Blog
Zaginieni Przed Laty

Tajemnicze zaginięcia chłopców! Schematem porwań…

Tajemnicze zaginięcie chłopców! Zaginięcie dziecka jest dla rodziców niewyobrażalną tragedią. Wypuszczasz malucha na dwór, bo jest ładna pogoda, bo świeże powietrze, dla zdrowia. A on znika. I już nigdy nic nie jest takie samo…

Tajemnicze zaginięcie chłopców!

Temat zaginionych dzieci przewija się na Zaginieni Przed Laty sukcesywnie, najczęściej przypominamy o nich w rocznicę zaginięcia a czasem, choć rzadko, gdy pojawia się nowy trop. Nigdy jednak nikt nie połączył podobnych zaginięć w jedno. Prawie nigdy.

W październiku 2018 roku Słowacka policja zwróciła się do mediów z prośbą o udostępnienie wizerunku oraz progresji wiekowej Lubosa Bednara. Wtedy właśnie miałam Deja Vu i napisałam artykuł, porównując jego zaginięcie ze sprawą Tomka Cichowicza. Potem wewnętrzne „coś” pchnęło mnie do przekopania dokumentów w poszukiwaniu schematu.

Tajemnicze zaginięcie chłopców!

Tekst, który Państwu prezentuję, jest efektem kilku tygodni pracy nad stosem materiałów ogólnodostępnych na stronach Policji wielu krajów oraz w innych mediach. W tym momencie pragnę podziękować dwóm unijnym policjantom, którzy pomogli mi posegregować fakty.
Do schematu dopasowałam 7 chłopców zaginionych w Europie w przeciągu 18 lat. Słownie: SIEDMIU.
Opiszę Państwu ich historie kończące się dokładnie tak samo: zniknięciem.

Polska Tajemnicze zaginięcie chłopców!

1. Marcin Zioło wyszedł na podwórko pobawić się z dziećmi. Po krótkim czasie jego mama zaczęła szukać syna, ponieważ chciała dać mu herbatę, o którą prosił, gdy wrócił z przedszkola. Minęło może pół godziny, a jego już nigdzie nie było… Bawiące się w okolicy dzieci twierdziły, że widziały chłopca, jak biegał gdzieś w pobliżu. Kobieta nie trafiła jednak na żaden jego ślad. Zaczęła szukać wśród znajomych, pobiegła do męża do pracy. Nic. Przerażeni rodzice zgłosili sprawę na policję. 18 marca 1983 roku w piątek cały Brzeg postawiono na nogi – 120 żołnierzy, 60 milicjantów, strażacy i harcerze szukali dziecka.

Tajemnicze zaginięcie chłopców!
Zaginiony Marcin Zioło

Tego dnia i przez kilka następnych po mieście jeździła milicyjna furgonetka, a głos z megafonu informował o zaginięciu chłopca i apelował o pomoc w jego odnalezieniu. Marcinka szukano wszędzie, także w Odrze. Miesiącami obserwowano rzekę, badając, czy nie wyrzuci gdzieś ciała. Jednak 5-letni Marcin przepadł.

Tajemnicze zaginięcie chłopców!
Zaginiony Marcin Zioło

Kilka miesięcy później, dzień przed Wigilią 1983 roku, mama zobaczyła w telewizji chłopca łudząco podobnego do Marcinka. Na ekranie, w migawce tłumu w „Rozmaitościach”. W archiwum Komendy Powiatowej Policji w Brzegu jest zdjęcie z kliszy zrobione w studiu wrocławskiej TVP. To telewizyjne oraz dla porównania inne zdjęcie, z którego spogląda pogodny Marcinek, brzeska milicja przesłała do ekspertyzy.
„- Przy ówczesnym stanie techniki eksperci z Komendy Głównej Milicji orzekli, że nie są w stanie ani potwierdzić, ani zaprzeczyć, że to ten sam chłopczyk.”
Czy udałoby się to dzisiaj?

Niemcy Tajemnicze zaginięcie chłopców!

2. Dominik Stahl bawił się na dziedzińcu pensjonatu i restauracji „Zum weldesrauschen” zarządzanej przez jego rodziców, Karin i Gottifrieda Stahla. Był czwartek, a Republika Federalna Niemiec obchodziła Święto Pracy. 1 maja 1986 roku, o godzinie 9:45 w małym mieście Mittenwald, przy granicy z Austrią zniknął niebieskooki blondynek. Miał 3 latka.

Tajemnicze zaginięcie chłopców!
Zaginiony Dominik Stahl

Policja pierwsze kroki skierowała do pobliskiej rzeki Isar, ale chłopca nie odnaleziono, a rodzice wykluczali taką ewentualność.
12 grudnia 1993 roku, niemiecka policja otrzymała dwa listy z dopiskiem „Tata Niky’ego”, zawierające zdjęcia i przyznanie się do porwania Dominika. Rodzice Dominika byli pewni, że dziecko z dołączonej fotografii to ich syn. Listy przyszły z Paryża. Nigdy nie namierzono ich nadawcy.

Zaginiony Dominik Stahl

Czechy

3. Lubos Bednar zaginał 2 lata później. 27 sierpnia 1988 roku 5-letni Lubos Bednar bawił się ze starszym bratem przed blokiem, w miejscowości Puchov w ówczesnej Czechosłowacji, a oko na nich miała ich mama.

Zaginiony Lubos Bednar

 

Plac zabaw znajdował się bezpośrednio pod oknami mieszkania, więc mama w południe przez okno właśnie zawołała ich na obiad. Starszy 6-letni brat wrócił, ale bez Lubosa więc zaniepokojona wyszła od razu go szukać. Niestety chłopiec zniknął w biały dzień. I znowu był to dzień wolny od pracy – sobota. Niebieskooki blond pięciolatek rozpłynął się w powietrzu…

Zaginiony Lubos Bednar

Polska

4. Sprawa Tomka Cichowicza, zaginionego 17 marca 1990 roku w wieku niespełna 5 lat do dziś budzi we mnie ogrom żalu. Przede wszystkim na działania ówczesnej milicji oraz władz, które za nic miały cierpienie rodziców. Najłatwiej było im „utopić” Tomka w pobliskiej rzece. Przyglądając się sprawie Dominika nie trudno zauważyć podobieństwa w działaniu stróżów bezpieczeństwa: dziecko plus rzeka równa się śmierć. Niestety dla nich Tomka nie odnaleziono, a bawiący się z nim wcześniej kolega powiedział, że Tomek poszedł z jakimś panem…

Zaginiony Tomasz Cichowicz

Zbieżność z wyżej opisanymi zaginięciami zatrważa: niebieskooki blondynek Tomek bawił się w pobliżu domu pod okiem taty. Gdy mama wróciła z pracy, już go nie znalazła. To również była sobota, dzień tygodnia, w jakim zaginął Lubos.

Zaginiony Tomasz Cichowicz

Niemcy

5. Christopher Frank wyszedł z babcią z domu. Biegł przed nią, chowając się za zakrętem, czekając, aż babcia go dogoni i znajdzie. To była najlepsza zabawa. W końcu niedawno nauczył się biegać. Miał tylko 2 latka… 18 kwietnia 1995 roku we wtorek rano babcia nie znalazła go jednak za kolejnym zakrętem. Ani za następnym. Niebieskooki blondynek zniknął w środku dnia, w środku miasta Borna w Niemczech… Po nagłośnieniu sprawy na policję zgłosił się świadek, który widział Christophera w jakimś samochodzie…

Zaginiony Christopher Frank

Liam vanden Branden Belgia

6. Liam vanden Branden zaginał rok później 3 maja 1996 roku w piątek około godziny 17.00 w Zennegat niedaleko Mechelen, Belgia. Bawił się w domu z rodzeństwem pod opieką dziadków. Babcia, wychodząc z salonu do kuchni, nie podejrzewała, że rezolutny 2 latek otworzy sobie drzwi wejściowe. A może to nie on otworzył? Rok starszy brat opowiadał o panu z brodą, ale nikt mu nie uwierzył…

Zaginiony Liam vanden Branden

Babcia rozpoczęła poszukiwania i zauważyła mężczyznę obok samochodu. Zawołała go, lecz on nie odpowiedział, tylko wsiadł do samochodu i odjechał. Niestety nie zapamiętała całego numeru rejestracyjnego… A policja „utopiła” kolejnego niebieskookiego blondynka. Bo niedaleko jest rzeka…

Niemcy

7. Pascal Zimmer zaginął 30 września 2001 r. W niedzielę. Chłopiec zniknął w wieku sześciu lat w Burbach, dzielnicy Saarbrücken. Tego dnia Pascal pojechał rowerem na targ. Po nieudanych poszukiwaniach kolega Pascala przyprowadził policję do baru, gdzie rzekomo chłopiec miał być przetrzymywany. Po wielomiesięcznym procesie, w trakcie którego oboje rodzice zmarli, sprawców uniewinniono z powodu braku dowodów.

Zaginiony Pascal Zimmer

 

Niebieskoocy chłopcy w podobnym wieku, bawiący się przed domem znikają spod czujnego oka opiekunów. Najczęściej jest to początek roku, marzec lub kwiecień, święto lub początek weekendu. Wszystkie miasta znajdują się blisko granicy, nigdy w centrum kraju. I choć nie wszystkie zaginięcia są dokładnie takie same, to układają się w schemat. Gdy odkrywałam kolejne nazwiska, moim oczom ukazywał się dramat rodziców oraz ogromny spisek, odpowiadający za te tragedie. Tak, nazywam to spiskiem. Bo jak inaczej nazwać zaginięcie 7 chłopców, niebieskookich blondynów w podobnym wieku, mieszkających w jednym rejonie Europy – na przełomie kilkunastu lat?

Zaczęłam poszukiwania z pewną dozą niedowierzania, gdyż do głowy mi nie przyszło, że policja krajów europejskich nie porównała swoich spraw. Zajęło mi to kilka tygodni. Długo, jeśli spojrzeć na to z perspektywy wszechobecnych internetowych informacji. Krótko, jeśli spojrzeć z perspektywy pracy policji, która szuka już ponad 25 lat. A baza zaginionych Interpolu zawiera tylko jedno nazwisko z siedmiu…

Tomasz

Artykuł był już praktycznie skończony, gdy znowu coś mnie tknęło i wprowadziłam dane zgodne z moim schematem. Rozszerzyłam jednak lata. I w schemat wpisał mi się Tomek Tasior.

Tomek wyszedł z domu 27 marca 1979 roku na plac zabaw, oddalony zaledwie o 100 metrów. Jego mama widziała go ostatni raz koło godziny 17.

Tajemnicze zaginięcie chłopców!
Zaginiony Tomasz Tasior

Minęła godzina, potem druga a chłopiec nie wracał do domu. Choć wszyscy znajomi, mundurowi, a nawet wojsko przeczesywało każdy krzaczek, po chłopaku nie było śladu…
Wszystkie te sprawy wyglądają podobnie, prawie tak samo. Co się stało z dziećmi? Czy była to szajka, która porywała chłopców o słowiańskiej urodzie na czyjeś zlecenie? Czy dlatego wszystkie zniknięcia miały miejsce blisko granic?
Żeby było łatwo wywieźć dziecko z kraju? Śmiem twierdzić, że każdy z tych chłopców opuścił kraj swojego zamieszkania w ciągu kilku godzin od zniknięcia z oczu opiekunom. Wożenie takiego dziecka przez cały kraj byłoby zbyt niebezpieczne.

Czy macki porywaczy sięgały wysoko, a może wystarczyło trochę dolarów dla celnika, żeby przymknął oko na nieścisłości w lewym paszporcie? Skąd brali takie dokumenty, w końcu paszport to nie byle świstek? Taka operacja kosztowała dużo: kogo było na to stać?
Zadając jedno pytanie, nasuwa się kolejne. Chociażby takie: dlaczego w bazie Interpolu jest tylko Liam Vanden Branden? I kolejne: czy namierzyłam wszystkich chłopców? Czy było ich więcej? I w końcu: czy do schematu pasują też dziewczynki?
Trzeba to sprawdzić.

Autor całego artykułu: Ann Suskur

Źródło: (9) SOS Zaginięcia | Facebook

Tajemnicze zaginięcie chłopców!

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie! Również . Lecz

Może zainteresować Cię: Historia Kanibala z Milwaukee. „Zabawne jest to, że niczego nie żałuję” (zaginieniprzedlaty.com)

 

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl