Blog
Zaginieni Przed Laty

Strażnik dawał osadzonym klucze do cel kobiet

Strażnik dawał osadzonym klucze do cel żeńskich, następnie więźniowie gwałcili osadzone tam kobiety.

Strażnik

Łapówki, gwałty… Sprawa, o której dzisiaj napiszemy, miała miejsce 23 października 2021 roku w więzieniu w hrabstwie Clark w Jefferson. Dochodziło tam do wielokrotnych gwałtów i łamania prawa. Kilkanaście więźniarek padło ofiarą przemocy seksualnej z rąk współosadzonych mężczyzn w zakładzie karnym w stanie Indiana. Jak się okazuje, 29-letni strażnik dawał klucze mężczyznom z innych celi w zamian za łapówki. Pokrzywdzone kobiety mówiły, że to były noce terroru, które przeszły w swoich celach. Oprócz gwałtów kobiety były nękane i zastraszane przez współwięźniów. Gwałciciele grozili kobietom, że jeśli będą krzyczeć o pomoc, lub użyją przycisku alarmowego to zostaną jeszcze bardziej skrzywdzone.

Według pokrzywdzonych więźniarek osadzeni mężczyźni dzięki przekupieniu strażnika mieli bardzo ułatwione wejście do zamkniętych cel żeńskich. 29-letni strażnik dawał sprawcom klucze na kilka godzin w zamian za łapówki w kwocie 1 tys. dolarów od osoby. W tym czasie, kiedy sprawcy wchodzili do cel kobiet, rozpoczynała się ich gehenna. Przemoc na zmianę z brutalnymi gwałtami. W ciągu nocy potrafiło dzięki łapówkom dochodzić do licznych gwałtów. Poszkodowane kobiety zeznały, że kiedy gwałciciele przekraczali próg damskiej celi, mieli głowy zakryte ręcznikami, aby ukryć swoją tożsamość.

Zmowa?

Kiedy dochodziło do wielogodzinnych ataków i gwałtów na damskie cele, nikt nie reagował, nikt. Żaden funkcjonariusz więzienia nie przyszedł z pomocą pokrzywdzonym kobietom.

zdjęcie ze strony www.o2.pl

Kiedy kobiety zgłosiły sprawę innym strażnikom, funkcjonariusze mieli zabrać im dozwolone mienie osobiste, takie jak poduszki, koce i artykuły higieny osobistej w ramach niezrozumiałych procedur bezpieczeństwa – tak wynika z treści pozwów, przytoczonych przez “The New York Times”.

Ofiary doznały poważnych obrażeń

Niektóre z pokrzywdzonych kobiet doznały poważnych obrażeń fizycznych. Część z nich nabawiła się chorób przenoszonych drogą płciową. Osiem kobiet złożyło w zeszłym tygodniu federalną skargę przeciwko Lowe’owi, szeryfowi hrabstwa Clark i innym funkcjonariuszom pracującym w zakładzie w Clark.

Szeryf został oskarżony między innymi o niewłaściwe obsadzanie więzienia, jak również o niewłaściwe szkolenie funkcjonariuszy więziennych i nadzorowanie funkcjonariuszy więziennych.

Lowe oczekuje na proces pod zarzutem handlu z więźniem, pomocy w ucieczce i wykroczenia służbowego

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

Może zainteresować Cię również: Czy można zapobiec zaginięciom seniorów? (zaginieniprzedlaty.com)

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl