Blog
Zaginieni Przed Laty

Sprawa Barbary Opel. Zleciła morderstwo swojej córce!

Sprawa Barbary Opel. Zleciła morderstwo swojej córce! Barbara Opel oraz jej dzieci zostały przygarnięte przez chorego na raka 64-letniego Jerry’ego Heimana. Mężczyzna zatrudnił ją do opieki nad swoją 89-letnią matką, która miała Alzheimera. Aby było łatwiej, mężczyzna przerobił piwnicę na mieszkanie, w którym Barbara wraz z dziećmi mogła zamieszkać.

Sprawa Barbary Opel

Wkrótce po wprowadzeniu się Barbary i jej dzieci do przygotowanego mieszkania, kobieta zaczęła planować coś okropnego. Jerry otrzymał 40 tysięcy dolarów ze sprzedaży domu. Lokatorka bardzo pragnęła zdobyć te pieniądze, więc zdecydowała się go zabić. Nie chciała zrobić tego sama, więc zwróciła się do chłopaka Heather – 17-letniego Jeffreya Grote’a. Początkowo Jeffrey odmówił zabicia mężczyzny, ale kiedy Barbara obiecała mu kupić samochód i zapłacić grupie przyjaciół za pomoc, szybko zmienił zdanie. Barbara Opel zleciła zabójstwo Jeffreyowi, Heatherowi, 14-letniemu Kyle’owi Boston, 13-letniemu kuzynowi Kyle’a i 14-letniej Marriam Oliver. 13 kwietnia 2001 roku grupa nastolatków ukryła się w domu Jerry’ego i czekała na jego powrót. Gdy tylko wszedł, młodzież rzuciła się na niego.

Sprawa Barbary Opel- Zleciła morderstwo swojej córce!
zdjęcie ze strony morbidology.com

Morderstwo

Jeden z nastolatków uderzył Jerry’ego w głowę kijem bejsbolowym. Mężczyzna upadł na podłogę i błagał o litość. Jednak pomimo próśb, bili go nadal, a Heather i Marriam dźgały Jerry’ego nożem kuchennym. W trakcie ataku Barbara znajdowała się w piwnicy. W pewnym momencie Marriam poczuła się nieswojo i chciała się wycofać, ale Barbara krzyknęła na nią, że powinna wracać i dokończyć, to za zaczęła.

Sprawa Barbary Opel- Zleciła morderstwo swojej córce!
zdjęcie ze strony morbidology.com

Następnie zaciągnęli ciało Jerry’ego do jego samochodu, podczas gdy Barbara kazała nastolatkom wytrzeć krew. Kobieta przeszukała dom. W tym czasie grupa przyjaciół zabrała ciało Jerry’ego w odludne miejsce w rezerwacie Indian Tulalip i tam je wyrzucili. Po makabrycznym morderstwie Barbara zaprosiła nastolatków na kolację i nocleg w Rodeway Inn. Za wszystko zapłaciła kartą kredytową Jerry’ego.

Po popełnieniu morderstwa Barbara Opel skorzystała z książeczki czekowej Jerry’ego, aby wynająć ciężarówkę, w którą następnie zapakowała wszystkie cenne rzeczy mężczyzny. Zostawiła jego matkę samą w domu. Starszą kobietę znaleziono tydzień później przez zaniepokojonych krewnych, którzy nie mieli wiadomości od Jerry’ego.

Przesłuchanie Barbary Opel

Kobieta na przesłuchaniu przez Policję próbowała przekonać, że Jerry żyje i ma się dobrze- po prostu wyjechał z miasta. Jednak jej 11-letni syn poinformował funkcjonariuszy, jak było naprawdę i wskazał miejsce ciała Jerry’ego. Wszyscy nastolatkowie zaangażowani w morderstwo przyznali się do winy.

Podczas procesu o morderstwo Barbara próbowała twierdzić, że Jerry zaczął się nad nią znęcać, a ona chciała dać mu nauczkę. Powiedziała, że ​​jej plan polegał na tym, by nastolatki pobili Jerry’ego, ale nie było mowy o morderstwie. Twierdziła, że ​​nastolatki sami wymyślili morderstwo. Jednak wszyscy młodociani opowiadali inną historię i twierdzili, że Barbara im zapłaciła.

Wyrok

Ostatecznie ława przysięgłych odrzuciła wersję Barbary Opel i uznała ją winną brutalnego morderstwa.

 

Sprawa Barbary Opel- Zleciła morderstwo swojej córce!
zdjęcie ze stromy morbidology.com

Barbara została skazana na dożywocie. Jeffrey Grote przyznał się do winy i został skazany na 50 lat więzienia, Heather Opel na 22 lata, Kyle Boston na 18 lat, Marriam Oliver na 22 lata. Jego bezimienny kuzyn był sądzony jako nieletni i zwolniony, gdy skończył 21 lat.

 

 

Źródło: A Family Affair – The Murder of Jerry Heiman • Morbidology

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

Może zainteresować Cię również: Zaginione “Dziecko gangu” Karinka – Zaginieni Przed Laty

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl