Blog
Zaginieni Przed Laty

Okrutne morderstwo Janette Roberson

27-letnia Janette Roberson została pobita i zadźgana na śmierć w małym miasteczku Reed City w stanie Michigan w 1983 roku. Mordercy nigdy nie zidentyfikowano.

Domowa sielanka

Janette, jej mąż Alvin i dwójka ich dzieci przeprowadzili się do Reed City w 1983 roku. Kobieta była wspaniała matką, poświęcała wiele czasu i uwagi swoim pociechom. Bardzo dobrze odnajdowała się w roli opiekunki domowego ogniska. Pracowała w dziale zoologicznym w lokalnym sklepie Gambles – obecnie Reed City Hardware. Jej dział znajdował się w piwnicy sklepu.

Tragiczny dzień

19 stycznia 1983 roku wspaniałe i ciepłe życie, zakończyło się tragicznie. Tego dnia między godziną 14.00 a 16.00 nieznany sprawca brutalnie zamordował Janette, podczas gdy wykonywała swoje obowiązki w małym pomieszczeniu, wypełnionym artykułami dla zwierząt.  Napastnik zgwałcił kobietę, bił ją tępym przedmiotem, a następnie wielokrotnie dźgał nożem. Ofiara zmarła samotnie w zimnej piwnicy Gambles. Znalazł ją współpracownik, który zszedł do piwnicy do pomieszczenia z zaopatrzeniem, gdzie Janette wykonywała swoją pracę. W sklepie było wielu klientów, ale nikt nic nie słyszał. Prawie wszystkie osoby, które tego dnia robiły zakupy, zostały przesłuchane. Wyjątkiem był jeden mężczyzna o jasnych, blond włosach, ubrany w niebieską marynarkę.

Podejrzani

Pierwszym podejrzanym był mąż Janette, Alvin. Dochodzenie wykazało, że miał romans za plecami swojej żony. Alvin później poślubił tę kobietę i przeprowadził się z nią i dziećmi do Gruzji. Niemniej, śledczy wkrótce wykluczyli go jako podejrzanego. Siostra Janette, Lana Larvie powiedziała, że kiedy ich małżeństwo miało licznie problemy, Alvin nadal ją kochał i nigdy nie życzyłby jej krzywdy.

Kolejnym podejrzanym był mężczyzna, który wyjechał autobusem z miasta tego samego popołudnia. Został przesłuchany, a później zwolniony. Podczas śledztwa wzięto pod uwagę dziwne telefony, które odebrała Janette. 18 stycznia odebrała dwa telefony w domu. Nikt nie odpowiadał, a potem się rozłączał. Kiedy sprawa z głuchymi telefonami wyszła na światło dzienne, przyjaciel Janette zgłosił się i powiedział policji, że Janette otrzymywała nieprzyzwoite telefony. Niestety niewiele wniosło to do sprawy. Tak naprawdę od czasu morderstwa pojawiało się wiele teorii, dlaczego do tego doszło.

Jedna z szeroko rozpowszechnionych teorii głosiła, że ​​Janette została zabita w przypływie wściekłości przez kogoś, kogo znała. Jej rodzina od dawna wierzyła, że ​​być może zabójca Janette był w niej zakochany, a kiedy odrzuciła jego zaloty, zdecydował się ją zabić.

Niewiadoma

Od momentu jej śmierci, niewiele udało się ustalić. W 2014 roku detektyw Mike Stephens przejął sprawę morderstwa Robersona od  George’a Pratta, który przeszedł na emeryturę. Obaj nadal komunikowali się, kiedy pojawiały się jakiekolwiek wskazówki dotyczące sprawy. Kiedy śledztwo rozpoczęło się w 1983 roku analiza DNA nie była jeszcze standardową procedurą. Mimo to, udało się odzyskać DNA z miejsca zbrodni, jednak nie zostało jeszcze do nikogo dopasowane.

Obecnie rodzina Janette organizuje coroczny spacer pod hasłem „Sprawiedliwość dla Janette”, aby zwrócić uwagę na sprawę w nadziei,  że ktoś przedstawi jakieś dowody lub wskazówki, które pomogłyby w znalezieniu sprawcy.

Bez względu na to, kto zabił Janette Roberson, było to niezwykle tragiczne i niewytłumaczalne morderstwo. Jej rodzina wciąż ma nadzieję, że pewnego dnia uda się odnaleźć zabójcę.

 

Źródło:

Unsolved: The Murder of Janette Roberson


https://morbidology.com/who-killed-janette-roberson/

 

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl