Blog
Zaginieni Przed Laty

Przez 7 lat dzieci mordercy bawiły się na grobie zaginionego Andrzeja B.

Przez 7 lat dzieci mordercy bawiły się na grobie zaginionego Andrzeja B. Mordercę jednak po latach ruszyły wyrzuty sumienia i sam udał się na komendę, przyznając się do winy. Okrutna zbrodnia w Rybniku.

Przez 7 lat morderca ze spokojem skrywał tajemnicę

Kochani sprawę, którą Wam dzisiaj opiszemy, sprawia, że w żyłach burzy się krew i pojawia się pytanie… Jak można być tak bezdusznym człowiekiem? Chociaż sprawca przyznał się do zbrodni, nie czyni go to w żadnym wypadku dobrym człowiekiem, przecież kilka lat wcześniej zabił z zimną krwią, nie wahając się nawet przez chwilę. Siedział cicho, gdy bliscy rozpaczliwie szukali zaginionego, zamartwiając się o jego losy.

 

Andrzej B. pochodził z Rybnika. Na początku 2010 roku rozwiódł się z żoną i niestety stracił pracę. Jego dochód stanowił tylko zasiłek z MOPS w związku z tym, postanowił wynająć parter swojego domu znajomemu Sebastianowi P. i jego konkubinie wraz z dziećmi. Nawet przez krótką chwilę nie zdawał sobie sprawy, że właśnie w ten sposób wydał na siebie wyrok. Sebastian P. któregoś dnia postanowił pozbyć się gospodarza domu.

Przez 7 lat dzieci mordercy bawiły się na grobie zaginionego Andrzeja B.
Dom Andrzeja B. zdjęcie ze strony Fakt.pl

28 czerwca 2010 roku brutalnie zamordował Andrzeja B., a jego ciało zakopał w ogrodzie. Miejsce, w którym zakopał swoją ofiarę, przysypał kamieniami i następnie zalał cienką warstwą betonu. Na koniec postawił tam kojec dla psa. Przez 7 lat dzieci mordercy ze spokojem bawiły się na grobie Andrzeja B. Nikt nawet przez chwilę nie pomyślał, że ogród skrywa mroczą tajemnicę zbrodni. Sebastian P. przejął majątek ofiary… Mieszkał w jego domu ze spokojem jak w swoim dorobku życia.

Bliscy zgłosili zaginięcie Andrzeja B.

Mijały dni, tygodnie bliscy i sąsiedzi Andrzeja B. zaczęli się niepokoić. Jednak Sebastian P. ze spokojem wszystkich zapewniał, że właściciel wyjechał. Rodzina kilka miesięcy później powiadomiła policję o zaginięciu Andrzeja B. Rozpoczęły się intensywne poszukiwania.

– Mówił, że Andrzej za granicę wyjechał. Nie wierzyliśmy. Dziwny to był człowiek ten Sebastian P. Nigdy się do nikogo nie uśmiechnął. Spod byka na ludzi patrzył – mówi sąsiad Henryk Kowalski (80 l.) z wywiadem Fakt.pl

Policjanci przeszukali dom i ogród, ale niestety niczego nie znaleźli. W związku z tym sprawa stanęła w miejscu. Dopiero w 2017 roku policjanci postanowili wrócić do śledztwa.

– Sebastian P. dowiedział się o tym i sam zgłosił się sam na komendę. Mężczyzna złożył tam obszerne wyjaśnienia – mówi Rafał Łazarczyk, z-ca prok. rej. w Rybniku w rozmowie z Faktem.

2017 rok

23 lutego 2017 roku rybniccy kryminalni wykopali na terenie posesji ludzkie szczątki. Wszystko wskazuje na to, że to zaginiony siedem lat temu 61-letni Andrzej B., gospodarz domu. Sebastian P. kilka dni wcześniej sam zgłosił się na policję i wskazał, gdzie ukrył zwłoki zaginionego. 41-latek podczas wizji lokalnej dokładnie pokazywał, jak zabijał Andrzeja B. i jak przewoził jego ciało taczką do dziury, którą wykopał w ogrodzie.

Przez 7 lat dzieci mordercy bawiły się na grobie zaginionego Andrzeja B.
policja znalazła zwłoki zaginionego

– Podejrzewaliśmy, że Andrzej nie żyje, a jego zwłoki są w ogródku – mówi Ireneusz Gańczorz (64 l.), kuzyn Andrzeja B. w wywiadzie z Faktem.

Nie wiadomo co zeznał morderca. Jaki był motyw zbrodni? Prawdopodobnie powodem był dom ofiary, za wynajmowanie którego Sebastian P. nie chciał płacić.

Przez 7 lat dzieci mordercy bawiły się na grobie zaginionego Andrzeja B.
Zatrzymany Sebastian P. zdjęcie ze strony Fakt.pl

Sebastian P. po przyznaniu się do brutalnego zabójstwa trafił do aresztu. Okazuje się, że mężczyzna był już dość dobrze znany policji. W przeszłości odsiadywał wyrok za napad z bronią w ręku na bank w Czerwionce-Leszczynach.

– Tyle lat czekaliśmy na wyjaśnienie tej sprawy. Wreszcie będziemy mogli pochować ojca – mówi ze smutkiem Mirosława B., córka zamordowanego Andrzeja. Sebastianowi P. grozi dożywocie.

Źródło: Mordercę po 7 latach ruszyło sumienei (fakt.pl)

Rybnik: po siedmiu latach przyznał się do zabójstwa. zwłoki zakopał w ogrodzie – tvp.info

Morderstwo w Rybniku Kamieniu. Zakopał trupa pod kojcem z psem [FILM], [ZDJĘCIA] • Rybnik, Kamień – nowiny.pl – portal, gazeta –

Racibórz, Wodzisław, Rybnik, Agronowiny

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie! Jeśli

Może zainteresować Cię również: Monika Wilgorska-Stanewicz. Tajemnicze zaginięcie 42-latki (zaginieniprzedlaty.com)

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl