Blog
Zaginieni Przed Laty

Ciało blogerki znalezione w walizce. Sprawca przyznał się do winy

Zdobyła sporą popularność jako blogerka podróżnicza, jej instagramowy profil śledziło prawie 90 tys. internautów z całego świata. W lipcu 2019 r. nagie zwłoki Kateriny Karaglanowej znaleziono w walizce. Śledczy od początku zakładali, że to morderstwo z zazdrości.
Jekaterina Karaglanowa
była popularną blogerką uwielbiającą podróże, i nie brakowało jej fanów na Instagramie. Ostatni post opublikowała 22. lipca, kilka dni przed tragicznym wydarzeniem. Wróciła z wakacji w Grecji, a na 30. lipca miała zaplanowaną urodzinową podróż do Holandii. Według nieoficjalnych informacji, sponsorem tego wyjazdu miał być 52-letni mężczyzna.

Jekaterina Karaglanowa

Katerina,  absolwentka Rosyjskiego Narodowego Uniwersytetu Medycznego (specjalizowała się w dermatologii).
Jeszcze jako studentka wzięła udział w konkursie piękności zorganizowanym przez magazyn “Maxim” i startowała w wyborach miss Moskwy.

Jekaterina Karaglanowa
Jekaterina Karaglanowa

W 2019 r. Katerina była wschodzącą gwiazdą mediów społecznościowych. Jej instagramowy profil śledziło prawie 90 tys. internautów z całego świata. Od stycznia do lipca 24-letnia rosyjska blogerka odwiedziła Zjednoczone Emiraty Arabskie, Portugalię, Austrię, Włochy, Dominikanę, Wyspy Kanaryjskie, Hiszpanię, Francję i Grecję. Gdy w poniedziałek 22 lipca publikowała swoje zdjęcie na wyspie Korfu, nie wiedziała, że będzie to jej ostatni instagramowy post.

Jekaterina Karaglanowa
Jekaterina Karaglanowa- Corfu

Zwłoki blogerki ukryte w walizce

Katerina Karaglanowa wróciła z wakacji w Grecji. W Moskwie miała spędzić kilka dni. Na 28 lipca zaplanowała podróż do Holandii, gdzie zamierzała świętować swoje 25. urodziny. Jak później informowały rosyjskie media, sponsorem wyjazdu był 52-letni mężczyzna, z którym blogerka się spotykała.

27 lipca 2019 r zaniepokojeni  rodzice dziewczyny postanowili powiadomić policję o możliwym zaginięciu córki, kiedy przez kilka dni nie odbierała telefonów i nie pojawiała się w sieci. Bliscy skontaktowali się też z właścicielem wynajmowanego przez blogerkę mieszkania, aby dostać się do środka. Wtedy odkryli okaleczone ciało Karaglanowoj, ukryte w walizce z której wystawała noga.

Według doniesień dziennika Moskowskij Komsomolec, policja stwierdziła, że w mieszkaniu nie widać śladów walki. Nie odnaleziono także narzędzia zbrodni.

Zabił, bo wyśmiała jego… łóżkowe umiejętności

Od początku śledczy zakładali, że było to morderstwo z zazdrości. Zabójcy szukali wśród byłych partnerów ofiary. Pomocne okazały się nagrania z monitoringu. Kamery uchwyciły Maksima Gariejewa wychodzącego z mieszkania Kateriny Karaglanowej. Ten 33-letni mężczyzna, z wykształcenia informatyk, przeprowadził się do Moskwy z Czelabińska.

Nagranie z monitoringu

“Dawni znajomi wspominali go jako niegrzecznego i brutalnego faceta. Jednak około półtora roku temu zaczął się radykalnie zmieniać. Zrobił sobie przeszczep włosów, kilka operacji plastycznych, wytatuował brwi, farbował rzęsy. Przypominał Kena, męską wersję lalki Barbie

Maksim Gariejew

 

Maksim Gariejew został zatrzymany 30 lipca. W tym dniu Karaglanowa świętowałaby 25. urodziny. Mężczyzna szybko przyznał się do zbrodni i opisał jej przebieg.

26 lipca pojawił się w mieszkaniu Kateriny. Spotykali się, płacił jej za sex. W kącie pokoju zauważył dużą walizkę. Dowiedział się, że Karaglanowa wybiera się do Holandii. Pokłócili się. Po sprzeczce uprawiali seks. Podczas i po stosunku Katerina miała drwić z łóżkowych umiejętności Maksima, jego zarobków i wyglądu.

“Powiedziała, że nie potrafię jej zaspokoić. Że jestem brzydki i nawet operacja mi nie pomogła. Że przez rok będę musiał oszczędzać na spotkanie z nią. Nie mogłem tego znieść. W kuchni znalazłem nóż. Uderzyłem pierwszy, drugi, trzeci raz…” — zeznał.

Gdy zorientował się, że Katerina nie żyje, umieścił jej ciało w walizce. Chciał wynieść zwłoki z mieszkania, ale nie starczyło mu sił.

W marcu 2020 r. moskiewski sąd skazał Maksima Gariejewa na dziewięć lat w więzieniu o zaostrzonym rygorze. Nakazano mu również zapłacić 2,5 mln rubli (38 tys. dolarów) odszkodowania rodzinie Kateriny Karaglanowej.

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl