Blog
Zaginieni Przed Laty

Kto zabił JonBénet?

Zapewne wielu z Was rozpoznaje na zdjęciach twarz uśmiechniętej dziewczynki – małej miss Kolorado, która często pojawiała się w mediach i prasie. Nie były to niestety pisma o modzie, a artykuły o tematyce kryminalnej. Mała JonBénet została zamordowana, gdy miała 6 lat. Zabito ją w piwnicy jej rodzinnego domu.

List od porywaczy

JonBénet Ramsey była małą miss, dziewczynka na początku lat 90. wielokrotnie brała udział w konkursach piękności, w których odnosiła sukcesy. Matka dziewczynki – Patsy – dbała o karierę swojego dziecka. Sama wiele lat wcześniej odnosiła sukcesy w konkursach miss oraz w modelingu.

25 grudnia 1996 roku. Rodzina celebrowała święta. Późnym wieczorem wszyscy udali się do swoich łóżek. O poranku Patsy Ramsey na werandzie domu znalazła list od porywaczy z żądaniem okupu za wypuszczenie JonBenet na wolność. Patsy nie rozumiała, o co chodzi, przecież jej córka kładła się wieczorem spać. Kobieta pobiegła do pokoju dziewczynki i gdy zobaczyła puste łóżko, od razu wezwała policję.

Policja dokładnie zapoznała się z treścią listu domniemanych porywaczy. Przy okazji sprawdzono też wszystkie pomieszczenia w domu, nie natrafiono jednak na ślad JonBénet. Dopiero kilka godzin później jeden z funkcjonariuszy wszedł do osobnego pomieszczenia w piwnicy. To, co tam zobaczył, będzie go prześladować przez całe życie. Dziewczynka leżała na zimnej podłodze, nie żyła.

JonBénet Ramsey / en.wikipedia.org

Odnalezienie ciała

Sekcja zwłok przeprowadzona dwa dni później wykazała, że przyczyną śmierci dziewczynki było uduszenie w połączeniu z urazem czaszkowo-mózgowym. Początkowo podejrzanym był brat ofiary, 9-letni Burke Ramsey. Państwo Ramsey bronili jednak swojego syna, twierdzili, że całą noc spał w swoim pokoju. Śledczy pobrali materiał DNA z miejsca zbrodni, nie pasował on do brata ofiary.

Opinia publiczna szybko wydała swój werdykt – winna jest rodzina. Burke miał ich zdaniem zabić siostrę, a Patsy i John, rodzice dziewczynki, mieli tuszować tę okropną zbrodnię. Przez wiele lat w Internecie wrzało od hipotez.

Kto zabił JonBenet?

Gary Oliva, który w 2019 roku odsiadywał wyrok dziesięciu lat pozbawienia wolności za posiadanie dziecięcej pornografii, przyznał się do zamordowania JonBenét Ramsey. Sprawa ujrzała światło dzienne za sprawą listów, które 54-letni Oliva pisał w celi do Michaela Vaila, swojego kolegi ze szkolnej ławki.

Gary Oliva / denverpost.com

„Nigdy nie kochałem nikogo tak jak JonBenét, a mimo to pozwoliłem jej się poślizgnąć i roztrzaskać głowę na pół i patrzyłem, jak umiera. To był wypadek.” – pisał w liście Oliva.

Materiał genetyczny Olivy nie zgadzał się z materiałem zebranym na miejscu zbrodni. Do chwili obecnej nie udało się połączyć Olivy ze sprawą, a co za tym idzie – zidentyfikować zabójcy 6-latki.

Źródło:

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl