Blog
Zaginieni Przed Laty

Makabryczne odkrycie na posesji byłego policjanta-Odkryto zwłoki 8 osób

Makabryczne odkrycie na posesji byłego policjanta-Odkryto zwłoki 8 osób

Makabryczne odkrycie na posesji byłego policjanta w Salwadorze mocno wstrząsnęło wszystkimi. W ogrodzie sprawcy znaleziono zakopane ciała co najmniej 8 osób, kobiet i dziewczynek. Ofiar niestety jest więcej. Wstępnie wiadomo, że część z nich została zakopana 2 lata temu.

Odkrycie

Makabryczne odkrycie na posesji byłego policjanta w Salwadorze okazała się wstrząsającym odkryciem. Na początku była mowa o 8 ofiarach po dokładnym przeszukaniu terenu uznano, że znajdowały się tam ciała nawet 40 osób. Prawdopodobnie śledztwo dotyczy przemocy seksualnej. Z ustaleń biegłych wynika, że większa część zwłok należy do kobiet.

W minionym tygodniu pod zarzutem zabójstwa 57-letniej kobiety i jej 26-letniej córki został zatrzymany 51-letni Hugo Ernesto Osorio Chavez. Były policjant przyznał się do zbrodni. W trakcie przeszukania w jego domu śledczy dokonali makabrycznego odkrycia. Mężczyzna już wcześniej był obiektem śledztw dotyczących nadużyć seksualnych.

Ciała ofiar zakopane w ogródku

Makabryczne odkrycie na posesji byłego policjanta bez wątpienia wstrząsnęło mieszkańcami Salwadoru. W mieście Chalchaupa w okolicy posiadłości należącej do Hugo, natrafiono na siedem dołów ze zwłokami w różnym stadium rozkładu. Jak donoszą media, są to w większości szczątki kobiet, ale także dzieci. Associated Press poinformował, że wśród ofiar są dziewczynki w wieku dziewięciu, siedmiu i dwóch lat. Na miejscu wciąż trwają prace specjalistów, ale już teraz wiadomo, że ofiar może być około 40. Przeszukanie terenu i identyfikacja zwłok może potrwać przez miesiąc.

 

Równolegle toczy się szeroko zakrojone śledztwo. Prokuratura wydała nakazy aresztowania dziewięciu innych podejrzanych, którzy mogli mieć związek z zabójstwem 13 innych osób, w tym ośmiu kobiet. – Śledztwo koncentruje się wokół przemocy seksualnej.

Rodziny szukają zaginionych

W okolice domu byłego policjanta przyjechały rodziny osób, które zaginęły w ostatnich miesiącach.

„Mamy nadzieję, że choćby wśród zwłok rozpoznamy naszych bliskich” – mówiła mediom Marleny Barrientos. Kobieta pojawiła się w Chalchaupa ze zdjęciem syna, który zaginął w 2015 roku.

Makabryczne odkrycie na posesji byłego policjanta-Odkryto zwłoki 8 osób
Fot. Makabryczne odkrycie na posesji byłego policjanta

Przy okazji odkrycia masowego grobu przy domu byłego policjanta, media podkreślają, że Salwador jest jednym z krajów Ameryki, który mierzy się z dużą falą przemocy wobec kobiet.

Ekshumacja wszystkich ciał może potrwać nawet kolejny miesiąc. Prokurator zlecił przeprowadzenie testów DNA, aby ustalić tożsamość ofiar. Według służb odkrycie to ujawnia tajny krąg morderców działających od ponad dekady. Zabójstwa kobiet i małych dziewczynek stanowią w Ameryce Łacińskiej wysoki wskaźnik wszystkich takich przestępstw.

 

Źródło:Makabryczne odkrycie na posesji policjanta. Odkopali zwłoki 8 osób. (twojenowinki.pl)

Salwador. Ciała nawet 40 osób zakopane w ogródku byłego policjanta (wprost.pl)

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl