Blog
Zaginieni Przed Laty

Edgar – mężczyzna, który zapadł się pod ziemię na 30 lat

Edgar Latulip zaginął w 1986 roku. Mężczyzna przebywał wówczas w ośrodku dla osób niepełnosprawnych w Ontario, w trakcie zaginięcia miał 21 lat.

W okolicy zawisły setki plakatów o zaginięciu Latulipa. Na fotografii można było zobaczyć młodego, uśmiechniętego mężczyznę w okularach. Egdar miał trudności w relacjach społecznych, w trakcie badań okazało się, że jako dorosły mężczyzna rozwija się na poziomie dziecka. Problemy psychiczne Latulipa spowodowały, że jego matka, Sylvia Wilson zdecydowała się umieścić syna w domu opieki dla osób niepełnosprawnych. Kobieta bała się, że syn mógł odebrać sobie życie lub paść ofiarą zabójcy. Wcześniej Edgar miał jedną nieudaną próbę samobójczą. Po samodzielnym oddaleniu się z domu opieki 21-latek zapadł się po ziemię na kolejnych 30 lat.

W 2016 r. wydarzyło się coś nieprawdopodobnego. Policja ogłosiła, że ​​51-letni Latulip został znaleziony w mieście St. Catharines w Ontario, 100 km od miejsca, w którym zniknął dziesiątki lat wcześniej. Latulip był tak blisko swojego rodzinnego domu przez te wszystkie lata. Okazało się, że mężczyzna uległ wypadkowi, a uraz głowy sprawił, że stracił pamięć. Dopiero wiele lat później zaczął mieć przebłyski pamięci, które doprowadziły do przypomnienia swojej prawdziwej tożsamości.

Kiedy pamięć Latulipa wróciła, podzielił się on swoją wiedzą z pracownikiem socjalnym, a ten sprawdził jego imię i nazwisko w internetowej wyszukiwarce. Stało się jasne, że Edgar jest mężczyzną zaginionym wiele lat temu.

Tożsamość 51-latka została potwierdzona testem DNA.

„To jedyny znany mi przypadek, w którym udało nam się znaleźć kogoś, kto zaginął na tak długo” – powiedział detektyw Duane Gingerich, który zajmował się sprawą Latulipa.

Matka Edgara, Sylvia Wilson, powiedziała w rozmowie z gazetą “Record”, że informacja o odnalezieniu jej syna “zwaliła ją z nóg”. Po 30 latach kobieta mogła w końcu przytulić swojego syna.

Nie wiadomo co działo się z zaginionym przez te wszystkie lat. Obecny wizerunek Edgara nie został udostępniony.

 

 

 

Źródło:

https://www.theguardian.com/world/2016/feb/12/canada-man-missing-amnesia-edgar-latulip

https://www.washingtonpost.com/news/morning-mix/wp/2016/02/12/how-a-man-solved-the-30-year-old-mystery-of-his-own-disappearance/

https://littlethings.com/lifestyle/edgar-latulip

https://tvn24.pl/swiat/mezczyzna-po-30-latach-przypomnial-sobie-kim-jest-ra618731-3172733

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl