Blog
Zaginieni Przed Laty

Makabryczne znalezisko Stowarzyszenia Templum

Stowarzyszenie Templum dokonało makabrycznego odkrycia. Podczas prac porządkowych w terenie znaleziono kości i czaszkę. Bezsprzecznie, są to ludzkie szczątki. Prawdopodobnie, należą one do osoby zaginionej.

Niecodzienne znalezisko

Do makabrycznego odkrycia doszło w Gudziszu koło Chwarszczan, w województwie zachodniopomorskim. Członkowie Stowarzyszenia Templum zajmowali się wówczas pracami porządkowymi na jednej z wielu działek, na których chcą przeprowadzić poszukiwania archeologiczne. Tego dnia mieli oni zająć się wycinką chaszczy,  uniemożliwiających zaplanowane prace grupy. Tymczasem, nieopodal rzeki,  ochotnicy znaleźli ludzki szkielet.

Kim był zmarły?

Początkowo członkowie stowarzyszenia przypuszczali, że szkielet pochodzi z okresu II wojny światowej. Założenie to okazało się jednak błędne. Istotne okazało się wsparcie antropologa, dr Andrzeja Ossowskiego z Instytutu Medycyny Sądowej w Szczecinie,  który ocenił, że są  to „świeże”  szczątki. W związku z tym, o ich znalezieniu należało niezwłocznie powiadomić policję.

Funkcjonariusze wezwani do sprawy makabrycznego znaleziska wykazali ogromne zainteresowanie szczątkami. Ze względu na to, że mogą one należeć do zaginionej osoby,  ich celem będzie ustalenie czyje zwłoki znaleźli członkowie stowarzyszenia.

Stowarzyszenie Templum daje dobry przykład

Początkowo członkowie Stowarzyszenia Templum nie byli pewni, czy publikować w Internecie informacje o swoim znalezisku.  Ostatecznie uznali jednak, że w ten sposób pokażą odbiorcom, w jaki sposób reagować w tak niecodziennej sytuacji.  Wiosenna aura zachęca do spacerów i przebywania na łonie natury. W związku z tym, spacerowicze mogą natrafić na podobne znaleziska. Oczywiście w takich sytuacjach należy powiadomić policję. Bez wątpienia lasy, łąki czy bagna, skrywają wiele tajemnic, które wciąż czekają na swoje rozwiązanie.

Źródło: https://www.facebook.com/stowarzyszenietemplum

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl