Blog
Zaginieni Przed Laty

Zaginięcie Denise Pipitone

Czteroletnia Denise Pipitone zniknęła bez śladu 1 września 2004 roku, we włoskim mieście Mazara del Vallo. Ostatni raz dziewczynkę widziano podczas zabawy przy domu jej babci przy ulicy Domenico la Bruna 6.

Dziewczynka urodziła się 26 października 2000 roku. Denise pochodzi z pozamałżeńskiego romansu między jej matką Piera Maggio a Piero Pulizzi – żonatym mężczyzną oraz przyjacielem rodziny. Mimo to mąż Pierry, Antoni Pipitone, nadał jej swoje nazwisko. Po tym, jak dziecko zniknęło a sprawa została nagłośniona w mediach, Antonio Pipitone rozwiódł się z Pierą Maggio.

Różne hipotezy

Sześć tygodni po zniknięciu 4-letniej Denise ochroniarz z banku w Mazzaro dell Vallo niedaleko Palermo zwrócił uwagę na dziewczynkę, która ją przypominała. Przebywała ona w grupie Romów. Dziewczynka wydała mu się bardzo zagubiona w ich towarzystwie. Mężczyzna nagrał filmik telefonem komórkowym, który później pokazał policji oraz Pierze Maggio. Niestety ślad po dziecku zaginął.

Kolejna wiadomość dotarła z Grecji, gdzie policja otrzymała informację o znalezionym dziecku. Była bardzo podobna do rysopisu Denise. Dziewczynce towarzyszyła 30-letnia Cyganka. Turystów zastanowił fakt, iż dziewczynka płynnie posługiwała się włoskim, a kobieta nie była w stanie porozumiewać się w tym języku. Po przeprowadzeniu badań DNA wykluczono jednak tę hipotezę, gdyż znalezione dziecko nie było poszukiwaną Denise.

W pewnym momencie podejrzewano również porwanie 4-letniej dziewczynki przez nastoletnią Jessikę Pulizzi, córkę z pierwszego małżeństwa Piera Pulizzi. Rzekomym motywem porwania miała być zazdrość o młodszą  od niej dziewczynkę, jednak nastolatka oraz jej chłopak zostali uniewinnieni w tej sprawie.

 

Kolejne informacje

Niezwykły zwrot w sprawie zniknięcia Denise dotarł z Rosji. W programie telewizyjnym 20-latka z Moskwy, wyznała, że ​​jako dziecko została porwana, a następnie znaleziona w Rosji.

Matka Denise Pippitone zwróciła się do włoskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych o pozwolenie na podróż do Rosji pomimo ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa. Maggio chciała wykonać test DNA młodej kobiety z Moskwy.

 

Czy kobieta z Rosji to  Denise Pipitone?

Olesya – teraz dwudziestokilkuletnia dziewczyna- opowiadała o swoich wspomnieniach z dzieciństwa. Mówiła o kobiecie pochodzenia romskiego, której wierzyła, że ​​jest jej matką.  Policja nakryła dziewczynkę w jej towarzystwie,  a następnie zbadała DNA. Badanie wykluczyło ją jako matkę. W związku z tym, mała dziewczynka trafiła do sierocińca. Kiedy dorosła wystąpiła w  programie telewizyjnym z następującym apelem: „Mamo, nigdy o tobie nie zapomniałam. Chciałabym Cię poznać i znaleźć ”.

W programie telewizyjnym pokazano zdjęcia Olesyi jako nastolatki i porównano je ze zdjęciami Piera Maggio.  Następnie przedstawiono zdjęcia Olesyi i Denise. Prawnik zajmujący się sprawą Denise wyznał: „Muszę powiedzieć, że podobieństwo jest niewiarygodne”. Dodał również, że jest to historia, która zbiega się z prowadzonym w latach 2004-2005 śledztwem. Wspomniał sytuację z października 2005 roku, kiedy to ochroniarz nakręcił filmik na telefonie komórkowym, na którym była mała dziewczynka w towarzystwie kobiety pochodzenia romskiego. Matka Piera była wtedy pewna i mówiła: „To moja Denise”, ale tego dziecka nigdy nie odnaleziono.

Widok młodej Olesi rozbudził nadzieje Maggio, ale także Włochów, którzy mieli nadzieję na szczęśliwe zakończenie tragicznych wydarzeń. Niestety po wykonaniu badań DNA okazało się, że Olesya nie jest poszukiwaną Denise.

Wciąż pozostaje nadzieja na odnalezienie Denise Pipitone

Sprawa związana ze zniknięciem Denise Pipitone przez lata zawsze przyciągała uwagę włoskich mediów. Matka dziewczynki nigdy nie zrezygnowała z poszukiwań swojej córki i nadal żyje nadzieją, że uda się ją odnaleźć.

 

Źródło:

https://newsbeezer.com/bulgariaeng/italys-secret-a-little-girls-disappearance-could-find-a-solution-in-russia/

https://www.italy24news.com/News/12535.html

 

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl