Blog
Zaginieni Przed Laty

Theresa była jedną z czterech ofiar seryjnego mordercy

Theresa była jedną z ofiar seryjnego mordercy. Szczątki 16-latki znaleziono na terenie jego posiadłości w 1981 roku.

Theresa

Theresa Caroline Fillingim urodziła się 22 maja 1963 roku. Od małego była uzdolnionym dzieckiem z wieloma pasjami. Wśród znajomych uchodziła za radosną dziewczynę. Zawsze uśmiechnięta pełna marzeń i planów 16-latka została pozbawiona życia przez psychopatę, który stanął na jej drodze w dniu porwania.

 

Fillingim została porwana w maju 1980 roku. Nastolatka nie pojawiła się na rozmowie kwalifikacyjnej w Tampie na Florydzie i nie wróciła do domu. Jej zaginięcie zostało zgłoszone przez jej siostrę, Margaret Johns, 16 maja 1980 roku.

Morderstwo 16-latki

Nastolatka została zamordowana. Dziewczyna była jedną z czterech ofiar seryjnego mordercy Williama Mansfielda Jr. Szczątki jej, oraz pozostałych osób zostały odkopane na złomowisku na Florydzie w kwietniu 1981 roku. Miejsce to sąsiedzi nazywali ” domem grozy”. Teren na którym odnaleziono ludzkie szczątki należał do ojca mordercy.

 

Mordował od lat

Mansfeld Jr miał bogatą kartotekę kryminalną. Oprócz morderstw był też gwałcicielem 9 miesięcznej dziewczynki. Wszystkie jego zbrodnie wyszły na jaw dopiero po odnalezieniu ofiar.

Szczątki Theresy zostały zidentyfikowane dopiero w 2021 roku przez Parabon NanoLabs a w lipcu 2022 roku śledczy potwierdzili ich odkrycia.

William zeznał, że zaczął mordować kobiety już w 1975 roku. Zaginione osoby, w tym Cynthia Gooding i Teresa Alfonso zostały wykluczone jako potencjalne tożsamości.

Mansfield został już wcześniej oskarżony o przestępstwa, w tym pobicie, porwanie i napaść seksualną, kiedy napadł na 30-latkę w kalifornijskiej tawernie 6 grudnia 1980 roku.

 

Jej ciało znaleziono następnego ranka w rowie melioracyjnym. Mansfield został aresztowany kilka dni później i oskarżony o morderstwo pierwszego stopnia. Ostatecznie został skazany po nieudanym procesie i próbie ucieczki z więzienia.

 

Rozgłos tej sprawy skłonił anonimowego informatora do zwrócenia się do urzędników hrabstwa Hernando z prośbą o przeszukanie domu Mansfield w poszukiwaniu Sandry Graham, 21-latki, która zaginęła w Tampie 17 kwietnia 1980 roku.

17 marca 1981 roku funkcjonariusze odkopali pierwszą ofiarę – kobietę w wieku 20 lat, która pozostaje niezidentyfikowana. Tydzień później odkryli szczątki 15-letniej Elaine Zeigler, turystki z Ohio, która zniknęła z pobliskiego kempingu w noc sylwestrową 1975 roku. Odkryto wtedy ciało Fillingima i Grahama.

66-letni Mansfield przyznał się do zabicia wszystkich czterech kobiet. Nadal odsiaduje wyroki dożywocia w Kalifornijskim Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Stockton.

 

Źródło: Theresa Fillingim | Unidentified Wiki | Fandom

DNA pomaga śledczym ze środkowej Florydy zidentyfikować ofiarę 41 lat później – NBC Bay Area

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

Może zainteresować Cię również: 10-latkowie torturowali i zamordowali 3-letniego Jamesa – Zaginieni Przed Laty

 

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl