Blog
Zaginieni Przed Laty

Ludzka skóra w Wiśle. Robert J. odpowie za zabójstwo studentki z Krakowa

Ludzka skóra w Wiśle. Robert J. odpowie za zabójstwo studentki z Krakowa. Morderca oskórował młodą kobietę, następnie odciął jej kończyny i zmasakrowane resztki ciała wrzucił do Wisły. Bestia odpowie za bestialską zbrodnię.

Ludzka skóra w Wiśle

Sprawa, o której dzisiaj napiszemy, mrozi krew w żyłach i zastanawiamy się, jaką trzeba być bestią, by dopuścić się tak okrutnego czynu. Piękna, młoda, pełna marzeń studentka z Krakowa Katarzyna Z. została bestialsko zamordowana 20-lat temu. O tej zbrodni z pewnością większość z Was słyszała, jednak teraz jest szansa, że sprawca odpowie za bestialskie morderstwo młodej kobiety.

23-letnia Katarzyna Z. zaginęła pod koniec 1998 roku. Studentka religioznawstwa na UJ wybierała się na spotkanie w Nowej Hucie ze swoją matką. Kobiety miały iść do lekarza na wizytę. Niestety Katarzyna Z. na miejsce spotkania nigdy nie dotarła. Młoda studentka przepadła bez śladu. W styczniu 1999 roku fragmenty jej skóry wplątał się w śruby barki pływającej po Wiśle. Przez lata była to dla śledczych nie lada zagadka kryminalna. Z ich ustaleń wynikało, że studentka przed śmiercią była torturowana ze szczególnym okrucieństwem. Morderca oskórował zwłoki 23-latki, odciął jej wszystkie kończyny, a na koniec wrzucił szczątki do Wisły. Na wiele pytań śledczy z determinacją szukali odpowiedzi, jednak pomimo upływu lat udało się rozwiązać tę sprawę.

Sprawca

 

Ludzka skóra w Wiśle. Robert J. odpowie za zabójstwo studentki z Krakowa
zdjęcie z e strony Fakt.pl

Jednym z podejrzanych o zabójstwo Katarzyny Z. stał się Robert J. Mężczyznę zatrzymano w październiku 2017 roku na krakowskim Kazimierzu, od tamtej pory przebywa w areszcie.

Mundurowi przez 19 lat próbowali namierzyć sprawcę brutalnego zabójstwa 23-latki. W końcu sam morderca Robert J. ułatwił im sprawę. Mężczyzna dość często przychodził na cmentarz, gdzie została pochowana zamordowana studentka, odwiedzał jej grób. Proces mężczyzny rozpoczął się na początku 2020 roku. Oskarżony nie przyznaje się do winy. Jednak zebrane dowody jednoznacznie wskazują, że to on jest zabójcą studentki.

Ludzka skóra w Wiśle. Robert J. odpowie za zabójstwo studentki z Krakowa
zdjęcie ze strony Fakt.pl

Według ustaleń prokuratury Robert J. zamordował 23-latkę z powodu zaburzeń preferencji seksualnych o cechach sadystycznych i fetyszystycznych. Śledczy przed sądem dowodzili, że mężczyzna więził Katarzynę Z., podawał jej siłą leki przeciwpsychotyczne i przeciwlękowe, dusił ją łańcuchem, kopał i bił sztangą do ćwiczeń kulturystycznych. Sprawca do torturowania młodej kobiety używał również noża. Na ciele Katarzyny Z. znajdowały się rany kłute i szarpane, stwierdzono też złamania. Śledczy ustalili, że po zabiciu studentki Robert J. zdjął skórę ze zwłok, rozkawałkował je i wrzucił do rzeki. Tożsamość ofiary ustalono tylko dzięki badaniom genetycznym.

15 lipca 2022 roku ma zapaść wyrok

Akt oskarżenia w sprawie brutalnego zabójstwa studentki z Krakowa ma cztery tomy; liczy ok. 800 stron, a jej akta to niemal 500 tomów. W śledztwo bardzo zaangażowani byli Policjanci z Archiwum X. i to właśnie dzięki nim udało się rozwiązać kolejną kryminalną zagadkę. Robertowi J. za brutalne morderstwo ze szczególnym okrucieństwem grozi dożywocie.

Zapoznając się z tą sprawą, w głowie pojawiało się mnóstwo myśli i pytań. Nie umiem sobie wyobrazić tego, co czuła Katarzyna Z.

Źródło: Płaszcz z ludzkiej skóry w Wiśle. Robert J. odpowie za brutalne zabójstwo studentki (msn.com)

Katarzyna Z. została obdarta ze skóry. W mieszkaniu Roberta J. znaleziono nowe dowody (fakt.pl)

Kraków. Zabójstwo studentki Katarzyny Z. Matka: 21 lat czekałam na ten dzień (fakt.pl)

MORDERCA zdjął z niej skórę! Kim była Katarzyna Z. studentka z Krakowa? [SZCZEGÓŁY ŚLEDZTWA] – Super Express – wiadomości, polityka, sport (se.pl)

Morderstwo Katarzyny Zowady – Wikipedia, wolna encyklopedia

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

Może zainteresować Cię również: 10-latkowie torturowali i zamordowali 3-letniego Jamesa – Zaginieni Przed Laty

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl