Blog
Zaginieni Przed Laty

Piotr G. odsiedział 3,5 roku za śmiertelne pobicie Krzysztofa

Piotr G. odsiedział 3,5 roku za śmiertelne pobicie Krzysztofa. Dyskoteka zakończyła się śmiercią 24-latka.

Piotr G. odsiedział 3,5 roku

Zwykłe wyjście do dyskoteki skończyło się śmiercią 24-letniego Krzysztofa. W Wielkanoc 2012 roku mężczyzna wybrał się do klubu Prognozy w centrum Białegostoku.

Ochroniarz odsiedział 3,5 roku za śmiertelne pobicie Krzysztofa

Klub Prognozy w Białymstoku

 

Doszło do sprzeczki z ochroniarzem – Krzysztof usiłował z powrotem wejść do dyskoteki i ominąć ochroniarza, a ten mocno uderzył go w twarz. Choć samo uderzenie nie spowodowało poważnych obrażeń, ofiara upadła na ziemię i uderzyła głową w chodnik.

Na nagraniach z monitoringu widać było, jak ochroniarz spokojnym krokiem mija nieprzytomnego chłopaka. Zachował się również fragment ukazujący, jak nieprzytomny Krzysztof jest dosłownie wleczony z chodnika do wnętrza klubu i z powrotem, jak jego głowa uderza o framugę drzwi, a ciało obija się o ziemię. Nikt nie podjął akcji reanimacyjnej i mężczyzna zmarł w szpitalu.

Ochroniarz odsiedział 3,5 roku za śmiertelne pobicie Krzysztofa

24-letni Krzysztof 

Agresywny ochroniarz dyskoteki został postawiony przed sądem i usłyszał zarzut ciężkiego uszkodzenia ciała skutkującego śmiercią. Za taki czyn groziło zaledwie do sześciu lat pozbawienia wolności. Ochroniarz – karany już wcześniej za pobicie – dostał zaledwie 3,5 roku więzienia! Sąd uzasadniał, że Piotr G. nie miał zamiaru zabić Krzysztofa. Z niskim wyrokiem nie mogła pogodzić się mama ofiary, która w procesie pełniła rolę oskarżyciela posiłkowego. Pozostali mężczyźni oskarżeni w sprawie za nieudzielenie pomocy dostali jeszcze niższe wyroki i to w zawieszeniu. Sąd drugiej instancji nie dał wiary wyjaśnieniom, że “chcieli udzielić pomocy Krzysztofowi, ale bali się agresywnej rodziny ofiary”.

Autor: Paulina K.

Źródło: 3,5 roku więzienia dla ochroniarza, który zabił 24-latka w Białymstoku (fakt.pl)

ochroniarz zabił krzysztofa – Zaginieni Przed Laty

Klub Prognozy. Pobicie i śmierć. Siedmiu ochroniarzy znów trafiło na ławę oskarżonych | Gazeta Współczesna (wspolczesna.pl)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie! Lecz

Może zainteresować Cię również: Grzegorz Mańkiewicz – Zaginieni Przed Laty

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl