Blog
Zaginieni Przed Laty

Ostatnia podróż Natalee Holloway – 15 lat od zaginięcia

Wzorowa uczennica, Natalee Holloway, po zakończeniu szkoły średniej wraz z koleżankami wybrała się na Arubę. Urokliwa wyspa co roku przyciąga masę turystów, którzy imprezują i dobrze się bawią. Wyjazd miał trwać raptem kilka dni, ale Natalee nie wróciła do domu już od 15 lat.

Wszystko skomplikowało się w nocy z 29 na 30 maja 2005 roku. Razem z koleżankami bawiły się w klubie Carlos’n Charlie’s w Oranjestad, to miała być ostatnia noc przed wyjazdem.

 

Klub Carlos’n Charlie’s w Oranjestad

 

Do dziś nie wiemy dlaczego pijana Natalee wsiadła do auta pod klubem z obcymi ludźmi. Koleżanki zdążyły zobaczyć tylko, że było to trzech mężczyzn. Niestety nazajutrz dziewczyna nie pojawiła się w hotelu ani na lotnisku. Współtowarzyszki podróży wróciły zatem bez niej.

Tymczasem między 2 a 4 rano ktoś kilkukrotnie użył karty magnetycznej i wchodził lub wychodził z pokoju hotelowego nastolatki. Trop ten, być może kluczowy dla rozwiązania sprawy, nie został sprawdzony. Do zaginienia Natalee Holloway policja podeszła po macoszemu. Przyjęli wygodną wersję, że dziewczyna odsypia imprezę i wkrótce sama się odnajdzie.

Wobec braku kontaktu z córką, na Arubę przylecieli matka i ojciec Natalee. Obkleili wizerunkiem dziewczyny całą wyspę. Szeroko zakrojone poszukiwania w lądu i powietrza nie przyniosły rezultatu. Do dziś nikt nie odebrał nagrody pieniężnej za informacje dotyczące Natalee.

Służbom udało się przesłuchać trzech mężczyzn, z którymi do auta wsiadła dziewczyna. Według ich wersji odwieźli nastolatkę do hotelu i pomogli jej usiąść przy plaży, obok chatek rybaków. Tam rzekomo ją zostawili, chociaż nie potwierdził tego żaden inny świadek, a nagrania z monitoringów zdążyły już przepaść.

 

Wybrzeże Aruby

 

Główny podejrzany

Podejrzenia słusznie padają na trzech mężczyzn z auta. Jeden z nich – Joran van der Sloot – próbował wyłudzić od matki Natalee 250 tysięcy dolarów w zamian za informacje. Jako “zaliczkę” Van der Sloot miał otrzymać od tajnych agentów FBI 25 tysięcy dolarów. Dzięki tym pieniądzom Holender udał się do Peru na turniej pokera. Tam poznał Stephany Flores, którą niedługo później zamordował. Za zabicie Flores został skazany w 2012 roku na 28 lat więzienia. Niestety prokuratura nie zgromadziła wystarczającej liczby dowodów, żeby oficjalnie oskarżyć Jorana w sprawie Natalee.

W czerwcu 2011 roku, sześć lat po zaginięciu ojciec Natalee, Dave Holloway, złożył wniosek do sądu w stanie Alabama o uznanie jego córki za zmarłą. 12 stycznia 2012 roku, po drugiej rozprawie sędzia podpisał dokument, w którym uznał śmierć dziewczyny.

Źródła:

https://pl.qaz.wiki/wiki/Disappearance_of_Natalee_Holloway#2005_arrests_of_multiple_suspects

https://abcnews.go.com/International/natalee-holloways-disappearance-remains-unsolved-15-years-timeline/story?id=67135012

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl