Blog
Zaginieni Przed Laty

Wiele kobiet poszukiwanych przez Interpol. Jedna z nich odzyskała tożsamość po 30-latach

Wiele kobiet poszukiwanych przez Interpol. Jedna z nich odzyskała tożsamość po 30-latach. Została rozpoznana tylko po tatuażu czarnej róży.

Wiele kobiet poszukiwanych

Jedna z poszukiwanych przez Interpol kobiet w ramach operacji Identify Me odzyskała tożsamość. 31-letnia Brytyjka Rita Roberts została rozpoznana tylko po tatuażu czarnej róży.

Interpol wciąż poszukuje tożsamości 21 kobiet znalezionych na terenie Niemiec, Belgii i Holandii.

Ciało w rzece

Ciało 31-letniej Rity Roberts zostało znalezione w rzece Schijn w dzielnicy Ten Eekhovelei w Anwerpii 3 czerwca 1992 roku. Kobieta miała na sobie kolorowy T-shirt, spodnie dresowe marki Adidas oraz ciemnobrązowe trapery marki DAG w rozmiarze 40.

Przez lata tożsamość kobiety dla śledczych pozostawała zagadką. W policyjnych aktach widniał tylko rysopis kobiety NN:

wzrost 170 cm, jasna karnacja, mocna budowa ciała, włosy półdługie, na lewym przedramieniu charakterystyczny tatuaż czarnej róży otoczonej zielonymi liśćmi i czerwonymi pąkami, pod nim napis: „R’nick’. Jak się okazuje notatka sporządzona z dokładnym opisem tatuażu pomogła w ustaleniu personaliów nieznanej kobiety.

Rita była rozpaczliwie poszukiwana przez bliskich

Rita była rozpaczliwie poszukiwana przez bliskich, jednak przepadła bez śladu. Bliscy poszukiwali 31-latki nie dopuszczając do siebie najgorszego scenariuszu, niestety w końcu po wielu latach niepewności kobieta została zidentyfikowana przez krewnego.

Wszystko za sprawą akcji Interpolu, który razem z policją z Belgii, Holandii i Niemiec rozpoczął operację Identify Me. Mają oni na celu ustalenie tożsamości 22 kobiet, których ciała znaleziono na przestrzeni ostatnich 40 lat właśnie w tych trzech krajach.

Rita

Wizerunki niezidentyfikowanych kobiet ich ubrania, oraz przedmioty jakie posiadały przy sobie zostały udostępnione publicznie.

– Zaangażowanie mediów było tu kluczowe. Zależało nam, żeby opinia publiczna miała świadomość tej listy zaginionych kobiet, mieliśmy nadzieję, że nasza kampania dotrze do większej liczby rodzin. One czasami czekają latami bez żadnych wiadomości o tym, co stało się z ich najbliższymi – powiedział w rozmowie z dw.com Martin Wit z holenderskiej policji, który jest pomysłodawcą i liderem całej operacji.

31-letnia Rita Robert odzyskała tożsamość po 30 latach. Jeden z jej krewnych zobaczył charakterystyczny tatuaż w wiadomościach BBC i apel w pomocy ustalenia tożsamości zamordowanej przed laty kobiety. Policja i Interpol został poinformowany, że znalazła się rodzina, która od lat szukała zaginionej.

Na komisariacie bliscy zidentyfikowali rzeczy należących do zamordowanej Rity.

Zaginiona Rita

Rita pochodziła z Cardiff w Wielkiej Brytanii, a w 1992 roku przeprowadziła się do Antwerpii.

“To była dla nas dewastująca wiadomość. Nasza pełna pasji, kochająca życie i wolność siostra została nam okrutnie odebrana. Nie ma słów, żeby wyrazić żal, który czujemy. Ale jakkolwiek trudny nie byłby ten proces, jesteśmy niesamowicie wdzięczni za to, że mogliśmy dowiedzieć się, co stało się z Ritą. Rita była piękną osobą, która uwielbiała podróżować. Kochała rodzinę, zwłaszcza swoje siostrzenice i bratanków, zawsze chciała założyć własną rodzinę. Była duszą towarzystwa. Mamy nadzieję, że gdziekolwiek jest, odzyskała spokój” – napisali jej krewni w oświadczeniu do mediów.

Nie wykluczone, że wśród kobiet znajdują się Polki

Na liście Interpolu wciąż jest jeszcze 21 kobiet, z czego przynajmniej osiem może pochodzić z Polski, lub przed śmiercią mieszkały w Polsce.

– Dotąd otrzymaliśmy 1250 zgłoszeń dotyczących ewentualnej tożsamości kobiet. To dane na początek tygodnia, dzisiaj liczba ta może być już większa. Nasze zespoły pracują nad tymi informacjami, ale nie mogę zdradzić szczegółów – mówi dw.com Martin Wit.

Kiedy ginie ktoś nam bliski największy ból sprawia niepewność. Wiele rodzin rozpaczliwie poszukują osób, które przepadły bez śladu. Bliscy zamordowanej Rity po latach poznali prawdę i choć ta okazała się być ziszczeniem najczarniejszego możliwego scenariusza pewną dozę ukojenia przynosi fakt, że będą mogli ją wreszcie godnie pochować.

Źródło: Ponad 20 kobiet poszukiwanych przez Interpol. Jedna z nich odzyskała tożsamość po 30 latach (msn.com)

Brytyjka zamordowana w Belgii zidentyfikowana po międzynarodowym apelu (interpol.int)

Rita Roberts Identified As “Woman with the Flower Tattoo” | Crime News (oxygen.com)

Interpol prowadzi śledztwo w sprawie 21 tajemniczych zgonów po sprawie “Kobiety z tatuażem kwiatowym” – policjanci badają złowrogie powiązania | Słońce (thesun.co.uk)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie! Jeśli

Może zainteresować Cię również: Stefan R. umówił się na randkę. Zabił, następnie zjadł część zwłok (zaginieniprzedlaty.com)

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl