Blog
Zaginieni Przed Laty

Gdzie jest zaginiona Maria Zięba? Lata niewiedzy!

Gdzie jest zaginiona Maria Zięba. Lata niewiedzy! Maria Zięba wyjechała do Chicago 24 kwietnia 1987 roku. W Polsce zostawiła męża i dwie dorastające córki: 11-letnią Sabinę i 10-letnią Ewę. Kobieta przez 8 lat pisała do nich listy, wysyła paczki i pieniądze. Później zaginęła bez śladu. W związku z tym zaniepokojona rodzina zgłosiła zaginięcie kobiety na policję. Śledztwo stało się wielkim niepowodzeniem. Minęło wiele lat i wciąż nie wiadomo, gdzie jest kobieta i czy w ogóle żyje.

Gdzie jest zaginiona Maria?

Maria Zięba urodziła się 19 lutego 1952 roku. Pochodziła z domu Żołna. Miała męża Stanisława i dwie wspaniałe córeczki, Ewę i Sabinkę. Cała rodzina mieszkała w Dziekanowicach pod Krakowem. Kobieta bez wątpienia była opiekuńczą i kochającą mamą oraz wspaniałą żoną- tak wspominają ją bliscy. Wśród znajomych uchodziła za pracowitą, koleżeńską i ciepłą kobietę. Znajomi w Polsce nazywali ją imieniem Marta. Kobieta wylatując do Chicago, miała 34 lata.

Gdzie jest zaginiona Maria Zięba? Lata niewiedzy!
Maria Zięba
Maria Zięba zaginęła w Chicago- córki nie odpuszczają
Fot. Maria Zięba

 

Wyjazd do Chicago. Gdzie jest zaginiona Maria?

Maria Zięba wyleciała do Chicago 24.04.1987 roku. Chciała tam zarobić na dom, samochód, lepsze życie. Chociaż ciężko pracowała, nigdy nie zapominała o bliskich. Utrzymywała bardzo częsty kontakt z rodziną. Z pewnością bardzo za nimi tęskniła, szczególnie za swoimi córeczkami. Przez 8 lat systematycznie dzwoniła, wysyłała paczki i pieniądze. Następnie, w czerwcu 1995 roku, listy zaczęły wracać z dopiskiem: “adresat nieznany”. Od tamtej pory nikt nie miał z kobietą kontaktu.

Maria Zięba zaginęła w Chicago- córki nie odpuszczają
Fot. Wspomnienia

Gdzie jest zaginiona Maria? Miejsca pracy

Maria Zięba pracowała w Chicago, między innymi sprzątając w sklepie Richs Grinet Placce. Zaprzyjaźniła się z grupą Polaków, a najbardziej z Panią Małgosią i Panią Izą. Kobieta często zmieniała miejsce zamieszkania. Rodzina posiadała takie adresy jak: Atlanta, Chicago Gatehause 890” c, Georgia, IIIinois, Chattanooga.

Gdzie jest zaginiona Maria Zięba? Lata niewiedzy!
Fot. Znajoma Marii

Rysopis Marii Zięba

*wzrost 164 cm,
*oczy piwne,
*włosy jasny brąz, krótkie i lekko kręcone.
*ZNAKI CHARAKTERYSTYCZNE:
*ciemny pieprzyk na brodzie
* na brzuchu blizna po operacji usunięcie wyrostka.
Rysopis jest sprzed wielu lat. Do tej pory z pewnością kobieta się zmieniła.

Poszukiwania

Maria Zięba przepadła bez śladu. Poszukiwania nie przyniosły rezultatu. Ambasada również nie była w stanie pomóc. Ogłoszenia w chicagowskich kościołach też nie pomogły. Odzywali się ludzie, przekazywali adresy, jednak wszystkie tropy były fałszywe. Mijały tygodnie, miesiące i lata.

Córki

Ewa i Sabina dorastały bez mamy. Każdego dnia czekały, aż kobieta zadzwoni i usłyszą jej głos. Tak bardzo marzyły, by ukoić tęsknotę w jej ramionach. Jednak los był tak okrutny, że nie pozwolił dziewczynom na przytulenie mamy.
Maria Zięba zaginęła w Chicago- córki nie odpuszczają
Fot. Córki. Pani Sabina i Pani Ewa

Mijały lata

Maria Zięba nie dała znaku życia. W czerwcu minęło 26 lat od jej zaginięcia. 24 kwietnia minie 35 lat od jej wyjazdu do Chicago. Pani Sabina wraz z siostrą- Ewą od wielu lat rozpaczliwie szukają swojej zaginionej mamy. Z pewnością córkom towarzyszą tylko łzy i niewiedza, a na pamiątkę pozostało im kilka tylko zdjęć, niestety bardzo niewyraźnych.

W oczekiwaniu

Córki chcą tylko dowiedzieć się coś o losach mamy. Jeśli żyje, Pani Maria obecnie ma 69 lat. Rodzina wszędzie szukała zaginionej kobiety, niestety bez skutku. Kochani, Pani Maria nawet nie wie, że 10 lat temu zmarł jej mąż, a jedna z sióstr  zmarła na nowotwór. Tak samo jak mąż zaginione3j siostra nigdy nie poznała prawdy. Rodzina ma ogromną nadzieję, że Pani Maria jednak żyje i ma się dobrze, tylko pobłądziła w wielkim świecie i może po latach brakuje jej odwagi, by się odezwać do córek, a może jest chora i potrzebuje pomocy. Pani Maria ma wspaniałe wnuki, które tak bardzo chcą poznać Babcię.
ŹRÓDŁO:(5) Zaginieni przed laty – posty | Facebook

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie! Jeśli

Może zainteresować Cię również: Kacper Ś. odpowiada przed sądem za zabójstwo 13-letniej Patrycj (zaginieniprzedlaty.com)

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl