Blog
Zaginieni Przed Laty

Monika została zakopana żywcem w pięciometrowym dole

Monika została zakopana żywcem w pięciometrowym dole. Od rodzinnej tragedii 9 lipca minął rok. Mariusz P. były partner Moniki jest podejrzany, o zabójstwo kobiety. Mężczyzna przebywa w areszcie tymczasowym.

Monika została zakopana żywcem

Zaginięciem 42-letniej Moniki Wilgorskiej-Stanewicz bez wątpienia żył każdy z nas. Finał poszukiwań kobiety niestety okazał się tragiczny. Jednak pomimo upływu czasu, w dalszym ciągu rozpacz rodziny jest niewyobrażalna. 9 lipca minął rok od tej okrutnej zbrodni. Monika została żywcem pogrzebana w pięciometrowym dole. Jej były partner Mariusz P. jest jedynym podejrzanym o brutalne morderstwo 42-latki. Mężczyzna cały czas przebywa w areszcie tymczasowym i czeka na wyrok. Według śledczych i prokuratury nie ma wątpliwości co do winy Mariusza P. Siostra zamordowanej nie może pogodzić się ze śmiercią siostry. Pani Dorota wierzy, że sąd wymierzy mordercy wysoką karę. My również wierzymy, że resztę życia mężczyzna spędzi w więzieniu.

– On powinien resztę życia spędzić w więzieniu – mówiła w wywiadzie z mediami pani Dorota, siostra zamordowanej.

Kobieta zamierza domagać się zadośćuczynienia od biznesmena tytułem śmierci ukochanej siostry, z którą była bardzo związana.

Burzliwy związek

Związek Moniki z Mariuszem był dość burzliwy. Po około roku para się rozstała. Biznesmen po zaginięciu 42-latki zapewniał wszystkich, że nie ma nic wspólnego z zaginięciem byłej partnerki. Jednak prawda była zupełnie inna.

Monika zaginęła 9 lipca 2021 roku od samego początku poszukiwania zaginionej były na dużą skalę. Brano pod uwagę różne hipotezy… Jedną  z nich było to, że Monice stała się krzywda.  W listopadzie 2021 roku funkcjonariusze policji odnaleźli ciało kobiety w lesie pod Porębą.

"<yoastmark

Jak się okazało, kobieta została zakopana żywcem w olbrzymim dole. Podejrzanym stał się Mariusza P. Mężczyznę wydał wspólnik.

Śledczy usłyszeli przerażające słowa od Mariusza P. Mężczyzna powiedział, że Monikę zabił w samochodzie, ponieważ kobieta go zaatakowała. Wykopał dla niej dół, bo chciał ją przestraszyć… To straszne co ta kobieta przeszła przed śmiercią. Według ustaleń śledczych wynika, że Mariusz P. zbrodnię zaplanował ze szczegółami.

Z ustaleń prokuratury wynika, że mężczyzna podstępem zwabił 42-latkę do samochodu. Następnie w samochodzie nagle zaatakował Monikę i zadał jej liczne ciosy młotkiem w głowę.

Na koniec wywiózł Monikę do lasu, gdzie czekał już wykopany dół. Mężczyzna zakopał jeszcze żywą kobietę w 5-metrowym dole.

"<yoastmark

Z dochodzenia wynikało, że na początku Mariusz P. miał w planach zakopać samochód z Moniką w tym dole. Nie wiadomo dlaczego się rozmyślił i auto zaginionej po zbrodni zatopił w stawie pod Zawierciem.

"<yoastmark

Bezduszny biznesmen po zbrodni nieudolnie zacierał ślady. Usunął fragmenty nagrań z domowych kamer, ale śledczym udało się je odzyskać. Monitoring zarejestrował Mariusza P. w dniu zaginięcia Moniki w zakrwawionej koszuli oraz moment, gdy wkładał narzędzie zbrodni do bagażnika samochodu 42-latki. Dla śledczych są to wystarczające dowody, by uznać go za winnego.

Przypomnijmy:

Monika Wilgorska-Stanewicz zaginęła w tajemniczych okolicznościach. Samochód zaginionej 42-latki odnaleziono w stawie, wcześniej ktoś nieudolnie próbował spiłować numer silnika. W związku z tym wygląda na to, że komuś zależało na zatarciu śladów.

Gdzie jest zaginiona Monika Wilgorska-Stanewicz?

42-letnia kobieta wyjechała ze swojego domu znajdującego się w Jaworzniku (gm.Żarki) 9 lipca 2021 roku około godziny 17:00. Tamtego dnia poruszała się białym fordem fiesta. Od dnia zaginięcia bliscy nie mają z nią kontaktu.

Monika została zakopana żywcem w pięciometrowym dole
Zaginiona Monika

Samochód zaginionej

Śledztwo pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci wszczęła Prokuratura Rejonowa w Częstochowie. Samochód miał znaczne ślady usuwania oznaczeń identyfikacyjnych. Na tę chwilę policja nie jest w stanie powiedzieć, co się stało z kobietą – czy żyje, czy też nie. Wszczęto śledztwo, by sprawdzić wszystkie okoliczności.

Monika Wilgorska- Stanewicz. Tajemnicze zaginięcie 42-latki
Zaginiona

 

Rysopis zaginionej: wzrost: 165 cm, oczy: niebieskie, włosy: blond z niebieskimi pasemkami, budowa ciała: szczupła. W dniu zaginięcia ubrana była w jasną sukienkę w kwiaty. Kobieta nosi okulary, lecz nie musi mieć ich założonych.
Policja z Myszkowa poszukuje osób, które w Kromołowie na ulicy Łącznej w Zawierciu i okolicy poruszali się samochodem wyposażonym w wideorejestrator w nocy z 13/14 lipca 2021 roku, ponieważ ma związek z wyłowionym Fordem Fiestą z sadzawki przy ul. Łącznej w Zawierciu. Auto należy do zaginionej kobiety.

Źródło: Zbliża się koniec śledztwa w sprawie zabójstwa Moniki Wilgorskiej-Stanewicz (fakt.pl)

(7) Zaginieni przed laty – posty | Facebook

Zaginęła Monika Wilgorska-Stanewicz. Jej samochód znaleziono w stawie, miał ślady usuwania oznaczeń (gazeta.pl)

Zaginęła 42- letnia Monika Wilgorska- Stanewicz – Wiadomości – Komenda Powiatowa Policji w Myszkowie (policja.gov.pl)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

Może zainteresować Cię również: Zamordowano trzech chłopców. Trwa poszukiwanie sprawcy! (zaginieniprzedlaty.com)

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl