Blog
Zaginieni Przed Laty

Kolekcja martwych kochanków – Vera Renczi

Vera Renczi urodziła się w Rumunii na początku XX wieku. Po śmierci matki dziewczynka przeniosła się z ojcem do Zrenjanin (miasto w dzisiejszej Serbii). Tam uczęszczała do szkoły z internatem. Jej młodzieńcze lata wypełnione były licznymi ucieczkami z domu, sprawiała problemy wychowawcze. Jako nastolatka była bardzo kochliwą osobą i spotykała się z dużo starszymi mężczyznami. Znajomi z jej najbliższego otoczenia opisywali ją jako osobę, która wręcz chorobliwie pragnie miłości. Ten stan wpływał na jej rosnącą zazdrość.

Mężowie Very

Pierwszym mężem Very był austriacki bankier Karl Schick, z którym miała syna o imieniu Lorenzo. Małżeństwo uważane było za stosunkowo szczęśliwe. Problemy rodzinne zaczęły się, kiedy Vera zauważyła, że jej mąż spędza w pracy niepokojąco wiele czasu. To doprowadziło ją do podejrzeń, że Karl ją zdradza. Któregoś dnia jej mąż zniknął i nie wrócił już do domu. Po pewnym czasie Vera wyznała swoim najbliższym, że Karl zmarł tragicznie w wypadku samochodowym.

Jej drugim mężem został Józef Renczi, który przyjął jej nazwisko. Jednak po kilku miesiącach wspólnego życia również on z dnia na dzień zniknął. Vera chodziła pogrążona w żałobie cały rok. Po tym długim czasie zaczęła opowiadać swoim najbliższym, że otrzymała list od swojego męża, w którym napisał, że ją opuszcza i już nigdy do niej nie wróci.

Kochankowie Very

Od tamtego czasu Vera nie wyszła ponownie za mąż, ale nadal spotykała się z mężczyznami. Jej kochankowie znikali podobnie jak jej mężowie. Vera była kilkukrotnie przesłuchiwana w tej sprawie. Jednak zawsze twierdziła, że jej ​​mężczyźni byli niewierni i zostawiali ją dla kolejnych miłosnych wrażeń. W końcu żona jednego z kochanków Very zgłosiła zaginięcie swojego męża. Powiedziała policji, że Vera Renczi może mieć coś z tym wspólnego. Na początku policja sceptycznie do tego podeszła, ale w końcu zdecydowali się przeszukać dom podejrzanej.

Szokujące odkrycie

W piwnicy Very Renczi znaleziono 32 cynowe trumny. Każda z nich miała tabliczkę z wygrawerowanym imieniem i datą śmierci kochanka. Później zabójczyni wyznała, że ​​otruła wszystkich arszenikiem. Nie chciała zostać sama i zrobiła to w obawie, że mężczyźni ją opuszczą. W piwnicy znaleziono nie tylko ciała jej kochanków, ale również jej syna Lorezno, którego zabiła po tym, jak odkrył jej sekret. Na komisariacie powiedziała również, że lubiła siedzieć przy trumnach swych kochanków z kieliszkiem wina. Za wszystkie zbrodnie w 1925 roku została skazana na dożywocie. W więzieniu zapadła na chorobę psychiczną.

Zbrodnie Renczi wydają się niewiarygodne. Do dziś pozostaje wiele wątpliwości czy Vera była seryjną morderczynią czy tylko postacią fikcyjną.

 

Źródło:

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

1.3 4 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ola

Wygląda jak niemiecka aktorka Katrin Hess.

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl