Blog
Zaginieni Przed Laty

Lars Mittank: zaginięcie niemieckiego turysty w Bułgarii

Pierwszy wyjazd na zagraniczne wakacje Larsa zakończył się dziwnym i niewyjaśnionym od lat zaginięciem. Przez tydzień przebywali w nadmorskim kurorcie w Bułgarii na wyjeździe typu all-inclusive. Ich zajęcia nie różniły się szczególnie od typowych turystycznych rozrywek – dużo pili, plażowali, pływali, zawierali nowe znajomości. Lars, odmiennie od swoich kolegów, mało jadł, przez co jego stan “upojenia” był gorszy.

Hotel Viva Club, Złote Piaski, Bułgaria

 

Wyjście na mecz

W czasie, gdy grupa młodych mężczyzn przebywała na wakacjach, w Brazylii odbywały się Mistrzostwa Świata w piłce nożnej. Lars i dwóch jego znajomych wybrali się do baru, aby obejrzeć rozgrywający się właśnie mecz Kostaryka-Holandia. Bar opuścili jako ostatni i poszli zjeść coś do McDonald’s, ale Lars nie chciał wejść i czegokolwiek zjeść.

Kiedy koledzy opuścili lokal, Mittanka nie było. Kiedy spotkali go na drugi dzień w hotelu, opowiedział im, że w trakcie oczekiwania pod restauracją na kolegów został zaatakowany przez Rosjan lub Bułgarów. Został uderzony z pięści w ucho, w skutek czego pękła mu błona bębenkowa, ale nie był u lekarza.

Lars Mittank

 

W ostatni dzień ich wakacji, ból ucha był już nie do zniesienia. Lars w końcu trafił do szpitala z samego rana i tam dostał zalecenie, aby zostać na miejscu. Lot do domu mógłby kosztować go utratę słuchu ze względu na różnice ciśnienia.

Koledzy zatem opuścili Złote Piaski, a Lars udał się do specjalisty laryngologa, który stwierdził, że konieczne jest wykonanie zabiegu rekonstrukcji błony bębenkowej – myringoplastyki. Mittank odmówił – nie chciał przechodzić operacji w obcym kraju. Dostał więc antybiotyk, Cefuroxime 500, który wykupił w lokalnej aptece.

 

Tani hotel w podejrzanej dzielnicy

W środku lipca znalezienie wolnego pokoju w nadmorskiej miejscowości graniczyło z cudem, ale udało się w Hotelu Color w Warnie. Pokoje były tanie, a sam budynek był blisko lotniska. Lars został tam zawieziony przez taksówkarza.

Hotel Color w Warnie 

 

Od tamtego momentu stan zdrowia Larsa znacznie się pogorszył. Dzwonił do mamy kilkukrotnie, szeptał do telefonu, że ktoś go śledzi, polecił, żeby zablokowała jego karty płatnicze. Tej samej nocy wysłał jej SMS-a o swoich antybiotykach, które lekarze rutynowo przepisują na infekcje ucha: „Co to jest Cefuroxime 500?”. W kolejnej rozmowie z matką mówił, że się chowa, że musi się ukrywać.

Nad ranem Lars złapał taksówkę, w której była już pasażerka i pojechał na lotnisko w Warnie. Ta sama kobieta zeznała później, że chłopak miał duże źrenice i zachowywał się jakby był naćpany.

 

Lotnisko

O 6 rano Lars dojechał na lotnisko i zadzwonił do mamy, dopiero wtedy informując ją o problemach zdrowotnych. Ze względu na sprawę z uchem zgodę na lot powrotny do Niemiec musiał wydać lotniskowy lekarz, Kosta Kostov. Wszedł do gabinetu doktora, rzucił torby na podłogę i usiadł na krześle. Wciąż zachowywał się dziwnie. 

„To była tylko standardowa kontrola” – mówi Kostov. „Ale był naprawdę zdenerwowany i nieobliczalny”.

Kostov zbadał ucho Mittanka i wszystko było dobrze – mógłby dostać się do samolotu. Ale paranoja zaostrzyła się.

„Nie ufał lekom, które dostał na ból ucha” – mówi Kostov. „Patrząc wstecz, cała sprawa była dziwna”.

Do gabinetu lekarskiego wszedł robotnik budowlany w roboczych ciuchach, a Mittank zaczął się trząść. Mruknął coś pod nosem, a potem powiedział: „Nie chcę tu umierać. Muszę się stąd wydostać”.

Lars nagle wybiegł z gabinetu, pozostawiając na miejscu swoje bagaże. Biegnąc, minął bramki, stanowiska odprawy i punkty odbioru bagażu, główne wejście i parking. Przeskoczył przez dwumetrowy płot i zaginął w gęstwinach otaczających teren lotniska. Nigdy więcej nie był widziany.

Nagranie z lotniskowego monitoringu

 

Jak Cię znaleźć, Lars?

Dwa tygodnie później na tym samym lotnisku mama Larsa, Sandra Mittank, szukała jakichkolwiek śladów po synu. Przebyła tę samą trasę, przeszła po zaroślach. Nie znalazła kompletnie żadnego tropu.

Do odnalezienia Larsa zatrudniła lokalnego detektywa, Andreasa Gütiga, który spędził noc w Hotelu Color, ale nie dotarł do niczego niepokojącego. Sprawdził szpitale, również psychiatryczne, środowiska bezdomnych – bez skutku.

Po zniknięciu Mittanka policja sprawdziła kamery ochrony hotelu Color. Znaleźli go chodzącego po holu, wyglądającego przez okno, chowającego się w windzie. O pierwszej w nocy opuścił hotel na godzinę, po czym wrócił do swojego pokoju. Nikt nie wie, dokąd poszedł.

 

 

W 2016 roku został odnaleziony w Brazylii bosy, zdezorientowany mężczyzna podobny do Larsa. Jednak okazało się, że to zaginiony pięć lat wcześniej Anton Pilipa – kanadyjski pracownik humanitarny.

 

źródła:

https://www.poradnikzdrowie. pl/zdrowie/laryngologia/perforacja-blony-bebenkowej- pekniety-bebenek-przyczyny-objawy-i-leczen-aa-WPER-f1Mb-8cnL.html

https://melmagazine.com/en-us/story/the-mystery-of-the-most-famous-missing-person-on-youtube-2

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Lars Mittank

Jedno z najdziwniejszych zaginięć w historii 😮

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl