Blog
Zaginieni Przed Laty

Nowe informacje w sprawie znalezionych ludzkich zwłok w garażu

Nowe informacje w sprawie znalezionych ludzkich zwłok w garażu. Mundurowi zatrzymali pierwszych podejrzanych.

Nowe informacje w sprawie znalezionych ludzkich zwłok w garażu

Są już nowe informacje w sprawie makabrycznego odkrycia w jednym ze Zgorzelskich garaży należących do Starostwa Powiatowego. Kilka dni temu pisaliśmy na naszej stronie o tej sprawie. Znaleziono tam zmumifikowane zwłoki mężczyzny o nieustalonej dotąd tożsamości.

Nowe informacje w sprawie znalezionych ludzkich zwłok w garażu
zdjęcie ze strony glogow.naszemiasto.pl

— Ciało znajdowało się w pomieszczeniu budynku garażowego, należącego do Starostwa Powiatowego. Konserwator otworzył garaż, by przeprowadzić w nim prace porządkowe i wtedy znalazł zwłoki mężczyzny. Na miejsce wezwano policję i prokuratora — przekazał w rozmowie z mediami prok. Czułowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

Czy zwłoki należą do bezdomnego?

Ze wstępnych ustaleń wynika, że właśnie w tym samym garażu często przebywały osoby bezdomne, które szukały schronienia i noclegu w rzadko odwiedzanych budynkach.

Nowe informacje w sprawie znalezionych ludzkich zwłok w garażu
zdjęcie ze strony www.o2.pl/

 

— Dochodziło tam do spożywania alkoholu, głośnych imprez czy awantur. Osoby bezdomne sypiały też w tych pomieszczeniach — mówił dla PAP-u prok. Czułowski.
Mundurowi zatrzymali już pierwsze osoby… Są nimi dwaj mężczyźni. Postawiono im zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci. Zastosowano wobec nich dozór policyjny. Podejrzani zeznali, że zamknęli garaże, aby bezdomni nie mogli do nich wejść.

— Dwie osoby usłyszały zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci i zastosowano wobec nich dozór policyjny. To Wiesław H. i Artur K., właściciele pobliskich garaży, którzy, jak twierdzą, zamknęli te pomieszczenia, ponieważ często przebywali tam bezdomni, którzy zanieczyszczali teren. Właściciele wyjaśnili, że zamknęli garaże, bo nie chcieli, aby takie sytuacje się powtarzały. Twierdzą, że nie byli świadomi, że była tam żywa osoba. Czyn, który im zarzucono, podlega karze od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności — mówił nam prok. Czułowski.

— W swoich wyjaśnieniach twierdzą, że sprawdzali przed zamknięciem wnętrza pomieszczeń i nie zauważyli, że była tam osoba, której uniemożliwili wydostanie się na zewnątrz — dodał rzecznik.

Niestety nadal nie udało się ustalić tożsamości mężczyzny, którego ciało odnaleziono w garażu.

Oczywiście w tej sprawie pojawia się nadal wiele pytań bez odpowiedzi, jednym z nich jest… Czy można było uniknąć śmierci tego mężczyzny? Jak to możliwe, że nikt go nie szuka?

Przypomnijmy:

W Zgorzelcu

Do makabrycznego odkrycia doszło 5 maja 2022 roku w jednym z garaży należących do Starostwa Powiatowego w Zgorzelcu na Dolnym Śląsku. Pracownik Starostwa Powiatowego około godziny 9:30 sprzątając w garażu, natrafił na ludzkie zwłoki. Ciało mężczyzny było częściowo zmumifikowane. Wszystko wskazuje na to, że zwłoki leżały tam od dłuższego czasu. Nie wiadomo, jak mężczyzna znalazł się w środku, kim był, ani kiedy dokładnie zmarł.

Na  miejsce zdarzenia natychmiast została wezwana policja.

– Dziś rano 5 maja 2022 roku ujawniono zwłoki mężczyzny, które znajdowały się w jednym z pomieszczeń garażowych, w budynku należącym do starostwa powiatowego w Zgorzelcu. Miały być tam przeprowadzane prace porządkowe i w ich trakcie, po otwarciu jednego z pomieszczeń, ujawniono ciało mężczyzny. Na miejsce została wezwana policja i prokurator. Przeprowadzone zostały oględziny – potwierdził informacje w rozmowie z portalem Zgorzelec Nasze Miasto rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze Tomasz Czułowski.

W Zgorzelcu w jednym z garażów znaleziono ludzkie zwłoki
zdjęcie ze strony wroclaw.se.pl/

Wewnątrz były ślady drapania i odgięta blacha…

Szokujące jest to, że drzwi garażu od zewnątrz były zakręcone siedmioma wkrętami. Natomiast od wewnętrznej strony policjanci znaleźli ślady drapania i odgiętą blachę. Czy ktoś przyczynił się do śmierci tego mężczyzny? O czym mogą świadczyć ślady drapania od wewnętrznej strony… Wiele wskazuje na to, że mężczyzna próbował się wydostać z zamkniętego garażu. Niestety, nieskutecznie…

Na wszystkie te pytania mamy nadzieję, że prokuratura znajdzie odpowiedź. Zaplanowana sekcja zwłok pozwoli ustalić przyczynę śmierci mężczyzny. Policja z prokuraturą prowadzi działania, mające na celu ustalenie tożsamości ofiary. Niewykluczone, że w garażu koczował bezdomny i zamknięto go tam przez nieuwagę. Mundurowi sprawdzają bazę osób zaginionych i porównują DNA.

Źródło: Zgorzelec. Makabryczne znalezisko. W garażu starostwa znajdowały się ludzkie zwłoki (msn.com)

Zwłoki w garażu. Makabryczne odkrycie w Zgorzelcu – RMF 24

Horror w Zgorzelcu! Ludzkie zwłoki w garażu urzędu. Na drzwiach ślady drapania – Wrocław, Super Express (se.pl)

Zgorzelec. Mieli posprzątać garaż, w srodku znaleźli ciało mężczyzny – TVN24

Koszmarne wieści o zmumifikowanych zwłokach w Zgorzelcu. Zatrzymali pierwszych podejrzanych (msn.com)

PILNE! Makabryczne: zwłoki znalezione w garażu w Zgorzelcu. Prokuratura postawiła zarzuty dwóm mężczyznom | Głogów Nasze Miasto

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

Może zainteresować Cię również: To miała być szczęśliwa rodzina, lecz los napisał dla nich inny scenariusz (zaginieniprzedlaty.com)

 

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl