Blog
Zaginieni Przed Laty

Mężczyzna, który zaginął w barze

31 marca 2006 roku 27-letni student, Brian Shaffer, poszedł ze swoimi znajomymi do baru. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że tej nocy mężczyzna zaginął, a monitorujące obiekt kamery nie uchwyciły jego wyjścia z lokalu. Zupełnie tak, jakby mężczyzna rozpłynął się w powietrzu. Sprawa do dziś pozostaje niewyjaśniona.

Kim był Brian Shaffer?

Brian Shaffer miał 27 lat. Studiował medycynę na Ohio State University. Według opinii znajomych, był pilnym studentem, jednak prowadził rozrywkowy styl życia. Z całą pewnością udawało mu się jednak pogodzić naukę z częstymi imprezami. Brian pasjonował się muzyką rockową. Choć swoją karierę wiązał z medycyną, nie wykluczał realizacji marzenia, jakim było założenie własnego zespołu rockowego.

Brian pochodził z kochającej rodziny. Rodzice starali się, by obydwojgu ich synom niczego nie brakowało. Dbali też o więzi rodzinne i utrzymywali stały kontakt.  W 2006 roku, po wielu miesiącach walki z nowotworem, zmarła matka Briana. Młody mężczyzna bardzo przeżył tę stratę, choć starał się tego nie okazywać.

27-latek był w stałym związku z  Alexis Waggoner, która również studiowała medycynę. Kobieta opisywała ich związek jako udany. Para planowała wkrótce udać się na wakacje do Miami, gdzie prawdopodobnie miało dojść do ich zaręczyn. Niestety, dwa dni przez wymarzonym wyjazdem, Brian zaginął.

Fot. Zaginiony Brian Shaffer

 

Studencka przerwa wiosenna

31 marca 2006 roku studenci Ohio State University wzięli udział w ostatnich zajęciach przed tygodniową przerwą wiosenną. Brian Shaffer spotkał się wówczas ze swoim ojcem, aby wspólnym obiadem uczcić postępy, jakie poczynił na studiach. Randy Shaffer, ojciec młodego studenta, zauważył wówczas, iż syn wydaje się być zmęczony. W ostatnim czasie skupił się na przygotowaniach do egzaminów, przez co zarywał noce na naukę. Mimo to, Brian planował jeszcze wieczorne wyjście ze znajomymi.

Około  21:00 Brian spotkał się ze swoim przyjacielem, Clintem Florencem. Mężczyźni świętowali nadejście przerwy wiosennej w barze Ugly Tuna Saloona, znajdującym się na High Street.  O 22:00 Brian zadzwonił do swojej dziewczyny,  Alexis. Kobieta nie bawiła się tego wieczoru razem z nim, ponieważ odwiedziła swoich rodziców w Toledo. Podczas krótkiej rozmowy pary, Brian wyznał ukochanej miłość i wyraził radość na ich wspólny wyjazd wakacyjny, który miał się odbyć za dwa dni.

Następnie, między 22:00 a 24:00 Brian i Clint odwiedzili kilka innych barów w okolicy, w każdym z nich pili alkohol. Po północy do przyjaciół dołączyła Meredith Reed, znajoma Clinta. W trójkę wrócili do lokalu Ugly Tuna Saloona, gdzie planowali kontynuować zabawę.

Fot. Brian ze swoją dziewczyną, Alexis

 Brian Shaffer zaginął

W pewnym momencie zabawy,  Brian oddzielił się od swoich towarzyszy. Nie uprzedził ich, że zamierza się oddalić, ani wrócić do domu.  Clint i Meredith próbowali znaleźć go w barze. Kiedy to nie pomogło, wielokrotnie do niego dzwonili. Nikt jednak nie odebrał połączeń. O 2 w nocy, kiedy obsługa zamykała bar, przyjaciele czekali na Briana na zewnątrz. Szybko zauważyli, że wśród gości opuszczających lokal nie było młodego Shaffera. Pomyśleli wówczas, że mężczyzna wrócił do domu i położył się spać.

Następnego dnia ojciec i dziewczyna Briana wielokrotnie próbowali się do niego dodzwonić. Niestety, nieskutecznie. Kiedy jednak mężczyzna w  poniedziałek rano mężczyzna nie stawił się na lotnisku, skąd miał wybrać się z Alexis na wakacje do Miami, jego zaginięcie zostało zgłoszone na policję.

Fot. Nagranie z monitoringu lokalu Ugly Tuna Saloona, które uchwyciło Briana

Poszukiwanie

Ponieważ Briana ostatni raz widziano w barze Ugly Tuna Saloona, to tam rozpoczęły się jego poszukiwania. Lokal posiadał swój własny monitoring, który tamtej nocy uwiecznił trójkę przyjaciół. Na nagraniu Brian, Clint i Meredith,  o godzinie 1:15, wjeżdżali po ruchomych schodach do głównego wejścia do baru. Następnie Brian został nagrany przed barem około 1:55, gdzie rozmawiał przez chwilę z dwiema młodymi kobietami. Kiedy się z nimi  pożegnał, ponownie ruszył w stronę wejścia do baru. Tam widziany był po raz ostatni.

Nagrania nie uchwyciły momentu, w którym młody student opuszczałby lokal. Wychodząc z Ugly Tuna Saloona, mężczyzna musiałby zostać zaważony. Policja dotarła także do nagrań z monitoringu sąsiednich lokali. Żaden z nich nie uchwycił wychodzącego Briana.

W związku z tym, że Brian wydawał się rozpłynąć w powietrzu, czy też nigdy nie opuścić Ugly Tuna Saloona, policja zaczęła rozważać następujące możliwe rozwiązania zagadki jego zaginięcia:

– Brian, będąc w barze, przebrał się i unikając rozpoznania przez przyjaciół i monitoring, opuścił lokal. Ta wersja wydaje się być prawdopodobna ze względu na niską jakość nagrań z kamer, a w związku z tym możliwe jest Brian nie został rozpoznany.

-Brian opuścił lokal inną drogą. Te przypuszczenia są jednak mniej prawdopodobne, ponieważ Ugly Tuna Saloona posiadało tylko wejście główne oraz tylne drzwi służbowe. Były one jednak dostępne wyłącznie dla pracowników. Dodatkowo, w tamtym czasie prowadziło ono na plac budowy.  Śledczy zgodnie twierdzili, że ta droga byłaby zbyt trudna do przejścia dla pijanego Briana.

Policja przeszukiwała teren przy wsparciu psów tropiących. Wizerunek Briana i informacja o jego zaginięciu była publikowana w mediach i w okolicy jego zaginięcia. Przeszukiwano nawet kanalizację.

Wszyscy, którzy widzieli Briana w noc jego zaginięcia,  zostali poproszeni o wykonanie testów na wykrywaczu kłamstw. Żadne badanie nie wskazało jednak na kłamstwo. Jedynie Clint Florence nie wyraził zgody na udział w badaniu. Wzbudziło to podejrzenia śledczych, jednak nie mieli oni jednak żadnych dowodów na jego udział w zaginięciu.

Fot. Bar Ugly Tuna Saloona

Sprawa nie została wyjaśniona

Od czasu zaginięcia Briana, nie udało ustalić się co stało się tamtej nocy. Ojciec, brat i dziewczyna zaginionego zdecydowanie wykluczali możliwość, by mógł on potrzebować ,,przerwy” od dotychczasowego życia, czy też zamierzał uciec.  Ojciec Briana zmarł kilka lat po zaginięciu syna, a Alexis w 2009 wyszła za mąż.  Jedynym żyjącym bliskim zaginionego jest obecnie jego brat, Derek.

W lutym 2020 roku policja poprosiła o pomoc w zlokalizowaniu pewnego bezdomnego z miasta Tijuana, o którym zostali poinformowani. Uwagę informatora zwróciło jego podobieństwo do Briana. Niestety, jak okazało się później, nie był to Shaffer.

 

Źródła:

  1. https://www.fbi.gov/wanted/vicap/missing-persons/brian-shaffer
  2. https://www.reddit.com/r/UnresolvedMysteries/comments/5i8xa9/brian_shaffer_rock_solid_theory_about_his/
  3. https://detektywistyczny.net/zaginiecie-briana-shaffera/

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl