Blog
Zaginieni Przed Laty

Według sądu gwałciciel został zachęcony przez uchylone drzwi

Według sądu gwałciciel został zachęcony przez uchylone drzwi. Mężczyzna oskarżony o gwałt został uniewinniony przez włoski sąd.

Według sądu gwałciciel został zachęcony przez uchylone drzwi. Mężczyzna oskarżony o gwałt został uniewinniony przez włoski sąd.

Według sądu

Coraz częściej jesteśmy zaskoczeni tym jaką decyzję podejmują sądy. Bezkarność króluje i dzięki temu przestępstw znacznie przybywa. Dzisiaj opiszemy Państwu o sprawę, która miała miejsce we Włoszech w maju 2019 roku.

– Włoski sędzia orzekł, że dziewczyna po nadmiernym spożyciu alkoholu zainicjowała zbliżenie ze strony mężczyzny. W pewnym momencie para poszła razem do toalety jednego z pubów w centrum Turynu. Kobieta zostawiła uchylone drzwi, co miało być zachętą do odwagi dla młodego Włocha – poinformowała agencja ANSA.

Oskarżony o gwałt mężczyzna został uniewinniony przez włoski sąd. Zdaniem sądu, kobieta sama zachęciła sprawcę, prowokowała go do gwałtu poprzez otwarte drzwi do łazienki, a mężczyzna tylko skorzystał z okazji.

 

Sąd broni sprawcy

O gwałcie młodej kobiety świadczyć według sądu miał zerwany zamek błyskawiczny w dżinsach domniemanej ofiary. Zdaniem sędziego spodnie były stare i zużyte i nie świadczą o tym, że zamek został uszkodzony w trakcie rozbierania kobiety. Mężczyzna został uniewinniony w apelacji od zarzutu gwałtu. W pierwszej instancji młody Włoch został skazany na dwa lata więzienia.

Decyzja włoskiego sądu poruszyła polityków oraz organizacje walczące o prawa kobiet.

"<yoastmark

Maria Edera Spadon, posłanka Ruchu Pięciu Gwiazd w wywiadzie z mediami powiedziała, że decyzja włoskiego sądu „cofa walkę z przemocą ze względu na płeć o lata świetlne”.

Zdaniem parlamentarzystki sędziowie muszą zostać przeszkoleni w tej sprawie. Natomiast senator Partii Demokratycznej Valeria Valente powiedziała, że wyrok jest szczególnie poważny i ma nadzieję, że zostanie obalony przez Sąd Kasacyjny.

Źródło: Mężczyzna oskarżony o gwałt uniewinniony przez włoski sąd. Został „zachęcony przez uchylone drzwi” – Wprost

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl