Blog
Zaginieni Przed Laty

Bestie na wolności. Czy po odbyciu wyroku już nie zagrażają społeczeństwu?

Kiedy policjanci łapią seryjnych morderców, każdy z ulgą myśli: „Nareszcie. W końcu nie będą chodzić po ulicach”.
Nasi bliscy są bezpieczni, ponieważ złoczyńcy są za kratkami.

Niestety po upływie lat, wielu z nich opuszcza więzienne mury. Dla większości z nas jest to kompletnie niezrozumiałe, ale tak działa system. I może nie jesteśmy już tak bezpieczni jak nam się wydaje…

Nikołaj Dzhumagaliev

Nikołaj Dzhumagaliev

 

Nikołaj Dzhumagaliev


Nikołaj Dzhumagaliev Metalowy Kieł’ (pseudonim powstał od jego sztucznych zębów, które wykonane były z metalu) uważa się, że zamordował 7 kobiet, a niektóre z nich nawet zjadł…

Raz został złapany i skazano go na rok więzienia, ponieważ zdiagnozowano u niego schizofrenię. Po zwolnieniu jego przyjaciele zrobili dla niego powitalne przyjęcie, podczas którego Nikolai zabił jednego z gości i zaczął go rozdzierać w obecności przyjaciół. Ludzie natychmiast uciekli. Kiedy policjanci przybyli na miejsce zbrodni byli zszokowni, że Dzhumagaliev zrobił coś takiego zaraz po wyjściu na wolność. Został skazany tylko na 8 lat więzienia i w chwili obecnej przebywa na wolności.

Pedro Lopez

Pedro Lopez


300 morderstw. Pedro Lopez polował na młode kobiety w Kolumbii, Peru i Ekwadorze. Wydawało się to nieprawdopodobne, aby jeden człowiek był odpowiedzialny za śmierć tak wielu ludzi. Policji rzeczywiście trudno było uwierzyć, gdy Pedro na początku przyznawał się do popełnienia tylu zbrodni. Było tak do momentu, aż powódź nie ujawniła zbiorowego grobu, w którym Lopez chował zwłoki. Z nieznanego powodu został skazany jedynie na 18 lat pozbawienia wolności. W 2014 roku opuścił więzienne mury.

Genene Jones

Genene Jones

 

Genene Jones

Genene Jones była pielęgniarką, która zamordowała ponad 60 niemowląt. Wstrzykiwała maluszkom chemiczne preparaty, które miały “ratować” zdrowie jej podopiecznych, a finalnie kończyło się ich zgonem. W oczach rodziców była bohaterem, który ratował ich pociechy. Niestety rzadko, jeśli w ogóle, ratowała dzieci, które truła. Z więzienia została zwolniona w 2018 roku za dobre zachowanie.

Pan Valjakkala

Juha Valjakkala

 

Juha Valjakkala

Pan Valjakkala w 1992 roku ukradł rower. Nie taka poważna sprawa, prawda? Ale gdy właściciel pojazdu wraz ze swoim synem zaczął gonić złodzieja, ten zastrzelił ich, a następnie poszedł do ich domu i zamordował żonę mężczyzny. Podczas przebywania w więzieniu próbował uciec 4 razy, w końcu po 19 latach wyszedł warunkowo na wolność. Nie trwało to jednak długo, ponieważ wrócił z powrotem do więzienia za kradzież samochodu.

Mary Bell

Mary Bell

Mary Bell zamordowała dwoje dzieci  z zimną krwią zanim stała się pełnoletnia. Dzień przed jej jedenastymi urodzinami, Bell w opuszczonym domu udusiła 4-letniego chłopca i poprosiła o pomoc znajomego, aby zamordował z nią drugie dziecko. Również je udusiła, wycięła na jego ciele litery, oskalpowała i okaleczyła genitalia. Mary spędziła w więzieniu tylko 12 lat. Teraz ma już własne wnuki.

Gagliano

Gagliano

Ten mężczyzna w chwili obecnej jest ciągle w więzieniu, ale jest na tej liście, ponieważ dość często udawało mu się uciec. Trafił za kratki za zamordowanie prostytutki i zranienie drugiej osoby. Udało mu się zbiec i podczas pobytu na wolności zabił także dwie osoby. Ponownie trafił do więzienia. Podczas pobytu w nim otrzymał dwa dni przepustki, aby odwiedzić swoją chorą matkę. Niestety nie wrócił do więzienia. Zaczęto go szukać. Okazało się, że Gagliano zastrzelił swoją dziewczynę. W sumie uciekł z więzienia 6 razy.

Arfinn Nesset

Arfinn Nesset

 

Arfinn Nesset był pielęgniarzem w hospicjum w Norwegii. Uważa się, że zabił setki pacjentów, używając specjalnego zastrzyku, który rozluźnia mięśnie. Udowodniono mu zamordowanie tylko 22 osób. Najwyższym wyrokiem w tym kraju jest 21 lat. W tej chwili Arnfinn odsiedział swoją karę i jest wolnym człowiekiem.

Karla Homolka

Paul Bernard, Karla Homolka

Karla Homolka

Ta kanadyjska morderczyni działała w porozumieniu z własnym mężem. Jej ukochany był zauroczony jej siostrą Tammy. Karla wymyśliła plan, w którym to podała siostrze dużą ilość narkotyków i pozwoliła małżonkowi na odbycie stosunku z nieprzytomną dziewczyną. Niestety spowodowała, że Tammy przedawkowała i zmarła dławiąc się własnymi wymiocinami. Para kontynuowała swoje okrutne działania, mordując jeszcze kilka osób. W końcu udało się ich złapać. Karli jednak udało się przekonać sędziego, że była to tylko niewinna zabawa, w której brała udział, a wszystko wymyślił jej mąż. Dzięki temu Homolka dostała tylko 15 lat, a jej partner dożywocie. W 2005 roku wyszła na wolność i mieszka w Gwadelupie z mężem i trójką dzieci.

Issei Sagawa

Issei Sagawa

 

Issei Sagawa

Sagawa zawsze zamartwiał się, że jest zbyt brzydkim i drętwym mężczyzną, aby mógł odnieść jakikolwiek sukces. Zamiast czerpać pewność z wyspecjalizowanych poradników, postanowił zaprosić do domu koleżankę, którą zabił i przez dwa dni spożywał części jej ciała, tłumacząc, że ‚wchłania jej energię’. Został umieszczony w szpitalu psychiatrycznym we Francji. Następnie przetransportowano go do Japonii, gdzie został uznany za zdrowego i uwolniono go.

Louis Van Schoor

Louis Van Schoor

 

Van Schoor, były policjant, miał czekać na alarm, który miał być sygnałem do działania. Niestety postanowił wkroczyć i zacząć strzelać do intruzów. Uważa się, że zamordował 39 osób, ale został skazany za 7 morderstw i 2 usiłowania zabójstwa. Został skazany na 20 lat więzienia. Odsiedział tylko 12 lat.

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl