Blog
Zaginieni Przed Laty

Brutalne zabójstwo małej Blanki. Jest akt oskarżenia!

Brutalne zabójstwo małej Blanki. Jest akt oskarżenia! Sprawcom brutalnego znęcania się ze skutkiem śmiertelnym nad 9-miesięczną dziewczynką grozi dożywocie.

Brutalne zabójstwo małej Blanki

Anna W. została oskarżona o kilkumiesięczne fizyczne znęcanie się nad malutką córeczką ze szczególnym okrucieństwem. Blanka miała liczne obrażenia ciała w tym liczne złamania żeber.

Anna W. została również oskarżona o kierowanie gróźb karalnych w stosunku do swojej siostry. Akt oskarżenia objął także partnera Anny- Grzegorza W.

Brutalne zabójstwo małej Blanki z rąk matki

Prokurator zarzucił Grzegorzowi W. umyślne narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia poprzez zaniechanie sprawowania nad nią opieki i pozostawienie jej pod wyłączną opieką Anny W.

Do bestialskiej zbrodni doszło 20 czerwca 2019 roku w Olecku. W mieszkaniu Anny W. funkcjonariusze policji znaleźli w łóżeczku owinięte w koc zwłoki dziewczynki. “Na ciele dziecka widoczne były liczne obrażenia ciała, w tym zasinienia twarzy, klatki piersiowej i pleców. Obecna na miejscu matka dziecka nie potrafiła wskazać czasu i przyczyny zgonu.  Zmieniała też wersje dotyczące okoliczności śmierci” – tłumaczy prokurator Muklewicz w wywiadzie z mediami.

W związku z tym 21 czerwca 2019 roku mundurowi zatrzymali matkę dziewczynki Annę W. oraz jej partnera Grzegorza W.

Brutalne zabójstwo małej Blanki. Jest akt oskarżenia!
zdjęcie ze strony Fakt.pl

Sekcja zwłok

Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną zgonu dziecka była ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa w przebiegu tępych urazów głowy dziecka oraz klatki piersiowej. Dziewczynka miała liczne złamania, stłuczenia płuc i serca. Najprawdopodobniej dziecko zostało uderzone w głowę tępym narzędziem, w okolicę szyi i klatki piersiowej z siłą, która doprowadziła, że żebro przebiło serduszko Blanki. Dziewczynka doznała krwotoku wewnętrznego i uszkodzeń mózgu. Do uderzenia dziecka mógł posłużyć młotek lub wałek. Z ustaleń śledczych wynika również, że 9-miesięczną Blankę brutalnie wykorzystano seksualnie.

Biegły od razu uznał, że do zgonu dziewięciomiesięcznej Blanki przyczyniły się osoby trzecie, a bezpośrednią przyczyną śmierci było uduszenie gwałtowne z powodu odniesionych obrażeń.

Opinie sądowo-lekarskie wskazują na to, że dziewczynka była maltretowana przez dłuższy czas. Sekcja ujawniła również wygojone złamania pięciu żeber.

Śledczy zebrali mnóstwo dowodów, które potwierdziły, że dziecko było brutalnie maltretowane. Według prokuratury wszystkie materiały dowodowe potwierdziły, że matka dziewczynki była katem dziecka.

Annie W. zarzucono, że w okresie od września do listopada 2018 roku i w okresie od marca 2019 do 20 czerwca 2019 roku, będąc zobowiązaną z mocy ustawy do opieki nad swoją małoletnią córką, znęcała się nad nią fizycznie, ze szczególnym okrucieństwem. Na koniec w dniu 20 czerwca 2019 roku kobieta doprowadziła do jej śmierci.

“Anna W. nie przyznała się do popełnienia zarzucanych jej przestępstw. Podczas składanych wyjaśnień przedstawiała różne wersje zdarzenia, które nie zostały potwierdzone zebranym w sprawie materiałem dowodowym, a ostatecznie odmówiła składania wyjaśnień”

– przekazała mediom prokurator Muklewicz.

Ustalenia śledczych

Z ustaleń śledczych wynika, że Anna W. nie pracowała. Kobieta miała problem z alkoholem i narkotykami. Anna W. ma jeszcze trójkę dzieci z dwoma poprzednimi partnerami. Sąd rodzinny zabrał Blankę miesiąc po urodzeniu i umieścił w rodzinie zastępczej. W tym czasie Anna W. zaczęła chodzić na terapię, a w jej domu nie było żadnych śladów libacji. Uznano, że kobieta dla dobra dziecka zmieniła swoje dotychczasowe złe nawyki. W marcu 2019 roku Blanka wróciła do biologicznych rodziców i tam z zimną krwią po paru miesiącach odebrali dziecku życie.

Grozi im dożywocie

Grzegorz W. i Anna W. będą odpowiadać za swoje chore czyny przed sądem. Biegli stwierdzili, że w chwili popełnienia zarzucanych im czynów byli poczytalni i zdawali sobie sprawę, że ich czyny doprowadzą dziecko do śmierci.

Brutalne zabójstwo małej Blanki. Jest akt oskarżenia!
zdjęcie ze strony Fakt.pl

Zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem zagrożone jest karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 12, karą 25 lat pozbawienia wolności albo karą dożywotniego pozbawienia wolności.

Przestępstwo narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, jeżeli na sprawcy ciążył obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo, zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

 

Źródło: Zabójstwo 9-miesięcznej Blanki. Jest akt oskarżenia (msn.com)

Zabójstwo 9-miesięcznej Blanki. Jest akt oskarżenia – Niezależna (niezalezna.pl)

Zabójstwo 9-miesięcznej Blanki. W Olecku odbył się pogrzeb dziecka (fakt.pl)

Zabójstwo Blanki w Olecku. Są wstępne wyniki kontroli MOPS-u (fakt.pl)

Zbrodnia w Olecku. Oświadczenie policji ws. zabójstwa 9-miesięcznej Blanki (fakt.pl)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie! Jeśli

Może zainteresować Cię również: Sprawa Ingrid Escamilli. Kobietobójstwo! (zaginieniprzedlaty.com)

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl