Blog
Zaginieni Przed Laty

Archiwum X wraca do sprawy sprzed 24 lat – opublikowano portret pamięciowy

Policjanci z poznańskiego Archiwum X wrócili do sprawy sprzed 24 lat. Opublikowali portret pamięciowy mężczyzny podejrzanego o usiłowanie zabójstwa taksówkarki na Poznańskiej Wildze. Kobieta ledwo uszła z życiem.

Okoliczności sprawy

Do zdarzenia doszło 15 października 2000 roku. Około godziny 19.20 do zaparkowanej przy ulicy Traugutta w Poznaniu taksówki, wsiadł młody mężczyzna (17-21 lat). Za kierownicą granatowego volkswagena passata siedziała 60-letnia kobieta. Po dotarciu na ulicę Droga Dębińska, siedzący z tyłu pasażer zaatakował kobietę, raniąc ją kilkukrotnie długim nożem i żądając wydania pieniędzy.

Po zabraniu gotówki mężczyzna uciekł z auta i kierował się w stronę terenów zielonych przy Drodze Dębińskiej. Ranna taksówkarka uruchomiła alarm antynapadowy, dzięki czemu w krótkim czasie uzyskała pomoc i trafiła do szpitala. Po długiej walce lekarzom udało się uratować jej życie.

Podejrzany młody mężczyzna

Rysopis sprawcy:

  • Wiek: 17-21 lat (obecnie 41-45 lat)
  • Wzrost: ok. 175 cm
  • Sylwetka: szczupła
  • Włosy: ciemny blond
  • Ubiór: kraciasta koszula, pomarańczowy t-shirt
1-427488
Rysopis sprawcy. Źródło: policja.pl

Podczas wielomiesięcznego śledztwa policjanci zabezpieczyli liczne ślady kryminalistyczne, w tym ślady biologiczne oraz sporządzili portret pamięciowy sprawcy. Mimo to nie udało się wytypować podejrzanego.

Osoby, które rozpoznają mężczyznę z portretu pamięciowego oraz osoby, które być może były świadkami zdarzenia lub mają o nim jakiekolwiek informacje, proszone są o kontakt z Archiwum X pod nr tel. 572 900 236 lub mailowo: archiwum.x@po.policja.gov.pl


Źródło: https://policja.pl/pol/aktualnosci/245639,Usilowanie-zabojstwa-taksowkarki-na-Wildzie-Archiwum-X-wraca-do-sprawy-sprzed-24.html

W.B.

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl