Blog
Zaginieni Przed Laty

Flor Garcia zniknęła ponad 3 miesiące temu. Odnaleziono jej ciało.

Flor Garcia zniknęła ponad 100 dni temu. Odnaleziono jej ciało

Flor Garcia zniknęła ponad 3 miesiące temu. Po intensywnych poszukiwaniach 33-letniej kobiety, we wtorek 29 czerwca 2021 roku salwadorscy śledczy znaleźli jej ciało. Zwłoki znajdowały się na wysypisku śmieci. Sprawa wzbudziła w kraju wiele emocji i ponownie wywołała debatę na temat niepokojącej skali przemocy wobec kobiet w Salwadorze.

Zaginięcie

Flor Garcia ponad 3 miesiące temu wyszła z domu w gminie Cojutepeque, niedaleko stolicy San Salvador, by zakupić materiały medyczne do kliniki dentystycznej. Pracowała tam razem z mężem, który był dentystą. W tej sprawie jest wiele wątpliwości i podejrzeń. Najbardziej zastanawiające jest, dlaczego Flor wsiadła do autobusu, chociaż miała samochód.

Poszukiwania

Poszukiwania Flor Garcia od początku były intensywne. Trwały ponad 3 miesiące. Niestety przez cały czas nie przynosiły oczekiwanego efektu. W tej sprawie było wiele pytań, na które nie było odpowiedzi. Zaginięcie Flor stało się jednym z najbardziej tajemniczych.

Rodzina Garcii od razu po zaginięciu Flor zainicjowała kampanię w mediach społecznościowych pod hasłem #TodosSomosFlor (wszyscy jesteśmy Flor), udostępniając zdjęcia matki dwójki dzieci.

Zakończenie poszukiwań

Zaangażowanie śledczych i poszukiwania kobiety przyniosły w końcu efekt. 29 czerwca 2021 roku ciało Flor Garcia zostało odnalezione przez salwadorskich śledczych na wysypisku śmieci w pobliżu Autostrady Panamerykańskiej. Niedaleko miejsca, w którym kobieta zaginęła. Baz wątpienia Flor Garcia została zamordowana!

Flor Garcia zniknęła ponad 100 dni temu. Odnaleziono jej ciało
Fot. Miejsce, gdzie znaleziono ciało zaginionej

– Dochodzenie pozwoliło nam zlokalizować miejsce, w którym ukryto zwłoki. To była brudna robota – powiedział prokurator Rodolfo Delgado. Jak dodał, w poszukiwaniach użyto psów policyjnych oraz ciężkiego sprzętu, w tym koparek.

„Z przykrością informujemy, że zwłoki znalezione na farmie La Paz w Cojutepeque to ciało Flor Marii Garcii. Składamy najszczersze kondolencje rodzinie i ponawiamy nasze zobowiązanie do wymierzenia sprawiedliwości w tej sprawie”- napisała salwadorska policja na Twitterze.

Mąż dentysta mordercą?

Prokurator generalny wszczął postępowanie karne przeciwko mężowi Garcii – Joelowi Valle. Mężczyzna wzbudził ogromną uwagę na siebie swoim dziwnym zachowaniem. Po znalezieniu ciała zaginionej prokurator wydał nakaz aresztowania mężczyzny, podejrzanego o zabójstwo żony. Jego kuzyn – Francisco Valle, jest również podejrzany o współudział w tym okrutnym przestępstwie.

Mundurowi są przekonani, że przed swoim zniknięciem Garcia była poddawana przemocy ekonomicznej, psychicznej i przede wszystkim fizycznej przez swojego męża, który na pozór był miłym człowiekiem.

Według  śledczych niestety Garcia nie była jedyną kobietą skrzywdzoną przez dentystę.

Przemoc w Salwadorze

Kochani coraz częściej się słyszy o okrutnej przemocy. Niestety ma ona miejsce w różnych zakątkach świata. Przykro jest to powiedzieć, ale statystyki przemocy nieustannie rosną. W zeszłym miesiącu Salwadorem wstrząsnęła inna makabryczna zbrodnia. W domu byłego policjanta w mieście Chalchuapa odkryto masowy grób. Ciała należały w większości do kobiet i dziewczynek. Sprawca zamordował nawet kilkadziesiąt osób.

Sprawa odbiła się szerokim echem w kraju, wzniecając debatę na temat fali przemocy wobec kobiet. W tym niewielkim niespełna 7-milionowym państwie Ameryki Środkowej w 2020 roku zamordowano co najmniej 70 kobiet, chociaż są to tylko oficjalne statystyki.

Źródło:Salwador. Znaleziono ciało 33-letniej Flor Garcii. O zabójstwo podejrzewany jest mąż kobiety – TVN24

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

 

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl