Blog
Zaginieni Przed Laty

James Brock i kwas solny – historia jednego zdjęcia, cz. 8

James Brock Poniższe zdjęcie wykonano 18 czerwca 1964 roku w miasteczku St. Augustine, na Florydzie. Przedstawia ono James’a Brocka – właściciela motelu Monson Motor Lodge oraz afroamerykańskich aktywistów kąpiących się w basenie.

Okoliczności

Zdjęcie wykonano w okresie zaciętej walki o prawa czarnoskórej mniejszości w USA. Właściciel motelu chciał przepędzić grupę białych i czarnych antyrasistów kąpiących się w basenie jego obiektu, wlewając do niego kwas solny.

James Brock
autor: Horace Cort

Jak mówi źródło, jeden z czarnoskórych protestujących chciał zjeść posiłek w motelu Brocka, choć mogły korzystać z niego jedynie osoby białoskóre. Jak się okazało, próba ta stanowiła podstawę do zatrzymania przez policję. Mężczyzna przebywając w areszcie napisał list do swojego przyjaciela rabina z prośbą o pomoc – chciał, by ten pojawił się pod motelem. Tak też się stało – Israel Dresner przybył z na miejsce z kilkoma innymi rabinami. Grupa uklękła i zaczęła się modlić przed wejściem do budynku. Kilku aktywistów zaaresztowano, reszta natomiast skorzystała z zamieszania i na znak protestu wskoczyła do basenu, należącego do obiektu. Wtedy właśnie stało się to, co uchwycono na zdjęciu – James Brock chwycił za kanister z kwasem solnym i jego zawartość wlał do basenu, w którym znajdowali się zarówno czarnoskórzy jak i białoskórzy protestujący.

Jak się okazało, ilość płynu nie stanowiła dla nich zagrożenia. Gdy ten fakt wyszedł na jaw, jeden z policjantów wskoczył do wody by zatrzymać resztę demonstrantów, co również uchwycono na fotografii:

Źródło

http://protokol205.blogspot.com/

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, odwiedzaj nas częściej!

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl