Blog
Zaginieni Przed Laty

Jeden z najgroźniejszych złoczyńców na wolności

Jeden z najgroźniejszych złoczyńców na wolności. Giovanni Brusca po 25 latach spędzonych w więzieniu wyszedł na wolność. Bez wątpienia to jeden z najgroźniejszych mafiosów. W 1992 roku mężczyzna rozpuścił w kwasie zwłoki 13-letniego dziecka.

Jeden z najgroźniejszych złoczyńców na wolności

Giovanni Brusca to najgroźniejszy przestępca. Dopuścił się okrutnych czynów. To właśnie on w 1992 roku rozpuścił w kawasie zwłoki 13-letniego dziecka. Podpalił również ładunek wybuchowy, wysadzając w powietrze samochód sędziego-Giovanniego F. Dziś sprawca ma 65 lat i opuścił rok temu więzienie. W związku z tym faktem rodziny ofiar we Włoszech są mocno zaniepokojone.

Jeden z najgroźniejszych złoczyńców na wolności
Fot. Pixabay

Wszystkie media zaczęły głośno publikować te informacje. Mafioso Sycylijskiej mafii został zwolniony przedterminowo. W zakładzie karnym za swoje czyny spędził 25 lat, mimo zasądzonych mu 26 lat.

Zwolnienie z więzienia

Giovanni Brusca skorzystał ze skrócenia kary. Wszystko to dzięki współpracy z wymiarem sprawiedliwości i „dobremu sprawowaniu” w więzieniu.

Jeden z najgroźniejszych złoczyńców na wolności
Fot. Giovanni

Między innymi odsiadywał wyrok za porwanie i uwięzienie 13-letniego Giuseppe Di Matteo, syna „nawróconego” mafiosa współpracującego z władzami w 1996 roku. Chłopiec został uduszony, a jego zwłoki rozpuszczone w kwasie. W 1992 roku Brusca był jednym z wykonawców zamachu na walczącego z mafią sędziego Giovanniego Falcone. Zdarzenie miało miejsce na autostradzie niedaleko Palermo. Wraz z nim zginęła wtedy jego żona i trzech policjantów, którzy go ochraniali.

Wyrok

Giovanni Brusca po aresztowaniu w 1996 roku i w obliczu grożącego mu dożywocia zaczął ujawniać śledczym okoliczności wielu okrutnych zbrodni i został świadkiem koronnym, co miało doprowadzić do skrócenia mu kary więzienia.

Brusca pomógł śledczym wyśledzić i wsadzić za kraty wielu gangsterów odpowiedzialnych za kilka ataków mafii w latach 80. i 90. XX wieku. Zrobił to wtedy, gdy zyskał pewność, że odniesie z tego korzyści i będzie mógł wcześniej wyjść na wolność.
Obecnie kwestią do rozwiązania pozostaje to, jak wyglądać będzie jego powrót do życia na wolności.
Autor: ZPL

Źródło:Rozpuścił w kwasie ciało dziecka. Jeden z najgroźniejszych złoczyńców na wolności. (twojenowinki.pl)

Włochy: czołowy mafiozo wyszedł na wolność. Giovanni Brusca mordował, rozpuścił w kwasie ciało dziecka | Polska Times

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

Może zainteresować Cię również: To miała być szczęśliwa rodzina, lecz los napisał dla nich inny scenariusz (zaginieniprzedlaty.com)

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl