Blog
Zaginieni Przed Laty

Kobietobójstwo – sprawa Ingrid Escamilli

Kobietobójstwo to wciąż aktualny problem w wielu zakątkach świata. 11 lutego 2020 roku doszło do makabrycznego zabójstwa 25-letniej Ingrid Escamilli, które wstrząsnęło meksykańskim społeczeństwem. Nie tylko z powodu brutalnych szczegółów sprawy, ale także z powodu opublikowania zdjęć ofiary przez miejscowe media. Co więcej, zdjęcia te trafiły do mediów społecznościowych, gdzie powstało wiele obraźliwych memów. Z pewnością jeszcze bardziej bulwersujący jest fakt, iż eksperci medycyny sadowej oraz władze byli zaangażowani w ujawnienie poufnych zdjęć

Kobietobójstwo- poważny problem Meksyku

Meksyk ma jeden z najwyższych wskaźników zabójstw kobiet spośród krajów Ameryki Łacińskiej. Ten poważny problem występuje w życiu codziennym meksykańskich kobiet, które często wyznają, że boją się przemocy, nie mówiąc już o gwałtach i morderstwach. Powszechnym zjawiskiem są zabójstwa kobiet popełniane przez ich partnerów. W meksykańskim społeczeństwie uprzedzenie w stosunku do kobiet jest na porządku dziennym. Skala przemocy jest tak duża, że otrzymała hiszpańską nazwę – feminicidio, czyli kobietobójstwo. W związku z tym faktem, życie współczesnych, meksykańskich kobiet jest ciężkie oraz bardzo niebezpieczne.

 

Partner kobiety mordercą

Młodą kobietę zamordował jej 46-letni partner, inżynier budownictwa lądowego, Erick Francisco Robledo Rosas. Jego była żona zadzwoniła na policję po tym, jak mężczyzna skontaktował się z nią i wyznał, że zabił Ingrid. Pomimo dwudziestoletniej różnicy wieku, Ingrid i Erick mieszkali razem i tworzyli parę przez pięć lat.

 

Makabryczna zbrodnia

Ingrid Escamilla była radosną, inteligentną i ciekawą świata osobą. Jednocześnie, otwarcie mówiła o agresywnym zachowaniu swojego partnera. Znajomi uważali ich związek za konfliktowy i burzliwy. Według pisemnych relacji para wdała się w bójkę podczas gorącej dyskusji. Mężczyzna kilkakrotnie dźgnął Ingrid nożem kuchennym w szyję, co przyczyniło się do jej śmierci. Następnie usunął całkowicie jej skórę i niektóre narządy, których próbował się pozbyć, spuszczając je w toalecie. Świadkiem tej brutalnej zbrodni był syn Ericka z poprzedniego związku, nastolatek cierpiący na zaburzenia ze spektrum autyzmu. Kiedy mężczyzna zadzwonił do swojej byłej żony, mamrotał i wkrótce przyznał się do popełnienia przestępstwa. Policja aresztowała go, bez koszuli, zakrwawionego i mamroczącego o tym, kim jest i co zrobił. Zwrócono uwagę na to, że był pod wpływem narkotyków.

 

Rząd został dokładnie przesłuchany w sprawie prowadzenia sprawy dotyczącej nielegalnego wycieku zdjęć i miejsca pobytu mordercy. Burmistrz Mexico City Claudia Sheinbaum, oświadczyła, że ​​osoby odpowiedzialne za wyciek zdjęć zostały ukarane.

Oburzenie morderstwem Ingid rozprzestrzeniło się bardzo szybko, dlatego też kilka organizacji feministycznych przeprowadziły protesty uliczne, które były wyrazem solidarności z Ingrid.

                                                                                        Protestujące kobiety

 

Źródło:

morbidology.com/violence-against-women-in-mexico-the-vrutal-femicide-of-ingrid-escamilla

https://tvn24.pl/swiat/meksyk-25-letnia-ingrid-escamilla-zamordowana-meksykanki-protestuja-przeciwko-zabojstwom-kobiet-4133590

 

 

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl