Felernego dnia 30-latka z Mysłowic zadzwoniła na pogotowie informując dyżurnego, że jej synek nie oddycha. Kiedy ratownicy przybyli na miejsce natychmiast rozpoczęli akcję reanimacyjną. Niestety, chłopca nie udało się uratować. Na początku stwierdzono, że chłopiec zmarł najprawdopodobniej z przyczyn naturalnych. Z ustaleń śledczych wynikało, że starszy syn 30-latki powiadomił ją, że jego 2-letni braciszek nie oddycha. Malec spał tamtego wieczoru obok swojego starszego brata na kanapie.  Na początku nie brano pod uwagę, że do śmierci chłopca mogły przyczynić się osoby trzecie ponieważ nie zauważono żadnych obrażeń na ciele malca.
Matka z zarzutem zabójstwa 2-letniego synka
zdjęcie ze strony wiadomosci.wp.pl

Sekcja zwłok

Sprawą zainteresowała się policja oraz Prokuratura Okręgowa w Katowicach kiedy sekcja zwłok wykazała, że chłopiec został uduszony we śnie… Ktoś miał mu zatkać usta i nos. Podejrzenia prowadziły do matki, która została wkrótce zatrzymana.

Matka z zarzutem zabójstwa 2-letniego synka
pixabay.com

– Kobieta usłyszała zarzut zabójstwa. Po przesłuchaniu podejrzanej sąd na nasz wniosek aresztował ją na trzy miesiące. Śledztwo jest na początkowym etapie, prokurator gromadzi niezbędne dowody – powiedziała w rozmowie z “GW” prok. Marta Zawada-Dybek, rzeczniczka prasowa katowickiej prokuratury. 30-latka nie przyznaje się do winy.

Czy 30-latka zamordowała swojego synka? W tej rodzinie 2014 roku zmarło niemowlę, którego matką również była zatrzymana kobieta. Wówczas śledczy stwierdzili, że okoliczności jednoznacznie wskazywały na zgon z przyczyn naturalnych. W obecnej sytuacji śledczy  zamierzają jednak jeszcze raz przyjrzeć się tamtej sprawi.

Źródło: Nie żyje 2-latek z Mysłowic. Matka z zarzutem zabójstwa. To nie pierwsza śmierć dziecka w rodzinie (msn.com)

Mysłowice. Zmarło dwuletnie dziecko. Matka z zarzutem zabójstwa, śledczy analizują także sprawę śmierci jej niemowlęcia – TVN24

Nie żyje 2-latek z Mysłowic. Matka z zarzutem zabójstwa. To nie pierwsza tragedia w rodzinie | Wiadomości Radio ZET\

Mysłowice. Nie żyje 2-latek. Matka z zarzutem zabójstwa – Wiadomości ze Śląska WP

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

Może zainteresować Cię również: Skazany za gwałt na 16-latce znaleziony w Wlk. Brytanii. (zaginieniprzedlaty.com)