Blog
Zaginieni Przed Laty

Elliot Rodger – Odwet na społeczeństwie, które odmówiło miłości

Elliot Rodger 23 maja 2014 roku, 22-letni Elliot Rodger rozpoczął masowy mord. Jego czyn miał być odwetem na społeczeństwie, które “odmówiło” mu seksu i miłości. Mężczyzna bowiem był prawiczkiem, miał problemy z nawiązywaniem relacji międzyludzkich i padł ofiarą prześladowców w szkole. W wyniku jego ataku zginęło sześć młodych osób, a czternaście zostało rannych. Chwilę po tragicznych wydarzeniach, Rodger popełnił samobójstwo, strzelając sobie w głowę.

Kim był Elliot Rodger?

Elliot Rodger był synem znanego, brytyjskiego filmowca Petera Rodgera oraz chińskiej pielęgniarki. Od najmłodszych lat wyrażał niechęć do osób pochodzenia azjatyckiego. Niedługo przed rozwodem rodziców, urodziła się jego młodsza siostra, Georgia. Elliot spędził całe dzieciństwo w Los Angeles, później zaś zamieszkał w Isla Vista, ponieważ rozpoczął studia na Santa Barbara City College.

Mając 8 lat, Elliot po raz pierwszy skorzystał z pomocy psychologa, jednak nie zauważono żadnych zaburzeń osobowości. W 2007 roku stwierdzono u niego wszechobecne zaburzenie rozwojowe, które charakteryzuje się między innymi: trudnościami w komunikacji, trudnościami z zachowaniem społecznym, paranoją, nieszablonowym postrzeganiem świata oraz nierównomiernym rozwojem umiejętności.

Elliot Rodger
Młody Elliot

Jako nastolatek padł ofiarą prześladowań w szkole. Został odrzucony przez rówieśników oraz swojego najlepszego przyjaciela. Między innymi przez to właśnie, wpadł w szpony uzależnienia od gier komputerowych. Później zaś rozpoczął działalność w internecie – założył kanał na platformie YouTubie, gdzie publikował filmy pod nazwą “Oficjalny blog Elliota Rodgera”. Na swoich filmach opowiadał o tym, że czuje się samotny i nie jest w stanie zaprzyjaźnić się ze swoimi rówieśnikami. Narzekał również na kobiety, które go odrzucały – mówił, że to przez nie nadal jest prawiczkiem. Zazdrościł mężczyznom aktywnym seksualnie.

Pewnego dnia ogłosił, że nadejdzie dzień odwetu…

E-mail

Niedługo przed zaplanowanym zamachem, Elliot wysłał maila do 36 osób, między innymi do rodziców oraz swojego terapeuty. Wiadomość zawierała 137-stronnicowy pamiętnik zatytułowany: “Mój pokręcony świat”, gdzie wyjaśnił, dlaczego planuje atak. Cały tekst nadal dostępny jest w internecie, link poniżej. Gdy bliscy Elliota dowiedzieli się o całej sprawie i powiadomili policję, postanowili sprawdzić działalność mężczyzny w mediach społecznościowych. Niemal od razu natrafili na film na Youtubie o tytule “Retrybucja Elliota Rodgera”. To chyba najbardziej znane nagranie zamachowca – mężczyzna siedzi w aucie i wprost opowiada, że planuje zemstę na społeczeństwie:

“Jutro jest dzień zemsty. Dzień, w którym zemszczę się na ludzkości, na was wszystkich. Przez ostatnie osiem lat mojego życia, odkąd wszedłem w okres dojrzewania, byłem zmuszony znosić samotność, odrzucenie i niespełnione pragnienia, wszystko dlatego, że dziewczyny nigdy się mną nie interesowały. Oddawały swoje uczucia, seks i miłość innym mężczyznom, ale nigdy mnie. Mam 22 lata i nadal jestem prawiczkiem – nigdy nawet nie pocałowałem dziewczyny. Uczęszczałem na college przez dwa i pół roku, a właściwie dłużej i nadal jestem prawiczkiem. To bardzo frustrujące. Studia to czas, w którym wszyscy doświadczają takich rzeczy jak seks, zabawa i przyjemność. W ciągu tych lat musiałem gnić w samotności. To niesprawiedliwe. (…) Nie wiem, dlaczego wy, dziewczyny, nic nie czujecie do mnie, ale ukarzę was za to! Jestem idealnym facetem, a wy rzucacie się na innych, nieznośnych facetów…”.

Elliot Rodger
Kadr z najpopularniejszego filmu Elliota Rodgera “Retrybucja”

Pamiętnik był rozszerzeniem tego, co Rodger mówił na swoich filmach. W swoim wywodzie zaproponował “kwarantanny” dla kobiet w obozach koncentracyjnych oraz zakaz “mieszanych” rasowo randek. Chciał żyć w idealnym świecie… W świecie bez seksu i potrzeb seksualnych. Twierdził, że to umożliwi mężczyznom “wdarcie się” na wyższy poziom świadomości i inteligencji.

Przebieg wydarzenia

Krwawa masakra rozpoczęła się w mieszkaniu Elliota na Seville Road, gdzie zadźgał trzech swoich współlokatorów. Później udał się pod żeński akademik, jednak nie wpuszczono go do budynku. Zaczął więc strzelać do przypadkowych ludzi na ulicy, wyniku czego zginęły 2 studentki. Następnie ostrzelał pustą kawiarnię i sklep spożywczy, gdzie zginął jeden student. Ustalono, że miał aż siedem ran postrzałowych. Następnie mężczyzna wsiadł do auta i zabijał przypadkowych przechodniów.

Miejscowy szeryf chciał powstrzymać napastnika, jednak udało mu się jedynie postrzelić Rodgera w biodro.

O 9:35 odnaleziono ciało Elliota Rodgera, który strzelił sobie w głowę.

Elliot odebrał życie sześciu osobom, a czternaście poważnie zranił.

Następstwa

Jeszcze długo po tych tragicznych wydarzeniach, filmy Rodgera były dostępne na platformie YouTube. Później uznano, że nagrania te są niebezpieczne i mogą sprowokować do kolejnych takich działań. Nie mylono się, Elliot Rodger stał się “inspiracją” dla innych…

Źródło

https://en.wikipedia.org/

https://pl.wikipedia.org/wiki/

https://www.bbc.com/

https://www.documentcloud.org/ treść pamiętnika

https://abcnews.go.com/

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl