BLOG

Wiele lat zajęło rozwiązanie sprawy okrutnych morderstw

20-letni Jay Cook i 18-letnia Tanya Van Cuylenborg mieszkali w Saanich w Kanadzie. 19 listopada 1987 para nie wróciła ze swojej pierwszej podróży do Seattle. Ich zaginięcie pozostawało nierozwiązane do 2018 roku.

Zakochana para

Tanya była miłą i opiekuńczą dziewczyną. Grała w tenisa i koszykówkę. Uwielbiała swojego psa Tessę. Jej wielkim marzeniem była praca ze zwierzętami. Brat Tanyi – John Van Cuylenborg – powiedział, że Tanya ukończyła liceum w czerwcu 1987 roku. Ze swoim chłopakiem Cookiem spotykała się sześć miesięcy, kiedy poprosił ją, by towarzyszyła mu w nocnej wycieczce do Seattle. Jay Cook miał tam odebrać zaopatrzenie dla firmy swojego ojca.

Jednak Cook nigdy nie pojawił się, aby odebrać części. Parę ostatni raz widziano w mieście Allyn. O 22.16 kupili bilet na prom z Bremerton do Seattle, który później znaleziono w ich furgonetce. To doprowadziło policję do przekonania, że ​​tuż przed północą dotarli do Seattle, gdzie prawdopodobnie ich uprowadzeno.

Okrutne morderstwa

24 listopada 1987 roku przechodzień znalazł częściowo nagie ciało Tanyi Van Cuylenborg na zalesionym terenie w pobliżu wiejskiej drogi w stanie Waszyngton. Jej ręce były związane opaskami. Została postrzelona w tył głowy. Znaleziono również dowody napaści seksualnej. Jej portfel, klucze, rękawiczki chirurgiczne a także do połowy opróżnione pudełko z amunicją do pistoletu znaleziono następnego dnia pod tawerną w Bellingham w stanie Waszyngton. Ich furgonetkę, Ford Club Wagon, odkryto przecznicę dalej. W środku samochodu znajdowało się więcej gumowych rękawiczek oraz plastikowych opasek.

26 listopada myśliwy natknął się na ciało Jaya Cooka w pobliżu mostu, około 80 kilometrów od miejsca, w którym znaleziono ciało Tanyi. Młody mężczyzna został pobity oraz uduszony sznurkiem i obrożami dla psów. Do jego gardła wepchnięto chusteczkę i paczkę papierosów Camel.

Brak śladów

Lekarze znaleźli nasienie napastnika na Tanyi oraz jej ubraniu, ale testy genetyczne w 1987 roku nie były jeszcze szeroko dostępne. Bez świadków i opisu zabójcy ciężko było rozwiązać sprawę zabójstwa dwóch młodych ludzi.

Jay Cook Tanya Cuylenborg
Tanya i Jay

Przełom w sprawie

O popełnienie dwóch okrutnych morderstw oskarżono Williama Talbotta II, kierowcę ciężarówki. Śledczy powiązali Talbota z morderstwami na podstawie DNA znalezionego na miejscu zbrodni, a następnie wykorzystanego w GEDMatch. Aktualna próbka DNA pochodziła z kubka, który wypadł z jego ciężarówki.

Przez cały proces William twierdził, że jest niewinny. Jego obrońca uważał, że Talbott II uprawiał seks z Tanyą Van Cuylenborg, ale za obopólną zgodą, i że ktoś inny musiał ją później zabić. Proces Talbotta obejmował zeznania przede wszystkim emerytowanych policjantów i sprzedawców, którzy mieli kontakt z parą podczas ich podróży.

Przez wiele lat rodziny Jaya oraz Tanyi zmagały się z olbrzymią pustką oraz obawą, że morderstwa ich dzieci mogą pozostać nierozwiązane na zawsze. Na szczęście tak się nie stało.

Źródło:

UDOSTĘPNIJ:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on skype

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl