ławkach w parkach, czy też zamieszkujące pustostany itp. Nie przechodźmy również obojętnie obok osób, które są pod wpływem alkoholu, gdyż w wyniku jego działania w organizmie nie odczuwają oni niskich temperatur i są szczególnie narażeni na wychłodzenie. Każde przekazane zgłoszenie będzie natychmiast sprawdzane.

Nie bądź obojętny! Pamiętaj, masz możliwość poinformowania policję za pomocą KMZB.

W tym przypadku można zadzwonić także pod numer alarmowy 112.

 

 

Źródło:Pomóżmy bezdomnym – nie bądźmy obojętni ! – Informacje – Policja Łódzka

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl