Blog
Zaginieni Przed Laty

Angelika Jakubowska nie zaginęła! Jej zwłoki zostały zamurowane …

Angelika Jakubowska zaginęła jej zwłoki zostały zamurowane w podłodze.

Angelika Jakubowska. Jej mąż twierdził, że wyjechała za granicę i porzuciła rodzinę. Jak się okazało, kobieta została brutalnie zamordowana. Jej zwłoki zostały zamurowane w piwnicy w podłodze.

Angelika Jakubowska

Sprawa, którą Wam dzisiaj opiszemy, jest jedną z tych mrocznych i zagadkowych. Zaginięcie, poszukiwania, apele… Na koniec szokująca prawda! Nie wszystkie zaginięcia kończą się tak, jakbyśmy tego chcieli. Niestety tych tragicznych i rozpaczliwych zakończeń jest bardzo dużo, a czasem wydaje się nawet, że jest ich więcej niż w poprzednich latach.

W 2019 roku przed sądem w Słupsku stanął Daniel M. Mężczyzna został oskarżony o brutalne zabójstwo swojej żony Angeliki Jakubowskiej w Debrznie w województwie pomorskim. Jej zamurowane zwłoki znaleziono po wielu latach w piwnicy domu, w którym kobieta mieszkała ze swoim mężem i roczną córką. Oskarżonemu grozi dożywocie.

Angelika Jakubowska zaginęła jej zwłoki zostały zamurowane w podłodze.
zdjęcie ze strony czluchow.naszemiasto.pl

Przypomnijmy:

Angelika Jakubowska 2 października 1998 roku z dnia na dzień przepadła bez śladu. Jej mąż 44-letni Daniel M. zgłosił zaginięcie kobiety na policję i przez lata zapewniał wszystkich, że jego żona uciekła za granicę i porzuciła jego i malutkie dziecko. Opowiadał, że prawdopodobnie kobieta przebywa na terenie Niemiec. Także tam miała być widziana. 44-latek przez lata okłamywał córkę, wpajając jej, że mama uciekła od nich, ponieważ ich nie kochała. Przez kilka lat po zaginięciu Angeliki mężczyzna opiekował się córką. Później dziewczynka trafiła pod opiekę rodziców Daniela. Nikt nawet przez chwilę nie podejrzewał, że na pozór ten zamartwiający się mąż skrywa mroczną tajemnicę. 19 października 1998 roku mężczyzna wystąpił jednak do sądu z pozwem o rozwód, później poślubił inną kobietę i przyjął nazwisko drugiej żony. Wiódł sobie spokojne życie, mając krew na rękach.

 

Mężczyzna cały czas udawał pokrzywdzonego, wystąpił nawet o alimenty i pobierał pieniądze z funduszu alimentacyjnego. Łącznie ponad 14 tysięcy złotych.

W kwietniu 2017 roku policjanci z gdańskiego wydziału Archiwum X kolejny raz rozwiązali trudną sprawę, która na biurku policyjnym zalegała przez lata pokryta tylko kurzem i wieloma pytaniami bez odpowiedzi.

Angelika Jakubowska- Brutalna zbrodnia

Archiwum X przyjrzało się sprawie, która przez lata dla śledczych, była jedną z najtrudniejszych spraw do rozwiązania. A jednak się udało… Szczątki zaginionej kobiety odnaleziono po 19 latach od dnia jej zabójstwa, 24 kwietnia 2017 roku w wyniku przeszukania pomieszczeń piwnicznych budynku przy użyciu georadaru, poprzedzonego ponowną analizą zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego przez funkcjonariuszy Archiwum X Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Angelika Jakubowska zaginęła jej zwłoki zostały zamurowane w podłodze.
zdjęcie ze strony czluchow.naszemiasto.pl/

Ustalono, że Angelika Jakubowska została bestialsko zamordowana 2 października 1998 roku w Debrznie w swoim domu.

Daniel M. tamtego felernego dnia po powrocie z pracy do domu udusił swoją żonę kablem elektrycznym. Następnie jej zwłoki ukrył w torbie podróżnej i na koniec zakopał w piwnicy w miejscu, w którym znajdowały się pozostałości średniowiecznej studni. Morderca w miejscu, gdzie ukrył zwłoki swojej żony, wylał posadzkę, a podłogę w całej piwnicy wyłożył cegłami. Motyw? Nadal nie wiadomo dlaczego morderca posunął się do tak okrutnego czynu.

Angelika Jakubowska zaginęła jej zwłoki zostały zamurowane w podłodze.
zdjęcie ze strony czluchow.naszemiasto.pl/

Morderca nie przyznaje się do winy

Daniel M. nie przyznał się do morderstwa. Cały czas przed sądem zeznawał, że żona porzuciła jego i córkę. Córka Andżeliki Jakubowskiej poznała szokującą prawdę dopiero po znalezieniu ciała matki i zatrzymaniu ojca.

„W jaki sposób wytłumaczy pan fakt, że zwłoki Angeliki Jakubowskiej ujawniono w piwnicy w miejscu pana zamieszkania, zapakowane w torbę podróżną i ukryte w ziemi” – pytała prokurator Renata Szamiel.

„Jestem od 21 miesięcy w areszcie. Cały czas się nad tym zastanawiam i nie jestem w stanie odpowiedzieć” – oświadczył oskarżony.

Morderca został skazany na 15 lat pozbawienia wolności. Prokuratura Okręgowa w Słupsku jednak złożyła apelację od wyroku skazującego Daniela M. z Debrzna za zabójstwo swojej żony Angeliki Jakubowskiej. Sąd jednak w 2021 roku podwyższył karę na 25 lat pozbawienia wolności. Prokurator żąda dożywocia.

 

Źródło: Słupsk. Zwłoki kobiety zamurowane w podłodze. Mąż twierdził, że uciekła za granicę | Wiadomości Radio ZET

Sąd podwyższył karę Danielowi M. z Debrzna. 25 lat za zabójstwo żony Angeliki | Polska Times

Zabójstwo Angeliki z Debrzna w czwartym sezonie programu “Opowiem ci o zbrodni”. Kiedy premiera? | Polska Times

Prokurator dla Daniela M. z Debrzna żąda dożywocia. Do sadu wpłynęła apelacja | Człuchów Nasze Miasto

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

Może zainteresować Cię również: Katrice Lee zaginęła w dniu swoich 2 urodzin. Porwanie! (zaginieniprzedlaty.com)

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

3.7 3 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl