Blog
Zaginieni Przed Laty

Mad Bomber i jego bomby – historia jednego zdjęcia, cz. 7

Mad Bomber Uśmiechnięty pan patrzący na nas ze zdjęcia to George Metesky, znany lepiej jako Mad Bomber. Terroryzował on Nowy Jork przez prawie 16 lat… W jaki sposób?

“Zwariowany bombowiec”

George Metesky był amerykańskim elektrykiem i mechanikiem. W latach 40. XX wieku odkrył w sobie zamiłowanie do… bomb. Swoje ładunki wybuchowe podkładał w miejscach publicznych, takich jak: kina, urzędy, biblioteki, budki telefoniczne czy toalety publiczne. Zdarzało się, że zostawiał ostrzeżenie na budynku, w którym miało dojść do wybuchu. Udało się go schwycić dzięki listom, które pisał do gazet. Groził w nich, że stać go “na więcej”.

Mad Bomber
Mad Bomber

Udało się ustalić, że przez całą swoją “działalność” podłożył około 33 bomby, z których 22 eksplodowały. W taki sposób zranił aż 15 osób.

Nie wiadomo dokładnie, czym kierował się Mad Bomber. Przypuszcza się jednak, że chciał się zemścić za to, że nie przyznano mu renty inwalidzkiej. Obwiniał Consolidated Edisona [firmę energetyczną] za kontuzję w pracy, która jego zdaniem doprowadziła do rozwoju gruźlicy.

Gdy go zatrzymano, niemalże od razu przyznał się do winy. Podczas procesu stwierdzono, że w momencie podkładania bomb był niepoczytalny, w związku z tym skierowano go do szpitala psychiatrycznego, gdzie przebywał aż do 1973 roku. Zmarł w 1994 roku, mając 91 lat.

Źródło

https://www.npr.org/

https://en.wikipedia.org/

https://www.history.com/

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, odwiedzaj nas częściej! Oczywiście

 

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl