Nikko Jenkins urodził się 16 września 1986 roku w Omaha, w stanie Nebraska w USA. Wychowywał się w rodzinie patologicznej, znanej od pokoleń z popełniania przestępstw. Jego rodzice- David A. Magee i Lori Jenkins stosowali przemoc wobec niego oraz jego rodzeństwa. Już od dziecka, Nikko był świadkiem przestępczej działalności swoich rodziców. Mając tylko 7 lat popełnił pierwszy, przestępczy czyn – przyniósł do swojej szkoły broń. W wieku 15 lat natomiast oskarżono go o porwanie i napaść.
Zabójstwa
W 2013 roku Nikko Jenkins dopuścił się czterech zabójstw. Pierwszymi jego ofiarami byli Juan Uribe-Pena i Jorge C. Cajiga-Ruiz. Mężczyźni byli przekonani, że są umówieni na spotkanie z dwoma prostytutkami. Niestety, okazało się, że zostali zwabieni przez Jenkinsa, który przy pierwszej okazji postrzelił obu w tył głowy. Mężczyźni zmarli na miejscu. 11 sierpnia funkcjonariusz policji odnalazł ich ciała, które znajdowały się w białej furgonetce, zaparkowanej w w pobliżu miejskiego basenu przy ulicy 18 i F w Spring Lake Park.
19 sierpnia tego samego roku, przypadkowy przechodzień odnalazł ciało kolejnej ofiary Jenkinsa, był to Curtis Bradford. Mężczyzna został dwukrotnie postrzelony w plecy. Śledczy szybko odkryli, że niedługo przed śmiercią, Bradford opublikował na Facebooku zdjęcie z Nikko Jenkinsem. Mężczyźni poznali się w więzieniu.
Czwartą ofiarą Jenkinsa była Andrea Kruger. Kobieta została napadnięta, gdy wracała z pracy do domu. Jej ciało odnaleziono 21 sierpnia. Udało się ustalić, że wielokrotnie ją postrzelono, m.in. w twarz, szyję i ramiona.
Bez wątpienia śledztwo utrudnił fakt, że Jenkins zabijał najczęściej przypadkowe osoby, których wcześniej nie znał, a ofiary nie miały żadnych cech wspólnych.
Aresztowanie
30 sierpnia 2013 roku, aresztowano go w związku z podejrzeniem, że może dokonać ataku terrorystycznego. Z czasem pojawiały się nowe dowody przeciwko niemu – zabezpieczono bowiem nagranie z monitoringu na którym widać, że kupował charakterystyczną amunicję (Brenneke Classic Magnum 12-gauge), a dokładnie od postrzału z takiej amunicji zginęli Uribe0Pena, Cajiga-Ruiz, Bradford oraz Gruger.
Nikko Jenkins przyznał się do zabójstw twierdząc, że mordował swoje ofiary w imię egipskiego boga Apophis. Biegli przyznali, że mężczyzna jest świetnym manipulatorem i najprawdopodobniej cierpi na zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne, schizofrenię i chorobę afektywną dwubiegunową. Psychiatra potwierdził, że Jenkins ma antyspołeczne zaburzenie osobowości i udaje objawy psychotyczne ale był w pełni świadomy swoich czynów. W związku z tym, mężczyzna stanął przed sądem. Przez cały okres wydawał niepokojące dźwięki, mówił w “dziwnych” językach i śmiał się gdy odczytywano akt oskarżenia. Mówił, że działa pod dowództwem Apophisa.
Wyrok
W maju 2017 r. Jenkins usłyszał wyrok śmierci. Otrzymał również karę 450 lat więzienia pod zarzutem broni związanym z morderstwami. Co więcej, 20 kwietnia 2020 roku Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych odmówił rozpatrzenia jego apelacji.
Źródło
450 lat hheheh
Jak go wcześniej nie stracą, to ma kawał czasu do odsiadki
Po połowie wyjdzie
tylko 450 lat ? wyjdzie i znowu zabije….;)
Kara śmierci i 450 lat więzienia większego debilizmu nie ma nigdzie
To jest spowodowany tym, że gdyby nowo wybrany Gubernator chciał “błysnąć” i ogłosił masowe ułaskawienie to z tych 450 lat będzie miał jeszcze do odsiadki 350.