Blog
Zaginieni Przed Laty

Trzej turyści wyruszyli w Tatry zamiarem wejścia na Gerlach i zaginęli.

Trzej turyści 7 stycznia 2022 roku wyruszyli w Tatry zamiarem wejścia na Gerlach i zaginęli. Trwają poszukiwania trzech Polaków w Tatrach Słowackich. Nie ma z nimi kontaktu. Nie wiadomo co się z nimi dzieje.

Trzej turyści zaginęli, pilny komunikat

Kochani niestety przed chwilą dotarły do nas bardzo smutne wiadomości. Zaginieni Polacy nie żyją. W tym przypadku brak słów odpowiednich, łączymy się w bólu z rodzinami.

AKTUALIZACJA: Odnaleziono ciała zaginionych Polaków. W południe ratownicy znaleźli trzy ciała pod południową ścianą Małego Gerlacha. Obecnie trwa transport zwłok do Starego Smokowca. Przyczyny wypadku oczywiście będą poddane dalszemu badaniu.

Tragedia w Tatrach Słowackich. Ratownicy odnaleźli ciała trzech zaginionych turystów z Polski | Gazeta Krakowska

Zaginęło trzech Polskich turystów Michał Kruczała, Aleksander Kowalczyk, Adam Wnęczak.

Według wstępnych informacji trzech Polaków wybrało się 7 stycznia 2022 roku w Tatry Słowackie z zamiarem wejścia na Gerlach i zaginęli. Pomimo intensywnych poszukiwań losy zaginionych wciąż są nieznane.

Służby, w nocy z piątku na sobotę, zawiadomił znajomy taterników, zaniepokojony brakiem kontaktu ze znajomymi. Od godzin popołudniowych nie ma z nimi żadnego kontaktu, telefony nie odpowiadają, mimo że jest sygnał. Do akcji poszukiwawczej ruszyli słowaccy ratownicy, wystartował śmigłowiec także ekipy ratunkowe. W Tatrach panują bardzo trudne warunki turystyczne. W wielu miejscach występują mocne oblodzenia, poruszanie się w eksponowanym terenie wymaga olbrzymiej ostrożności i doświadczenia.

Trzej turyści wyruszyli w Tatry zamiarem wejścia na Gerlach i zaginęli.
zdjęcie ze strony 24tp.pl

-Do poszukiwań dołączyli także ratownicy TOPR z Zakopanego – powiedziała dyżurna HZS (Horská záchranná služba). Poszukiwania – przy udziale polskich ratowników – trwały niemal przez całą sobotę. Niestety Polaków nie udało się zlokalizować.

Poszukiwania

8 stycznia 2022 roku po godzinie 16:00 poszukiwania turystów zostały zawieszone. Dzisiaj z samego rana 9 stycznia 2022 roku około godz. 8:00 ratownicy z Horskiej Zahrannej Służby wznowili poszukiwania trzech Polaków, którzy zaginęli w piątek w słowackich Tatrach w rejonie Gerlacha. Akcję ratownicy prowadzą z helikoptera,  jak i pieszo. Będą analizować zdjęcia przesłane przez innych turystów, którzy tego dnia byli w rejonie Gerlacha.

To już drugi dzień akcji poszukiwawczej.
TOPR prosi, aby ważne informacje przekazywać bezpośrednio do słowackich służb, które prowadzą akcję.
zdjęcie ze strony https://www.facebook.com/116117969764340/posts/691349512241180/

– Wiemy, że Polacy zostawili swoje auto na parkingu przed szlakiem. Nie wiadomo, czy dotarli na szczyt. Nie ma z nimi żadnego kontaktu. Przeszukane zostały rejony Batyżowieckiej i Wielickiej Doliny – podsumowała w rozmowie z PAP dyżurna HZS.

Niestety po zaginionych nie ma śladu.

Źródło: Poszukiwania trzech Polaków w Tatrach Słowackich. Nie ma z nimi kontaktu – TATROMANIAK – Serwis Miłośników Tatr

(3) Zaginieni Cała Polska – posty | Facebook

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

Może zainteresować Cię również: Łukasz Skrzeczkowski zaginął- zagadkowa śmierć w Białej Podlaskiej (zaginieniprzedlaty.com)

 

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl