Blog
Zaginieni Przed Laty

Miłość zabija: Morderstwa w Walentynki

Walentynki są świętem zakochanych, jednak, co dzieje się, gdy miłość zamienia się w nienawiść? Poniżej opisujemy kilka historii osób, które w ten dzień postanowiły brutalnie pozbawić życia swoich partnerów.

Olimpijski morderca

Oscar Pistorius, lekkoatleta, reprezentant RPA na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie, 14 lutego 2013 roku w Walentynki, śmiertelnie postrzelił ówczesną narzeczoną, modelkę – Reevę Steenkamp. W trakcie przesłuchań, mężczyzna zeznawał, że pomylił swoją partnerkę z włamywaczem. Sekcja zwłok oraz ekspertyza sądowa wykazały jednak, że Pistourius dodatkowo oddal strzały w kierunku martwego już ciała narzeczonej z bardzo bliskiej odległości, celując w głowę i klatkę piersiową. Na tej podstawie prokurator postawił mu zarzut umyślnego spowodowania śmierci. Dodatkowo, Pistourius odpowiedział także za posiadanie znacznej ilości amunicji. W związku z tym, po długim i medialnym procesie został skazany na 13 lat pozbawienia wolności.

Walentynki Oscar Pistorius
Oscar Pistorius w trakcie rozprawy

Nieudana ucieczka mordercy

Stephen Grant w Walentynki 2007 roku zgłosił zaginięcie żony. Trzy tygodnie później, jej ciało znaleziono w garażu. 34-letnia Tara Lynn Grant została zabrana przez męża w ich domu w Washington Township w stanie Michigan, a to był dopiero początek. Stephen znana, że jego żona i matka jego dwojga małych dzieci zniknęła w nocy 9 lutego. Twierdził, że wróciła z pracy w Puerto Rico, walczyła z nim, a potem wsiadła do „tajemniczego, ciemnego samochodu”.

Stephen Grant w Walentynki zgłosił zaginięcie żony. Trzy tygodnie później, część jej ciała znaleziono w garażu. Mężczyzna zaznał, że matka jego dwojga dzieci zaginęła w nocy 9 lutego, gdy wyszła z domu po małżeńskiej kłótni. 

Po makabrycznym odkryciu, policja postanowiła przeszukać dom i okoliczne tereny. Resztę ciała znaleziono w parku niedaleko miejsca zamieszkania. 

Stephen wpuścił władze do swojego domu w celu przeszukania, a następnie uciekł z miejsca zbrodni. Policja musiała szukać go w okolicy, kontaktować się z krewnymi i z jego prawnikiem.

Mężczyznę udało się szybko znaleźć. Przyznał się do winy i został aresztowany. Został skazany zabójstwo, zbezczeszczenie zwłok oraz składanie fałszywych zeznań na karę łączną 80 lat pozbawienia wolności z możliwością zwolnienia po 50 latach odbycia kary.

Walentynki Tara Grant Stephen
Stephen i Tara

Śmiertelny strzał

Gibson Paul mieszkał ze swoją partnerką – Tomicką Peterson w West Palm Beach. W Walentynki, 14 lutego 2011 roku kobieta zerwała z Gibsonem. Podobno to był powód przez który płakał w trakcie wykonywania policyjnych zdjęć. 

Po zerwaniu, mężczyzna śledził swoją byłą dziewczynę. Gdy wychodziła z samochodu, w którym podróżowała wraz z dwoma kobietami i 3-letnim dzieckiem, otworzył w kierunku ich ogień. W wyniku postrzelenia Tomicka Peterson zmarła na miejscu. Poważnie ranna została także jedna z pasażerek.

Gibson Paul popełnił samobójstwo w więzieniu.

Walentynki
Gibson Paul

„Moja mama jest cała w keczupie”

Ignacia Manriquez była w związku z Juanem Manuelem Navarro. Para posiadała troje dzieci. Juan zakończył relację w 1993. Mimo wszystko utrzymywali koleżeńskie relacje. W Walentynki 1994 roku, mężczyzna postanowił wyznać uczucia Ignacii. Niestety nie zostały one odwzajemnion/. Między byłą parą doszło do kłótni, w trakcie której Juan zabił matkę swoich dzieci. Naocznym świadkiem wydarzeń był 4-letni syn, który nie do końca świadomy sytuacji zawiadomił służby ratunkowe, mówiąc że ,,jego mama jest cała w keczupie i nie ma z nią żadnego kontaktu.”

Juan uciekł z US do Ameryki Południowej w której ukrywał się 19 lat. W  2013 roku został odnaleziony i skazany na 30 lat pozbawienia wolności.

Ignacia Manriquez Walentynki
Ignacia Manriquez

Polisa

Richard Schoeck umówił się ze swoją żoną po pracy w Belton Bridge Park by celebrować wspólnie Walentynki. Było to tradycją małżeństwa. Około 21:00 Stacy zawiadomiła policję, iż znalazła ciało swojego męża niedaleko domu. Richard zmarł w wyniku odniesionych obrażeń, które powstały w wyniku potrącenia przez samochód. Kobieta początkowo nie była osobą podejrzaną. Dopiero w wyniku śledztwa okazało się, że krótko przed  wypadkiem, wykupiła z mężem polisy na życie na łączną kwotę 600 tysięcy dolarów.  W dodatku Stacy miała romans i w rozmowach smsowych ze swoim kochankiem pisała o planach pozbycia się męża. 

W realizacji nieludzkiego planu, za obiecane benefity finansowe pomogła jej koleżanka z pracy – Lynitra Ross i personalny trener Stacy – Reginald Coleman. Całej trójce postawiono zarzuty.

Stacy Schoeck
Stacy Schoeck

Zaginięcie Helen Hooper

Helen Hooper 14 lutego 1976 wyszła ze swojego domu w Hertfordshire i nigdy nie wróciła. Jej mąż został oskarżony o zabójstwo żony, ale z braku dostatecznych dowodów, oczyszczono go z zarzutów.

Małżeństwo przeżywało trudny okres. Kobieta chciała się rozstać. Syn zeznał że, Helen o swoich planach poinformowała męża 13 lutego 1976 roku w trakcie kłótni. W rozmowie z policją dzieci dodały także, że mężczyzna powiedział im, że ,,mama poszła na zakupy i prędko nie wróci’’, nie przejmując się później brakiem powrotu Helen i nie śpiesząc się zgłosić zaginięcie na policji. 

Na podjeździe znaleziono plamy krwi kobiety. W lokalnej gazecie, Hooper stwierdził natomiast, że 14 lutego 1976 jego żona wsiadła do ciemnego samochodu i odjechała w nieznanym kierunku. Mimo przesłanek wskazujących winę mężczyzny nigdy nie udało znaleźć się dowodów obciążających. Helen Hooper w Wielkiej Brytanii wciąż widnieje jako osoba zaginiona, a policja, mimo upływu lat wciąż próbuje znaleźć odpowiedzi na liczne pytania.

Helen Hooper
Helen Hooper

Zabójstwo z zazdrości

15 lutego 2015  ciała 27-letniej Hanny Z. i jej byłego partnera Michała P. znaleziono w mieszkaniu, które wcześniej razem wynajmowali. W Walentynki mężczyzna zamordował kobietę nożem – miała na ciele dwie rany kłute. Potem 33-latek powiesił się.

Rodzina i przyjaciele Hanny zeznają, że mężczyzna bił i prześladował Hannę. Przemoc psychiczna i fizyczna była powodem zakończenia związku. Po zerwaniu Michał śledził, groził i nachodził kobietę. Ta, przestraszona zgłosiła sprawę policji, jednak ta nie przyjęła zgłoszenia. W aktach widnieje jednak zapis z interwencji w domu rodzinym kobiety i trzykrotnie w mieszkaniu pary. Po rozstaniu Michał przyjeżdżał w te miejsca i siłą próbował wtargnąć do środka.

Zaraz po tragedii komenda wojewódzka rozpoczęła postępowanie wyjaśniające w sprawie niedopełnienia obowiązków przez policjantów. Wyniki kontroli na razie nie potwierdziły, aby doszło do zaniedbań.

Źródła: Dziennik Zachodni, Ranker, TVN Uwaga, BBC News

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl