Blog
Zaginieni Przed Laty

Grupa nastolatków okradała i zastraszała swoich rówieśników.

Grupa nastolatków okradała i zastraszała swoich rówieśników

Grupa nastolatków okradała i zastraszała swoich rówieśników. Kryminalni zatrzymali dwóch młodych lubinian, którzy dopuszczali się kradzieży rozbójniczej na młodszych kolegach. Młodociani przestępcy obecnie zostali przesłuchani w obecności rodziców i umieszczeni w Policyjnej Izbie Dziecka, a o ich dalszych losach zdecyduje Sąd Rodzinny.

Nastolatkowie

Grupa nastolatków okradała i zastraszała swoich kolegów. Do zdarzenia doszło w czerwcu 2021 roku. Nieletnie ofiary bały się o swoje życie i początkowo milczeli, lecz bliscy jednej z ofiar widząc zachowanie dziecka, pod wpływem nacisku dowiedzieli się, jaki jest problem.

Grupa nastolatków okradała i zastraszała swoich rówieśników
Fot. Pixabay.com

Zgłoszenie przestępstwa na policję

Do komendy powiatowej w Lubinie zgłosiła się matka z 13-letnim dzieckiem. Kobieta była zdenerwowana, bała się o syna. Poinformowała mundurowych, że jej syn padł ofiarą napadu, podczas którego został mu zabrany telefon komórkowy o wartości 1000 złotych. Z relacji pokrzywdzonego chłopca wynikało, że sprawcami są osoby niepełnoletnie.

Grupa nastolatków okradała i zastraszała swoich rówieśników
Fot. Pixabay.com

13-latek zeznał, że dwóch nastolatków podeszło do niego i zażądali jego telefonu. Chłopiec bardzo się wystraszył, ponieważ napastnicy grozili mu, więc oddał swój telefon. Na koniec sprawcy bardzo wulgarnie zagrozili mu, że jeśli komuś się poskarży „roztrzaskają mu głowę”.

Ściganie młodocianych

Do działań niezwłocznie przystąpili lubińscy kryminalni i szybko ustalili, że sprawcami kradzieży i gróźb są dwaj 15-latkowie. Policja zatrzymała nastolatków i przesłuchała w obecności rodziców. Okazało się, że jeden z nich dodatkowo dwa tygodnie wcześniej podobnie zaatakował 12-latka. Potraktował go również wulgarnymi groźbami. Sposób działania w tym przypadku był niemal identyczny. Śledczy odzyskali utracony jeden z telefonów. Nastolatkowie trafili do Policyjnej Izby Dziecka, a o ich dalszym losie decydować będzie Sąd Rodzinny.

Źródło:Grupa nastolatków terroryzowała swoich rówieśników (msn.com)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl