Blog
Zaginieni Przed Laty

„Nie wiem, jak mam stawić ci czoło”. Tajemnicze zaginięcie Emmy Fillipoff

„Nie wiem, jak mam stawić ci czoło”. Tajemnicze zaginięcie Emmy Fillipoff. Do dziś zagadkowa sprawa zaginięcia 26-latki pozostaje nierozwiązana.

„Nie wiem, jak mam stawić ci czoło”.

Emma Fillipoff urodziła się 6 stycznia 1986 roku w Perth (prowincja Ontario, Kanada). Jej mama miała na imię Shelley, a ojciec James. Emma była pogodnym dzieckiem. Jako nastolatka nie stwarzała rodzicom kłopotów.

W 2011 roku przeprowadziła się z rodzinnej miejscowości do Victorii. Dziewczyna przez krótki czas pracowała w restauracji z owocami morza Red Fish Blue Fish w tamtejszym porcie. Była to jednak praca sezonowa. Emma zakończyła ją 31 października 2012 roku. Miała wrócić na wiosnę 2013 roku.

Kobieta przebywała w schronisku dla kobiet Sandy Merriman House z przerwami od lutego.

21 listopada 2012 roku Emma wynajęła lawetę. 26-latka miała w planach powrót do Ontario. Wypożyczyła pojazd, aby przetransportować swój samochód czerwoną Mazdę MPV z 1993 roku z Sooke na parking hotelu Chateau Victoria.

23 listopada 2012 roku młoda kobieta została uchwycona na nagraniu z kamer monitoringu w Victoria YMCA. Emma wychodzi i wchodziła do budynku wile razy. Wyglądało jakby bała się kogoś czekającego na zewnątrz.

Schronisko dla kobiet

Emma nie wróciła do bliskich tak jak miała w planach.

Kilka dni przed zaginięciem Emma zadzwoniła kilkakrotnie do swojej matki w Ontario. Pytała za każdym razem czy może wrócić do domu. 26-latka w trakcie rozmowy dziwnie się zachowywała za każdym razem szybko zmieniała zdanie i prosiła matkę żeby nie przyjeżdżała do niej. Podczas ostatniej rozmowy matka dowiedziała się, że jej córka mieszka w Sandy Merriman House.

Zaniepokojona matka zachowaniem córki natychmiast zarezerwowała lot. Ostatnie słowa przez telefon Emmy do mamy brzmiały: „Nie wiem, jak mam stawić ci czoło”. Matka Emmy przybyła do schroniska dla kobiet 28 listopada 2012 roku około godziny 23:00. 26-latka około godziny 20:00 była ostatni raz widziana przez policję w hotelu Empress.

Dzień zaginięcia 26-latki

28 listopada 2012 roku Emma wczesnym rankiem udała się do sklepu 7-Eleven, który znajdował się na ulicy Government Street. Kobieta kupiła tam telefon komórkowy z kartą prepaidową.  Na nagraniu z kamer widać, jak kobieta zachowuje się dziwnie… Wahała się wyjść ze sklepu, sprawdzała czy ktoś ją nie śledzi. Kiedy wyszła po krótkim czasie wróciła do 7-Eleven i kupiła przedpłaconą kartę kredytową za 200 dolarów.

Z ustaleń śledczych wynika, że Emma tego dnia opuściła schronisko dla kobiet około godziny 18:00. 26-latka zamówiła taksówkę i poprosiła o zawiezienie na lotnisko Victoria.  Po chwili jednak wysiadła z auta z powodu braku możliwości opłacenia kursu. Dziwne, przecież miała przy sobie zakupioną wcześniej kartę o wartości 200 $.

Emma kilka minut później była widziana przed hotelem Empress. Kobieta była bosa… Jej znajomy- Dennis Quay rozpoznał koleżankę. Zauważył, że jest w bardzo złym stanie psychicznym  i zadzwonił pod numer alarmowy. Mundurowi pojawili się przed hotelem bardzo szybko. Funkcjonariusze policji wylegitymowali kobietę i rozmawiali z nią około 45-minut. Po rozmowie z Emmą policjanci uznali, że kobieta nie stanowi zagrożenia dla siebie ani innych ludzi i odjechali. Tutaj ślad Emmy się urywa.

Zgłoszenie zaginięcia

Zaniepokojona matka o północy powiadomiła policję o zaginięciu córki. Śledczy stwierdziła, że Fillipoff była ostatnio widziana z przyjaciółmi kilka przecznic dalej na Burdett Avenue między ulicami Blanshard i Quadra. Pomimo intensywnych poszukiwań nie udało się odnaleźć 26-latki. Większość dowodów wskazywał na to, że 26-latka planowała jednak wrócić do domu, ale nie było dowodów na to, że kiedykolwiek opuściła Victorię.

Telefon komórkowy zakupiony tuż przed zaginięciem przez Emmę, nigdy nie został aktywowany. Karta kredytowa została znaleziona na poboczu drogi w pobliżu Juan de Fuca Community Centre, na północ od miejsca, w którym zaginęła. Osoba, która znalazła kartę użył ją do zakupu papierosów. Ta transakcja została odnotowana przez policję.

 

Samochód marki Mazda należący do zaginionej znaleziono na parkingu hotelu Chateau Victoria. W samochodzie były rzeczy należące do zaginionej 26-latki takie jak… Paszport, karta biblioteczna, aparat cyfrowy, ubrania, poduszka, różne ozdoby, laptop, wypożyczone książki z biblioteki. Śledczy ustalili, że zaginiona rozmawiała z personelem Chateau Victoria o 7:00 rano w dniu swojego zaginięcia.

Kim jest tajemniczy mężczyzna?

Do dziwnego zdarzenia dochodzi w maju 2014 roku. Joel i Lori Sellen byli świadkami, jak nieznany mężczyzna przyszedł do ich sklepu i wyrzucił znajdujący się tam plakat informujący o nagrodzie w wysokości 25 000 dolarów za pomoc w odnalezieniu zaginionej Fillipoff. Mężczyzna wówczas powiedział: „To jeden z tych plakatów z zaginionymi osobami, z wyjątkiem tego, że ona nie zaginęła, jest moją dziewczyną i uciekła, ponieważ nienawidzi swoich rodziców”.Właściciele sklepu natychmiast wezwali policję. Kameruy monitoringu znajdujące się w sklepie zarejestrowały wizerunek mężczyzny. Jednak pomimo starań mundurowych nie udało się ustalić jego tożsamości.

W marcu 2016 roku matka i brat zaginionej 26-latki zostali oskarżeni o pranie brudnych pieniędzy, handel narkotykami i bronią. Czy ich brudne interesy miały coś wspólnego z tajemniczym zaginięciem 26-letniej Emmy? Ostatecznie w listopadzie 2016 roku wszystkie zarzuty przeciwko Shelley Fillipoff zostały wycofane.

Zdjęcie ze strony https://www.cbc.ca/news/canada/ottawa/shelley-fillipoff-charges-drugs-1.3481446

Latem 2018 roku mężczyzna o imieniu William przedstawił nowe informacje w sprawie zaginięcia 26-latki. Mężczyzna zeznał, że dzień po zniknięciu Emmy spotkał on kobietę pasującą do opisu zaginionej w pobliskiej miejscowości Esquimalt. Przeszukano obszar View Royal w Victorii w grudniu 2018 roku. Niestety po zaginionej 26-latce do dziś nie ma najmniejszego śladu.

Wiele lat niewiedzy. Wiele pytań bez odpowiedzi. Mamy nadzieję, że pomimo upływu lat uda się śledczym rozwiązać sprawę tajemniczego zaginięcia młodziutkiej Emmy.

Źródło; Emma Fillipoff: dziwne zachowanie przed zaginięciem | Niewyjaśnione zaginięcia (niewyjasnione-zaginiecia.pl)

Zaginięcie Emmy Fillipoff – Wikipedia, wolna encyklopedia

Emma Fillipoff disappearance: Police release new photos on anniversary of missing person case | CTV News

Zniknięcie Emmy Fillipoff z Victorii wciąż tajemnicą 3 lata później | Wiadomości CBC

Zaginięcie Emmy Fillipoff – Prawdziwa zbrodnia – Zaginięcia i wciąż zaginione (wordpress.com)

 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

Może zainteresować Cię również: To miała być szczęśliwa rodzina, lecz los napisał dla nich inny scenariusz (zaginieniprzedlaty.com)

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Pascal

Sprawa jest jeszcze ciekawsza. Nie poruszony został wątek byłego chłopaka, którego spotkała niby zupełnym przypadkiem w zupełnie innym mieście niż ten w którym mieszkał. Szkoda Emmy.

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl