Blog
Zaginieni Przed Laty

Morderstwo 12-letniej Muriel Drinkwater w Walii

12-letnia Muriel Drinkwater z Penllergaer w Swansea w Walii była najmłodszą z czterech sióstr. Uczęszczała do miejscowego gimnazjum i do szkółki niedzielnej. W przyszłości chciała studiować na uniwersytecie. Dziewczynka bardzo lubiła śpiewać. Jej głos rozbrzmiewał wszędzie,  gdzie tylko się pojawiała.

Zaginięcie dziewczynki

27 czerwca 1946 roku, Muriel wsiadła do autobusu szkolnego, aby wrócić do swojego domu, który znajdował się na odległej farmie Tyle Du. Tam  mieszkała razem ze swoimi rodzicami –  Percivalem i Margaret, oraz trojgiem rodzeństwa. Z autobusu wyszła około godziny 16:20 i zaczęła 20-minutowy spacer, zmierzając do domu. Drogę przez las Penllergaer umilała sobie śpiewaniem. Spotkała wtedy swojego 13-letniego kolegę -Brindley’a Hoyles’a, który kupił kilka jajek i masło z farmy Tyle Du. Farma Drinkwatera dostarczała miejscowym żywność,  zarabiając w ten sposób dodatkowe pieniądze. Muriel i Hoyles chodzili razem do szkoły podstawowej. Przywitali się i dziewczynka  kontynuowała swoją wędrówkę.

Detektyw Paul Bethell powiedział, że dziewczynka prawie dotarła do domu. Z wypowiedzi wynikało, że kiedy jej mama robiła herbatę, wyjrzała przez okno i zobaczyła Muriel, idącą ścieżką w kierunku domu. Następnie na kilka chwil straciła ją z oczu, a dziewczynka zniknęła za zakrętem w gęstych zaroślach.

Poszukiwania Muriel Drinkwater

Podczas akcji poszukiwawczej w nocy, padał ulewny deszcz. Mimo to, grupa ludzi nie poddawała się i dalej szukała Muriel w lesie Penllergaer. Następnego ranka, koło godziny 10:35, David Lloyd George zauważył coś w zaroślach w Penllergaer Forest. Był to niebieski szkolny fartuch i czerwone rękawiczki. Gdy zbliżył się do kolorowych przedmiotów, zauważył dziewczynkę. Muriel Drinkwater leżała na plecach, z jedną ręką przy boku, a drugą lekko uniesioną. Miała szeroko otwarte oczy i przeraźliwie białą skórę. Ktoś pobił, zgwałcił, a następnie dwukrotnie postrzelił dziewczynkę w klatkę piersiową. Narzędzie zbrodni znaleziono blisko jej ciała. Był to pistolet Colt 45, używany przez armię amerykańską podczas  I wojny światowej.

W następnych dniach i tygodniach policjanci odwiedzili każdy dom, a także przeprowadzili wywiady z 20 000 mężczyzn w Swansea, Aberdare i Carmarthenshire.

Okropne morderstwo trafiło na pierwsze strony gazet w całym kraju. Policja wezwała Scotland Yard do pomocy w śledztwie.

Znaleziona broń

Zdjęcie pistoletu wyświetlono na ekranach w kinach i wystosowano ogólnokrajowy apel w nadziei, że ktoś go zidentyfikuje. W końcu odkryto, że wyprodukowano go w Springfield Armory w 1942 roku. Niestety, przy tak dużej liczbie broni produkowanej w tamtym czasie, nie zachowano informacji o tym, dla którego żołnierza ją wydano. W czasie wojny istniały w tym rejonie dwa duże amerykańskie obozy, ale w chwili morderstwa były już zamknięte. Oznaczało to, że każdy w okolicy mógł kupić broń, albo przywieść ją z wojny.

Podejrzani

Kilka lat później policja zaczęła wiązać zabójstwo Muriel z morderstwem 11-letniej Sheili Martin. Dziewczynka została zgwałcona oraz uduszona w Sun Hill Wood, dziesięć dni po zabójstwie Muriel.

Podejrzewano Harolda Jonesa. Mężczyzna w latach 20. XX wieku, mając  15 lat,  zabił dwie młode dziewczyny w Abertillery. Jones został zwolniony z więzienia w 1941 roku, więc wielu ludzi uważało, że mógł zabić Muriel.   Badania DNA przeprowadzone po latach wykazały jednak, że to nie on odpowiadał za morderstwo Muriel.

W 2003 roku sprawa została ponownie otwarta. Naukowcy medycyny sądowej odkryli plamę z nasienia, pozostawioną na ciele dziewczynki. Próbkę DNA , jaką uzyskano z plamy, przepuszczono przez krajową bazę danych DNA. Niestety, bezskutecznie. To jednak wykluczyło Hoylesa, który był ostatnią osobą, jaka widziała Muriel żywą. Hoyles wyznał po wielu latach, że sprawa morderstwa bardzo go przeraziła  i był to straszny czas dla mieszkańców wioski.

Czy dowiemy się kto zabił Muriel Drinkwater ?

Dziś zabójca Muriel Drinkwater prawdopodobnie już nie żyje. Wszystko wskazuje na to, że pozostanie on anonimowy, ponieważ w 2010 roku zamknięto publiczny dostęp do sprawy.

Pogrzeb Muriel Drinkwater

Źródła:

https://www.walesonline.co.uk/news/wales-news/unsolved-murder-12-year-old-19232081

The Little Red Riding Hood Murder of Muriel Drinkwater

 

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl