Blog
Zaginieni Przed Laty

Gigantyczny sukces – FBI odnalazło 33 zaginionych dzieci

Przeprowadzona w południowej Kalifornii między 11 a 21 stycznia operacja “Lost Angels” odniosła gigantyczny sukces. W wyniku wspólnej pracy amerykańskiej policji oraz kilkudziesięciu agencji FBI, aż 33 zaginionych dzieci wróciło do domów. Urzędnicy aresztowali również jedną osobę zamieszaną w handel ludźmi.

Dodatkowo, jedna z poszukiwanych osób była ofiarą porwania rodzicielskiego, pozostawioną bez opieki. Ośmioro z uwolnionych dzieci było wykorzystywanych seksualnie. Niestety, dwoje z nich uwolniono już kolejny raz.

Ten smutny proces tłumaczy Kristi Johnson, zastępca dyrektora biura terenowego FBI w Los Angeles.

 

„Handel ludźmi jest współczesnym niewolnictwem, a nieletni zaangażowani w komercyjny handel seksualny są uważani za ofiary. Nierzadko zdarza się, że uratowane ofiary wracają do komercyjnego handlu ludźmi w celach seksualnych dobrowolnie lub siłą, oszustwem lub przymusem” – powiedziała w komunikacie

 

W listopadzie 2020 roku w toku było ponad 1800 dochodzeń w sprawie handlu ludźmi. Dotyczyły również nieletnich wykorzystywanych w ramach komercyjnego handlu seksualnego. Teraz agencje FBI skupiają się na powrocie dzieci do społeczeństwa, ponieważ wiele z nich pochodzi z dysfunkcyjnych rodzin, które nie zadbają o edukację i terapię psychologiczną odnalezionych nastolatków. Choć FBI nie podaje nazwisk uwolnionych osób, wiadomo, że są w wieku 13 do 17 lat.

 

Kristi Johnson – zastępca dyrektora biura, które przeprowadziło akcję odbicia zaginionych dzieci

 

„Ofiary mogą nie identyfikować się jako będące ofiarami handlu ludźmi lub mogą nawet nie zdawać sobie sprawy, że są ofiarami handlu” – dodała Johnson

 

Dzięki powodzeniu akcji przeprowadzonej w Wirginii jesienią 2020 roku, środki na działania w tym zakresie zostały zwiększone. Wówczas policja uwolniła 27 dzieci, a gruzińska akcja z lata 2020 roku – 26 dzieci. Jest to bezsprzecznie sukces, lecz problem handlu ludźmi nasilił się w ciągu ostatniej dekady i wiele jego ofiar jest nieodnalezionych.

Podsumowując akcję Donald Washington, dyrektor Marshals Service, powiedział mediom:

„Przesłanie dla zaginionych dzieci i ich rodzin jest takie, że nigdy nie przestaniemy cię szukać”

 

źródła:

https://eu.usatoday.com/story/news/nation/2021/01/23/33-missing-children-found-southern-california-fbi-investigation/6686845002/

https://eu.usatoday.com/story/news/nation/2021/01/24/33-missing-children-found-operation-lost-angels-what-we-know/6693223002/?utm_term=upNextModule

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marlena

“Dzięki powodzeniu akcji przeprowadzonej w Wirginii jesienią 2020 roku, środki na działania w tym zakresie zostały zwiększone. Wówczas policja uwolniła 27 dzieci, a gruzińska akcja z lata 2020 roku – 26 dzieci. Jest to bezsprzecznie sukces, lecz problem handlu ludźmi nasilił się w ciągu ostatniej dekady i wiele jego ofiar jest nieodnalezionych.” gruzińska akcja? Zapewne chodziło o akcję w stanie Georgia ( Gruzja po angielsku to Georgia stąd zapewne pomyłka?)

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl