Blog
Zaginieni Przed Laty

Kto zabił nastoletnią Izabelę Strzałkowską?

23 sierpnia 2011 roku – Tego dnia 13 letnia Iza spotyka się ze swoją koleżanką. Wraz z innymi dziewczynami spędzają czas na boisku szkolnym. Po powrocie dziewczynka mówi rodzicom, że pójdzie odprowadzić koleżankę na przystanek i wróci do domu.

Dziewczynki wychodzą po godzinie 19. Autobus miał przyjechać o 20:20.W tym czasie matka Izy wybrała się na spacer z psem. Wcześniej zasugerowała córce, aby zabrała go ze sobą, jednak ta odrzekła, że zajdzie jeszcze do sklepu i zaraz wróci z powrotem.  Nigdy jednak nie dotarła do domu…

W czasie spaceru kobieta spotyka pewnego mężczyznę, którego nigdy wcześniej nie widziała.

„Był potężnej postury. Mógł mieć około 1 m 80 wzrostu. Pamiętam, że miał dłuższe, proste, dosyć ciemne włosy. Moją uwagę zwróciła jego lekko przygarbiona sylwetka i długi, biały t-shirt. Wyglądał na zdenerwowanego” – relacjonuje.

Gdy Iza po dłuższym czasie nie pojawia się w domu, matka bezskutecznie próbuje się do niej dodzwonić, wysyła także kilka SMS-ów. Niestety nie ma żadnego kontaktu z dziewczynką. Rodzice natychmiast decydują się wybrać na poszukiwa nia. Idąc ścieżką, którą szły nastolatki kobieta natrafia na but córki, a około dwa metry dalej na jej obnażone od pasa w dół ciało. Widać na nim było ślady walki. Przy zwłokach znajdował się portfel i telefon.

Dziewczynka była bardzo wysportowana, nic więc dziwnego, że próbowała ratować swoje życie. Nie miała jednak szans ze starszym i  dużo silniejszym mężczyzną. Dziewczyna w drodze powrotnej mogła wracać trzema różnymi drogami. Żadna z opcji nie zajmuje dłużej niż kilkanaście minut. Śledczy uważają, że wybrała niebezpieczną ścieżkę na skróty, która przebiega przez las.

Niewykluczone, że zabójca śledził dziewczynki od dłuższego czasu. Gdy się rozstały mężczyzna podążał za Izą, a później zaciągnął ją w pole. Sprawca zaatakował ją od tyłu i dusił przedramieniem co spowodowało śmierć nastolatki, a zabójstwo miało podłoże seksualne.

Poszukiwania zabójcy.

Śledczy przesłuchali ponad 700 świadków. Wykonano portret pamięciowy mężczyzny za pomocą specjalnego urządzenia. Rozpatrywano wiele możliwych wersji. Podejrzenia padały m.in. na ludzi handlujących na pobliskiej giełdzie lub na robotników, którzy remontowali mieszkania w okolicy. Badano ponad setki próbek genetycznych, jednak żadna z nich nie pasowała do śladów zabezpieczonych na ciele trzynastolatki.

Pomimo wielu prac funkcjonariuszy do dziś nie odnaleziono sprawcy tego makabrycznego zabójstwa. Aktualnie tę sprawą zajmują się policjanci z gdańskiego archiwum X. Część osób uważa, że sprawę udałoby się rozwiązać, gdyby policja dokładniej zbadała trop mężczyzny opisywanego przez matkę bądź podała więcej szczegółów identyfikujących Izę opinii publicznej.

„Policja nie wzięła pod uwagę tego co mówiłam”przyznaje kobieta.

 

Matka dziewczyny jest pewna, że za morderstwo odpowiada nieznajomy, którego zobaczyła w trakcie spaceru. Zapewne już wtedy czaił się na dziewczynkę i dopadł ją nieopodal domu. W wielu wywiadach opowiada, że nigdy nie straci nadziei na szczęśliwy finał poszukiwań, dzięki któremu sprawca na długie lata trafi do więzienia. Wierzy też, że życie się tutaj nie kończy i w przyszłości na nowo spotka się z córką.

Na miejscu zbrodni do dziś jest postawiony krzyż wraz ze zdjęciem dziewczyny i palącymi się zniczami.

________________________________________________________________________________________________

Źródła:

https://www.popularne.pl/morderstwo-izy-strzalkowskiej/

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/trojmiasto/zabojstwo-13-letniej-izy-s-z-gdyni-dramatyczna-relacja-matki/0m5h17q

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl