Blog
Zaginieni Przed Laty

W ciągłej nadziei na powrót Basi

Codziennie na całym świecie w niewyjaśnionych okolicznościach giną ludzie. Część z nich udaje się odnaleźć w ciągu kilku lub kilkunastu godzin. Niektórych po tygodniu, miesiącu czy po kilku latach.

Zaginięcia

Wciąż jednak są osoby, które zaginęły wiele lat temu i nie ma po nich praktycznie żadnego śladu. Pomimo upływu czasu  rodziny i znajomi wciąż czekają na swoich bliskich. Każdy dzwonek do drzwi, telefon czy nowa informacja o zaginionym jest dla nich wielką nadzieją na szczęśliwe rozwiązanie sprawy. Niewątpliwie każde zaginięcie jest wielkim dramatem dla osób, które je dotyka ale jak nietrudno zauważyć, najbardziej wstrząsające dla opini publicznej są zaginięcia tych najmłodszych. W dzisiejszych czasach gdy technologia jest już na naprawdę wysokim poziomie i w błyskawicznym tempie nadal się rozwija  większość zaginionych dzieci szybko udaje się odnaleźć. Dzięki różnego rodzaju  alertom przekazywanym w mediach i internecie oraz służbom odpowiedzialnym za poszukiwania informacja o zaginionym dziecku jest momentalnie rozpowszechniana.
Ludzie pomimo pędu życia chcą pomagać, co jest bardzo pozytywnym zjawiskiem.

 

Na miejscu zdarzenia często gotowi są zostawić swoje sprawy by pomóc w odnalezieniu dziecka. Osoby nie mogące brać czynnego udziału,w poszukiwaniach oferują swoją pomoc w różnego rodzaju portalach społecznościowych w internecie, które też ma ogromną siłę. Każde udostępnienie wiadomości wśród znajomych daje szansę, na dalsze jej przekazywanie i nagłaśniane co zwieksza zasięg poszukiwań.  Pamiętajmy!  Zaginione dziecko może być wszędzie – w domu, sklepie czy na placu zabaw ale pod uwagę zawsze należy brać też te gorsze scenariusze typu porwanie lub nieszczęśliwy wypadek. Jak już wspominałem wcześniej w Polsce nadal wiele dzieci uznaje się za zaginione.

Basia 

Jedną z nich jest urodzona 2 lipca 1988roku Barbara Majchrzak zamieszkała w Jastrzębiu Zdroju. 22 lutego 2000 roku, wówczas 11-letnia Basia wyszła około godziny 10 do szkoły. Zazwyczaj drogę pokonywała wspólnie z koleżankami lub siostrą.
W tamtym dniu akurat dziewczyny rozpoczynały lekcje o różnych godzinach. Jak się później okazało do szkoły nie dotarła i wszelki ślad po niej zaginął.
Wkrótce po zniknięciu do rodziców Basi oraz na Policję docierały rożne sygnały.
Zaginiona Basia Majchrzak

Basia rzekomo miała być widziana w różnych częściach Jastrzębia Zdroju. Niestety żadna z informacji nie udało się potwierdzić w stu procentach ani nie przyczyniła się do rozwikłania sprawy. W czerwcu 2000 roku kierowca miejskiego autobusu w Wodzisławiu Śląskim  widział dziewczynkę podobną do zaginionej. Miała przemieszczać się w towarzystwie starszego mężczyzny.

Pewnego dnia rodzice Basi w skrzynce pocztowej znaleźli list ze zdjeciem zaginionej córki. Nadawcą jak się okazało była pewna samozwańcza wróżka z Chorzowa. W treści listu zawarta była dramatyczna informacja,  że Basia nie żyje a jej ciało spoczywa blisko miejsca zamieszkania. Opisała również, że o śmierci dziewczynki dowiedziała się dzięki wahadełku.
Rodzice z dystansem podeszli do tej sprawy, aczkolwiek przekazali ją chorzowskim policjantom. Nie wniosło to nic do śledztwa. Pomimu upływu ponad 19 lat od tajemniczego zaginięcia rodzina nie traci nadziei i wierzy, że w końcu nadejdzie dzień,  w którym będą mogli uścisnąć swoją ukochaną córkę i siostrę.
Co roku w Święta zostawiają dwa wolne miejsca przy stole. Jedno dla Basi, drugie dla niezapowiedzianego gościa.
Zaginiona Basia Majchrzak

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl